עבודת מחקר לתואר שני בנושא לופוס

dngreenfield

New member
עבודת מחקר לתואר שני בנושא לופוס

שלום,

שמי דנה , ויש לי לופוס כ-5 שנים.
בימים אלה אני כותבת עבודת מחקר בנושא לופוס (ומרחב\עולם פנימי), במחלקה לתראפיה באמנות בשלוחת אונ' לסלי בישראל,
ומחפשת מספר נשים עם לופוס שיהיו מוכנות להשתתף במחקר, רצוי מאיזור המרכז.
מדובר בראיון עומק חד פעמי, בסביבות מרץ.

אשמח מאד לשמוע מכן,
שבוע טוב,
דנה

ל3

New member
הי דנה

בהצלחה בעבודת המחקר- אם תוכלי תני בבקשה קצת פרטים- מה את מנסה לבדוק במחקר הזה? מטרות? וכו'. אני אומנם מהמרכז הצפוני יותר
אבל אם אוכל לעזור אשמח. אני לא יודעת עד כמה אהיה זמינה להגיע למרכז באותו הזמן אבל אם נוכל להיפגש באמצע הדרך או שתשלחי לי את הראיון במייל אנסה לעזור. בכול אופן את מוזמנת ליצור איתי קשר במסרים וגם להישאר פה ולספר קצת על עצמך וההתמודדות עם המחלה

dngreenfield

New member
הי ל3

קודם כל - תודה רבה על ההיענות...

נושא המחקר שאני מציעה הינו התבוננות על תפיסה סובייקטיבית בהתייחס ל SLE, ובעיקר על חווית ההיעדר, האין, כפי שבא לידי ביטוי בחוויה הגולמית ,הלא מעובדת...
רציונל המחקר: הקשר שבין תופעות נפשיות לבין תסמינים פיזיים בלופוס הינה תופעה ידועה ונחקרת, ולאחרונה מחקרים מוכיחים כי תופעות נפשיות כגון דיכאון, אשר מגיעות בקורלציה עם המחלה, קשורות במידה רבה בתפיסת מציאות סובייקטיבית, או כ"חוויה החיה" , ("lived experience") האפיינית ללופוס. המחקר הזה מציע כי ניתן להתבונן במציאות סובייקטיבית זו כביטוי ומרחב של עולם פנימי ספציפי שנוצר מסיבות אלו ואחרות אצל האינדיווידואל, (ואשר נבחן אל מול “עימות" עם גורמים חיצוניים סובייקטיבית). טיעון המחקר הינו כי עולם זה הינו בעל תוכן פנימי עשיר, ונותר במקרים רבים כחוויה אשר אין לה מילים, כחוויה לא מעובדת,תופעה המשליכה החוצה כאימה מפני הלא ידוע.
מחקר זה הינו מחקר איכותני, כאשר כלי המחקר הינו ראיון עומק עם חולות לופוס, (חד פעמי של כשעה\שעתיים) הכולל כ-20 שאלות הקשורות בחוויה, ומטרתו ללבן, להשמיע, להעלות ולהכליל חוויה לכדי "חווית הלופוס", עד כמה שניתן ואפשר.

מקוה שזה מענין בעיניך, אשמח לשמוע מה את חושבת ולענות על שאלות אם יש,
שבוע טוב
דנה

snear

New member
היי דנה

אני מוכנה להשתתף במחקר, את יכולה ליצור איתי קשר במסר
שבוע נפלא
נעמה שניר

dngreenfield

New member
הי נעמה,