עבודה בזמן טיפולי פוריות

sunshan

New member
עבודה בזמן טיפולי פוריות

שלום לכולם. כותבת לכם על-מנת להתייעץ ולקבל הכוונה כלשהי. כבר כמעט 4 שנים שאני מטופלת במסגרת טיפולי פוריות שכוללים גם הפריות מבחנה. בזמן שהתחלתי את הטיפולים התגייסתי חזרה לצבא (אני קצינה בח"א) והתחלתי תפקיד לחוץ. לצבא חזרתי אחרי 6 שנים באזרחות, מה שיצר פער ידע ענק הן בתפקיד שלא הכרתי, בחיל שלא הכרתי והן במערך שלא ידעתי שקיים בכלל. כל המחסור בידע הזה יצר אצלי חוסר ביטחון מאוד מאוד גדול ויחד עם הקושי הנפשי והפיזי שבטיפולי הפוריות ממש התמוטטתי. הגעתי למצב של חוסר שינה בלילות, חרדות ולחץ נוראי. הלחץ נבע בעיקר ממקום העבודה ובסופו של דבר, אחרי שנה וחצי של סבל צרוף, עזבתי את הצבא. החוויה הקשה הזו השאירה בי משקעים מאוד קשים והביטחון שלי טרם חזר לעצמו. היום אני מרגישה שאני לא מסוגלת לעשות את העבודות הפשוטות ביותר ולכן אני בוחרת בעבודות מזכירות פשוטות שמשעממות אותי מהר מאוד ובהן אני לא מוצאת את עצמי ובטח של מממשת את עצמי. כרגע לא עובדת... שאלתי-איך יוצאים מהמעגל הזה? איך משקמים את שאבד? איך משלבים עבודה טובה ומספקת יחד עם טיפולי הפוריות? תודה

ללמוד

wow קודם כל אני רוצה לאחל לך הצלחה. מכל הלב ובזמן קרוב התובענות הרגשית היא עצומה. הצדדים המעשיים הנדרשים כבירים כך שאין כל פלא שתחומים אחרים יוצאים נפסדים. אני חושב שהייתי מנסה לנסח את השאלה קצת אחרת ומחפש דרך להגדיר, קודם כל, את סוג החיזוק העמוק הפנימי - רגשי - מעשי - רוחני הנדרש בסוג כזה של מאמץ. חיזוק אישי עמוק - זאת הנקודה הראשונה לכל מערכת, והצבא לצורך העניין הינו מערכת שיודעת לתמוך במצבים אישיים מיוחדים, יש גמישות עד רמה מסוימת. מה המערכת יכולה לעזור ומה על הכתפיים שלך. את זה קשה לומר בלי היכרות קונקרטית. בנוסף לכך ישנה שאלה רגישה ועדינה של התנהלות בין תקווה וכוח לאכזבה וקשה מזה. אני מניח שאת נמצאת באיזה שהוא סוג של תמיכה רגשית, טיפול / יעוץ / אימון - האמנם ? האם קיבלת כלים להתמודדות כדי לנסות וליצור סוג של שגרה. מבחינה מקצועית - תעסוקתית לא רואה איך בלי ממש להכיר אפשר ואחראי להציע הצעות. מאמין שתוכלי למצוא דוגאות מנשים שעברו טיפולי פוריות ממושכים, וכמו שאמרתי, רק מתוך היכרות קשובה, קרובה אליך תוכלי להיעזר בתהליך שיעזור לך ליצור דרך שבאמת תהלום אותך. בהצלחה רבה !

sunshan

New member
היי אמיר

אני לא נמצאת כרגע במסגרת כלשהי של תמיכה.... ניסיתי פעם פסיכולוג אבל לא התחברתי.. אני מחפשת משהו יותר מיידי, שייתן תוצאות... הבטחון העצמי שלי ירוד מאוד מבחינה מקצועית... לא מרגשיה בשלה לעשות משהו משמעותי.. כרגע בת 30 ולא יודעת מה הכיוון שלי בחיים... מצב מסובך..

תלתלית3

New member
מה שאני מבחינה מדבריך

אולי יצרת לך חסימות בחייך הפרטיים והמקצועיים שגרמו לך למשבר. טיפולי פוריות עד כמה שהבנתי מאוד מלחיצים ולעיתים לא נעימים. לפחות במישור הזה את יכולה ללכת למנחה NLP ודמיון מודרך ולהירגע ולהחזיר לעצמך את הכוחות והבטחון בעצמך. עבדתי עם אישה שהתיה לה קושי להיכנס להיריון ואכן היא התחזקה מהתליך שעברה. מה שיפה בNLP ודמיון מודרך שהוא עובד מערכתית. גם את את עובדת על מטרה אחת, מטרות אחרות מושגות כי השינוי יוצר תובנות שיוצרות עוד שינויים. להערכתי, אדם מקצועי בשלב זה של חייך יכול לעזור לך להתחזק. בהצלחה טליה

תלתלית3

New member
התהליכים שעשיתי איתה

עשיתי איתה הדמיות (הרפיות ללא שיתוף המונחה) ותהליכי (דיאלוגים עם המנחה כשהוא בחצי עירנות - שיחה דרך התת מודע) חיזוק משאבים, שיחה עם הילדה הפנימית, שינוי מרכיבי החושים, שיחה עם אברי גוף, שינוי אמונה -- הדהוד, שינוי אמונות דרך סמלים, שרשרת עוגנים, ליקוט משאבים על קו הזמן, התש קנת אמונות, שינוי אמונות למשל כל מתאמן/מונחה ע"פ צרכיו. יש לי סל כלים ואני מתאימה אותו ע"פ המונחה. לרב האדם יוצא מחוזק והרגשה של רגיעה. בהצלחה טליה

היי סאןשן

ראשית, אני רוצה לומר שאינני אשת מקצוע ואינני מגיעה מתחום האימון האישי, אני מגיעה מהשטח ויכולה לתרום רק מנסיוני הפרקטי
פתחתי פה דיון גם כן לפני מספר ימים. אז כמה דברים שאני חשבתי עליהם כשקראתי את הודעתך: ראשית, ראיתי בכרטיסך שאת נשואה. זה כבר הרבה כשלעצמו! יש נשים העוברות טיפולי פוריות לבד כך שאני חושבת שזו נקודת חוזק להיתמך בה ולשאוב ממנה תעצומות נפש. שנית, קביעת סדר עדיפויות. בעברך היית קצינה בח"א- מה שמעיד על יכולותייך וכישורייך המצוינים. אולם כרגע המטרה שלך, אם אני מבינה נכון מתוכן הודעתך, היא לחזור לעבוד כשכמובן במרכז ממוקמת ההצלחה של הטיפולים. אני חושבת שמבחינת תודעה (ושוב אני מדגישה שאינני אשת מקצוע) את צריכה ללוות את תהליך הבחירה שלך בעבודות במחשבה שאת לא בוחרת בעבודה פשוטה ומשעממת כיוון שאינך טובה לעבודות טובות יותר, אלא כי במסגרת סדרי העדיפויות שלך בחיים, את מעוניינת לעבוד כרגע בעבודה שתדרוש ממך פחות כוחות. כלומר במחשבה הזו את גם בוחרת בחירה פרואקטיבית וגם מסדרת לעצמך סדרי עדיפויות. אני חושבת שעם הזמן כשיכירו אותך במקום העבודה ויבחינו ביכולות שלך, יקדמו אותך ושוב תחזרי לחוש את אותו סיפוק. ממה שאני קוראת בהודעתך, את נמצאת כרגע בשלב של בחירה ורצון לשקם את בטחונך. אני מאמינה שאם תקפצי למים עמוקים מדי, אולי יהיה לך סיפוק במיידי, אבל בטווח הארוך בשילוב הטיפולים, הדבר יהיה לך פחות נוח ושוב עלול להוביל אותך לאותו מעגל מעיק ומדכא. לשקם את בטחונך לאור הרקורד התעסוקתי המרשים שלך תוכלי תמיד. אני חושבת שאם גם תתקדמי בצעדים איטיים יותר, הבטחון שלך ייבנה וישתקם בצורה יסודית ועמוקה יותר. ושוב אני אומרת: לקחת ולעבד את הדברים ממקום של בחירה מודעת שלך, של רצון שלך שאת מכוונת ואת מכתיבה את הקצב של הדברים. לא "אני מזכירה כי הבטחון שלי על הפנים"
אלא "אני בוחרת להיות מנהלת תפעול כי חשוב לי להיות אמא"
שלישית, לחשוב על התפקידים שביצעת. לזהות בהם: מה מתכונות האופי והכישורים התעסוקתיים שלך הוביל אותך להישגים? מדוע קודמת אם קודמת? מה אחרים זיהו בך כיתרונות? אחרי שתערכי מיפוי לשאלות אלו, תראי שהדברים הללו עדיין טבועים בך. הם לא השתנו. הסיטואציה אולי השתנתה, ולאור הטיפולים היה לך קשה יותר להסתגל אליה. אבל אם היית מבריקה, זריזה, אנליטית, בעלת תקשורת בינאישית מעולה, והכל לצורך הדוגמא, הרי שאת עדיין כזו! האישיות שלך לא השתנתה! אני מציעה לך לחפש עבודות שבהן נדרשות חלק או כל התכונות הללו ואליהן לכוון אבל לא במקום תובעני או במשרה תובענית. ורק לשם הדוגמא: אם איתרת שאחת התכונות/מיומנויות הטובות בך היא אנליטיות אז אל תלכי על מנהלת מחקר שווקים בבנק אלא על עוזרת למנהל מחקר במכון סקרים או באוניברסיטה. התכונה היא עדיין אותה תכונה והשימוש יהיה בה אותו שימוש אבל בהיקפים קצת יותר רגועים, יותר מדודים, יותר מתונים עד שתרגישי שאת שוב על הסוס !

1סולי

New member
אולי זה יכול לעזור

חברה שלי נמצאת במצב דומה, הנסיבות שונות אבל אולי את יכולה לפנות למרכז אניתיאה. הם מופיעים באנטרנט. אני יודעת שאפשר להתקשר ולקבל תמיכה. בהצלחה סולי

למעלה