עברית מותאמת מגדרית

Gu987

Well-known member
בבית הספר של הבן שלי שלחו למורים איגרת עם הטקסט הבא:

ביקשנו מכל תלמיד ותלמידה לבדוק עם עצמו.ה ולכתוב איך הוא מתבונן.בת ורואה את התקופה שהייתה. מה הוא/היא חוותה בתהליך הלמידה. כיצד התמודד.ה ומה הם מטרותיו.ה למחצית הבאה. בהמשך, מחנך.כת הכיתה כתב.ה את נקודת מבטו.ה על התהליך שהתלמיד.ה עשה.תה

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני חוטף חום כשמנהל בית ספר כותב בעברית לא תקנית בגלל טרנד פרוגרסיבי. הנקודות באמצע המילה מוציאות מריכוז ומפריעות לי לשטף הקריאה.

האם אתן הנשים מרגישות מוחלשות ומדוכאות על ידי הפטריארכיה אם כותבים בלשון זכר?
ואתם הגברים, האם אתם מרגישים מדכאים ומנצלים?

אישון34

Well-known member

ביקשנו מכל תלמיד ותלמידה לבדוק עם עצמו.ה ולכתוב איך הוא מתבונן.בת ורואה את התקופה שהייתה. מה הוא/היא חוותה בתהליך הלמידה. כיצד התמודד.ה ומה הם מטרותיו.ה למחצית הבאה. בהמשך, מחנך.כת הכיתה כתב.ה את נקודת מבטו.ה על התהליך שהתלמיד.ה עשה.תה

אני לא יודע מה אתכם, אבל אני חוטף חום כשמנהל בית ספר כותב בעברית לא תקנית בגלל טרנד פרוגרסיבי. הנקודות באמצע המילה מוציאות מריכוז ומפריעות לי לשטף הקריאה.

הסיפור הפפרוגרסיבי המדליק ביותר ששמעתי זה שבאנגליה בשירותי בנים שמו פח לתחבושות היגייניות.

שאלו למה בשירותי בנים?

התשובה מה יתקיים באם בן יקבל מחזור? ובכלל מחזור זה משהו של המשפחה ולא של האישה.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

שאתה מתרחק מהאמת באופן שכזה - הכול הופך להגיוני.

אני ממליץ בחום להקשיב ביוטיוב לפיטרסון - האיש החכם ביותר בעולם לזמנים אלו.

אישוניאיש.
פחות חכם.

אבח"י

Well-known member

ישנה צורה אחרת, עוד יותר מעצבנת, והנה קישור להסבר מלא - https://katzr.net/ae6614

קבצים מצורפים

• 2.jpg
    2.jpg
    KB 52 · צפיות: 0

ראש מיוחד1

Well-known member
מנהל

לי זה קשה בגלל הפרעת הקשב ובכלל אבל יש גם אנשים דיסלקטים וזה לא שייך להיותו מנהל בה"ס אבל ,גם אם הוא לא כתב "נכון" הכוונה ברורה.ולשאלתך הלא קשורה לנושא שהצגת :rolleyes:,מדוע אני צריכה להרגיש מוחלשת???ויש לך עסק עם אישה פמיניסטית ;-)

Ellis Murphy

Well-known member
לצערי לשם אנחנו הולכים
לא הולכים - רצים
לא רצים - טסים בסילון...
אני שייך למין המדוכה ולא המדכא

אטיוד5

Active member
סוג הכתיבה הזה עושה לי חררה.
זאת כניעה לתרבות PC שמעצבנת אותי.
ואשר לשאלתך - לא, אני פמיניסט במובן הפשוט של המילה - בעד שיוויון הזדמנויות.
אינני מרגיש מדכא נשים או מדוכא על ידן.
מה שכן, מאוד חורה לי שהן מקבלות שני שליש שכר מגברים בעד עבודה שווה.

Mo432020

Well-known member
אמנם מעצבן וטרחני, כמו הגברת מ מיכאלי.
כדמות שמובילה מאות ילדים בשנה, אמא אחת העירה לי על כך שאני משתמש בהטיית זכר רוב הזמן ( ללא קשר למה יש יותר כרגע בחדר) , אמרתי לה שאני באמת מאמין בשוויון ושאני בטוח שגם הילדות ששומעות אותי יודעות שאני מתכוון אליהם.
היא הפנתה אותי למאמר, שמסביר בפשטות, שבעיקר בגילאי הילדים, שברגע שאני פונה אל כיתה בלשון זכר בלבד, זה בסוף ״מכבה כמה ילדות, הן חושבות לעצמן ״ הוא ביקש רק ילד שרוצה להשתתף , לא ילדה״ ומאז אני שם לב כאשר אני מדבר מול כיתה, לשלב גם הפניות/ שאלות/ אתגרים בלשון נקבה, ובלשון זכר.

יש בזה משהו.....

Gu987

Well-known member
אמנם מעצבן וטרחני, כמו הגברת מ מיכאלי.
כדמות שמובילה מאות ילדים בשנה, אמא אחת העירה לי על כך שאני משתמש בהטיית זכר רוב הזמן ( ללא קשר למה יש יותר כרגע בחדר) , אמרתי לה שאני באמת מאמין בשוויון ושאני בטוח שגם הילדות ששומעות אותי יודעות שאני מתכוון אליהם.
היא הפנתה אותי למאמר, שמסביר בפשטות, שבעיקר בגילאי הילדים, שברגע שאני פונה אל כיתה בלשון זכר בלבד, זה בסוף ״מכבה כמה ילדות, הן חושבות לעצמן ״ הוא ביקש רק ילד שרוצה להשתתף , לא ילדה״ ומאז אני שם לב כאשר אני מדבר מול כיתה, לשלב גם הפניות/ שאלות/ אתגרים בלשון נקבה, ובלשון זכר.

יש בזה משהו.....
אין בזה כלום.
בעברית מדברים בלשון זכר. אף אחד.ת לא מרגיש.ה נפגע.ת מזה. כן מרגישים.ות. נפגעים.ות מפעולות אמיתיות. מאפליה אמיתית.

LionTamer83

New member
גם אותי זה מחרפן. כחובב קריאה (ולא רק בעברית), יש לנקודה תפקיד מאד חשוב - סוף המשפט. המוח שלי עושה הפסקה קטנה ומעבד את המידע בכל פעם שרואה נקודה.
השימוש המיותר הזה קוטע את חוט הקריאה ומעצבן נורא.
שיעשו משאל עם ואם יחליטו לשנות את השפה העברית, כך שתתמוך בפניה בשני המינים, יצטרכו לחשוב על שינוי עמוק וחכם יותר מזה.

למעלה