עבודות הגשה

Lir האחת

New member
עבודות הגשה../images/Emo63.gif

האם אתם מעבירים עבודות שהכנתם אחד לשני? האם הייתם מעבירים עבודה שעשיתם כבר למישהו שאמור להגיש? קיבלתי טלפון
לפני כמה ימים ממישהו שלמד איתי בכיתה. הוא התקשר לשאול אם אני יכולה להעביר לו עבודת סיום קורס שעשיתי בשנה שעברה. מה הייתם עושים בסיטואציה כזאת? האם הייתם מעבירים לו?

d e m o sthenes

New member
דילמה די רצינית.

מצד אחד זה "כואב" סתם ככה לתת עבודה שהשקעת והזעת עלייה למישהו. מצד שני אם זה חבר ממש טוב שלך ויש לו סיבה טובה למה הוא לא הכין הייתי מעביר. אם זה סתם מישהו שגם לא יוכל לעזור לך בעתיד, לא הייתי מעביר. אין מה לעשות, זה מה שלמדתי בצבא. יד רוחצת יד

amazone

New member
אני לא הייתי מוכנה

ולא משנה מה תגידו על החתימה שלי - אם כבר הסטודנט בא להעתיק לפחות שיעשה הכל כדי שיתפסו אותו וזה יהיה קשה אם הוא מעתיק מעבודה שידועה רק למרצה שקרא אותה ולסטודנט שהגיש אותה היה לי גם מקרה בשנה הראשונה שלי שבתמימותי נתתי לסטודנטית אחרת דיסקט עם עבודה שעשיתי בקורס כדי שהיא תראה איך העבודה אמורה להיות בנויה ולמרבה הפלא שתינו הועלינו לוועדת משמעת כי היא העתיקה פיסקה שלמה מילה במילה והגישה אותה למתרגלת - הראתי כהוכחה את תאריך יצירת הקובץ בלפטופ - שהיה הרבה לפני שהיא בכלל חשבה לשבת ולכתוב אותה זאת בנוסף לעובדה שיש לי ציונים הרבה יותר טובים משלה ושהעבודה שלה הייתה לא טובה במיוחד זוכיתי והיא נאלצה לעבור שוב את הקורס בכל אופן - אם זה מהבחינה של "רק רוצה לראות איך העבודה אמורה להיות בנויה" תשלחי אותו לתזות ועבודות דוקטור שנמצאים בספריה

lollapalooza

New member
בשום אופן לא.

את הסיכומים שלי אני מעבירה למי שרוצה. אין לי בעיה והם מסתובבים להם בכל החוג. אבל עבודות, ממש לא. אני עובדת עליהן קשה, אני כותבת בהן רעיונות מקוריים שלי, לפעמים, אני לא אתן למישהו אחר לנצל את זה. ובנוסף, תמיד יש את הסיכוי שמישהו יעלה על העניין ואז אני בכלל אהיה בצרות...

אין מצב....

שנה שעברה היה קטע שמישהו מהכיתה שלה ששיחק אותה כביכול ידיד שלי, ביקש ממני סיכומים שהם חומר למבחן בית, ובסוף התברר שהוא השתמש בסיכומים שלי ונתן אותן למישהי משנה ג' שתכין לו את העבודה, וזה הרגיש לי מגעיל ולא נעים למרות שלא ידעתי שהוא השתמש בהם עד אחרי שהוא הגיש את זה.

SuperGirl711

New member
אצלנו שיעורי הבית במחשבים עוברים

מאחד לשני... אנחנו שתי קבוצות וקבוצה אחת שעה ראשונה עד שלישית ושניה רביעית עד שישית, וכשהיא נותנת ש"ב אנחנו מעבירות את שיעורי הבית אחת לשניה והיא אפילו לא שמה לב.

אני בדיוק מתחבטת בשאלה ...../images/Emo132.gif

הסמסטר, אני ווברה שלי עושות יחד עבודה ענקית שכוללת פרזנטציה בסדנה בחינוך. חברה טובה מהלימודים< אבל באמת טובה, לא סתם אינטרסנטית> רוצה לקחת את הסדנה הזו בסמסטר הבא ואמרה כבדרך אגב, שהיא תקח את העבודה שלי ותשנה קצת.. אמממ... המנחה בסדנה הזהירה אותנו שהיו מקרים של העתקות ושנזהר.. ההתלבטות שלי : היא לא תעתיק בצורה כזו שתסכן אותי ואותה העבודה באמת מקיפה ולקחה לי המון המון שעות. < עדיין לא הגשתי אותה
> היא הייתה עושה את זה עבורי <אבל אני לא הייתי מבקשת
> היא עוזרת לי מלא פעמים במהלך הלימודים < צורבת לי תוכנות, נותנת לי לצלם מאמרים שלמים וכו'..> היא חברה שלי
לשמחתי
המנחה, אמרה שסמסטר הבא,לא בטוח שהיא תתן להכין את אותה העבודה, חברה שלי לא הכי מעוניינת לפתוח יום נוסף בשביל הסדנה
נקווה שאני לא אצטרך להתמודד עם זה
נ.ב אם זו הייתה מישהי אחרת לא הייתי חושבת פעמיים. לא הייתי נותנת.

miss mcmillan

New member
היות ואני כמעט

ולא מסכמת בשיעורים, אני בדרך כלל זו שמקבלת מאחרים. בדרך כלל אין בעיות- בטח לא בלימודי סין (מדעי הרוח
), כי האווירה מאד שיתופית. תרגילים קצרים אין לי בעיה להעביר,ובעצם כמעט לא כל דבר שהוא לא עבודה גדולה שהשקעתי בה- גם בגלל הסיכונים הכרוכים בזה (נתקלתי ממש מקרוב במישהו שהיה צריך לחזור על קורס בגלל שהעתיקו ממנו עבודה), וגם.. טוב, בעיקר בגלל הסיכונים. אין לי בעיה מוסרית עם זה. וסתם, כדרך אגב, מעניין אותי אם רק אצלי לקחה לנו שנה שלמה להגיע להברקה של תורנויות בסיכומי ביבליוגרפיה- היות ויש לי השנה המוני קורסים עמוסים בחומר עיוני, וזה לא ממש ריאלי לקרא לכל קורס לכל שיעור מאמר של 25 עמודים ומעלה, פשוט ישבנו עם הסילבוס בתחילת השנה ואנשים לקחו על עצמם לסכם ולהעביר במייל כל אחד מאמר אחד.

Lir האחת

New member
../images/Emo13.gif

זה רעיון טוב. ואני לא חושבת שרק אתם עליתם עליו
אני וחברה שלי היינו עושות את זה עם מאמרים באנגלית. כל אחת הייתה מתרגמת ומסכמת מאמר, ואז היינו מצלמות כן, העדפנו לסכם ידנית ...עד כמה שזה מוזר לשמוע חחח

לומדים לתת...

תלמדו לתת בלי לחשוב על תמורה. אני הייתי נותן. מה כבר הייתי מפסיד? זה הוא שהעתיק ממני. אם מישהו בוחר להעתיק עבודה - המצב שלו עד כדי כך בקרשים - שהוא מוכן לעשות הכל. אז למה לא לעזור לו? חשוב לציין - שמי שמעתיק עבודה - לא לומד לחשוב ולעשות בעצמו, וזה יוצר לו חוסר עצום ופער שלילי בהשכלתו ביחס ליוצר העבודה. אני אסתייג ואומר שיש אנשים, שכל חייהם רק מבקשים בלי להראות שהם מתאמצים כהוא זה כדי ללמוד. אם הם לא עוזרים לעצמם - למה שאעזור להם?

misipipi

New member
במקום שילמדו גורמים להם לבקש

ואם אנו לא מפוקדים על חינוכם, אסור לנו להתערב במיוחד כשמדובר בחינוך שלילי הגבתי קצת מאוחר , אבל העיקר הכוונה :) גם שינתם את שם הפורום אם אני לא טועה

misipipi

New member
לא , אל תתני

פעם חטאתי והבאתי למישהו, אמנם רק מבחן שעשיתי , אין פה ממש איסור.. אח"כ נגנב לי מבחן מהתא , אפילו לא ראיתי אותו! מה גם שהעתקת עבודה , זה כבר יותר גרוע , אנשים כאלה מסוגלים להגיש אותו כך ואפילו עם השם שלך.

unholy

New member
אצלנו

דוחות מעבדה רצים חופשי... גם שיעורי בית סרוקים שקיבלת/הכנת משנים קודמות...דווקא בפקולטה (הנדסה באת"א) יש המון רוח שיתופית... כל עוד זה לא דברים גדולים שאתה יכול להדפק אז מה איכפת לשתף? היו מקרים שאמרתי לאנשים להגיש את הדוחות שאני הגשתי עם שינויים קלים סתם כי זה מקצוע מפגר ולא שווה להשקיע זמן! ותכל'ס? לא כ"כ מבין אנשים ששומרים לעצמם קרוב קרוב ת'חומר...מה איכפת לכם לחלוק? כל עוד החומר חוזר אליכם ואתם לא נפגעים אז מה בדיוק הבעיה?

למעלה