עבודה בליטוש יהלומים

nir12360

New member
עבודה בליטוש יהלומים

דר' שלום עבדתי כ15 שנים בליטוש יהלומים ,שאלתי אם יש קשר לאבק שנשמתי לבין בעיות הנשימה שהיו לי. אני עשנתי כל התקופה שעבדתי ביהלומים,כיום אני מוגדר כ COPD זאת לאחר שהגעתי לבית חולים אם בעית נשימה מסויימת ואשפזו אותי (זה היה בלילה)לא קבלתי כלום לאחר כ7 שעות אבדתי את ההכרה הייתי מונשם 21 ימים וכשהתעוררתי אז כבר נפגעו לי הריאות ומשם ההגדרה של COPD. תודה ניר

עבודה עם יהלומים

שלום ניר: קודם כל אני מקווה שאתה מרגיש טוב כעת. כן ללא כל ספק אבק שאליו חשופים מלטשי יהלומים מכיל חומרים אשר יכולים להיות מסוכנים. חומרים אלו יכולים לפגוע ולגרום למחלה כרונית של עץ הסימפונות וגם של רקמת הריאה עצמה במקרה שלך אני חושבת שכדאי לעשות בירור תעסוקתי יותר מעמיק ואני מזמינה לבוא אלינו למרכז הרפואי בכדי לברר האם קיים קשר בין המחלה שלך לעיסוק.את זה אנחנו יכולים לבדוק דרך בדיקת הכיח אשר מצטבר בדרכי הנשימה שלך ובדיקת דם ( כגון רגישות לבריליום שזה אחד בחומרים הכלולים בין החומרים הנמצאים באבק זה. אלו החומרים אשר נמצאים באבק זה. Beryls (aquamarine, emerald) Al2Be3[Si6O18] Chrysoprases SiO2+Ni Corundums (ruby, sapphire) Al2O3+Cr Quartzes (agate, amethyst) SiO2 Tanzanites Ca2Al3[O/OH/SiO4/SiO7]+V Topaz Al2[SiO4/(OH,F)2] Tourmalines Na,Li,Al,Mg,Fe,Mn,Ca,BO3,Si6O18

nir12360

New member
עבודה בליטוש יהלומים

שלום דר' ליזי תודה על התשובה ושאלתי איפה זה אצלנו? באיזה מרכז רפואי את עובדת

למעלה