עבודה....

עבודה....

להתמודד בחיים זה בכל המישורים...בלי להיכנס לכך שיש לי בעיות רגשיות ואף נמצא בהוסטל... יש לי שאלה כי לכולנו מגיע להיות מוגן ובעיקר לאלה שיותר חלשים אז ככה, יש איזה עניין שמטריד אותי מאד. אני עובד כבר הרבה שנים בעבודות מזדמנות ותמיד הרגשתי שאני בעמדת נכות והבוס הוא בעמדת כוח. הדבר גרם לי להרגיש חסר ביטחון ומפוחד מכל טעות שעשיתי.לא ידעתי אם מחר אעבוד או לא. כי זה לא החלטה שלי. ואז התבגרתי ולמדתי שיש מה שנקרא "זכויות עובדים" לפי החוק. עכשיו הבעיה היא כזאת. איך אני גורם לזכויות להתקיים? כלומר איך אני כופה על הבוס שלי מהיום הראשון לעבודה לחתום איתי על חוזה עובד מעביד עם כל התנאים המגיעים לי וכל הזכויות שלי,הדרישות שלי ,התפקיד שלי,הממונה עלי,השכר וכו אני רוצה שהכל יהיה לפי חוק ורשום וחתום על ידי ועל ידי הממונה עלי. מצד שני עם אני נשמע מאיים או שעוד שנייה אני תובע אותך..הבוס פשוט יגיד שהוא לא רוצה אותי. אז איך אני עושה את זה בצורה מקצועית ,חתומה,רשומה,ולפי החוק? ככה החוק קובע וככה אני רוצה. זה הזכות שלי. הבעיה היא איך אני דורש בצורה יפה ולא מאיימת מהבוס החדש שלי (רק התחלתי לעבוד לפני יומיים) שנישב על החוזה ברצינות. איך אני גורם לו לענות לדרישות שלי(שמגיעות לי ומגינות עלי) כבר מהרגע הראשון, אפילו ממש אחרי שהבוס אומר"התקבלת" ? וגם ממתי אני יודע אם התקבלתי? הרי הרבה בוסים נותנים לך ימי התלמדות בו הם בודקים את יכולתך בעבודה, איך אני אדע מתי לדרוש לעשות סדר בעבודה ככה ארגיש בנוח ובטוח כעובד,וככה צריך להיות!... אז איך פועלים? אני מאמין שכל העניין הזה יותר מורכב ומסורבל בעבודות מזדמנות, שמתבססות על שכר יומי. לפי שעות. בטח בעבודות חודשיות ושנתיות זה יותר ברור ומקצועי. אך אני רוצה לציין שאני לא עובד בשחור וגם לא אעבוד בשחור. אני רוצה שהכל יהיה רשום חתום וברור.! מישהו יכול לעזור לי? לתת טיפים?

למעלה