עגלת עץ קטנטנה

exprexs

Member
שלום לכולם.
הייתי מעוניין בעגלת עץ קטנטנה ברוחב של 10 ס"מ על 10 ס"מ בערך.
משהו שייראה כמו בתמונה הבאה בקישור.
אני מעוניין ב 4 משטחים כאלה, כדי להניח אותם מתחת לתנור אפייה כיריים שיש לי, שהוא חסר גלגלים ( יש לו 4 רגליות קטנות ).

ידוע לי שיש עגלות שנועדו לתנורי אפייה, אבל אני לא יודע איזה מוצר אקבל, וזה גם מפריע לי שמדובר במוצר שמגביה את התנור אולי יותר מכפי שהייתי מעוניין. אני הרי לא רואה את המוצר בחנות.
יש רעיונות ?

https://shinua.co.il/wp-content/uploads/2017/05/עץ-2-300x300.jpg

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
זה גם מפריע לי שמדובר במוצר שמגביה את התנור אולי יותר מכפי שהייתי מעוניין.
הפוך גוטה, הפוך.

מה שאתה מציג בתמונה יגביה את התנור שלך. המוצרים הקיימים בשוק למכונות כביסה ותנורים מגביהים את המוצר רק בזמן הזזתו, בשאר הזמן הוא מורם מילימטר אחד או שניים.

כמה דברים:
- קודם כל, כדאי שתסביר מה בדיוק הבעיה שאתה מנסה לפתור. אולי נוכל להציע משהו שלא חשבת עליו.
- אולי אתה לא חייב 4 עגלות. במקום זה אפשר משטח אחד בגודל כל התנור, ו-4 גלגלים בפינות.
- אם יש לך מגבלת גובה מקסימלי - מהי?
- אם אתה רק רוצה אפשרות להזיז את התנור "פעם ב-", אולי לא חייבים גלגלים, אלא מספיק משטח החלקה. כלומר שבמקום הגלגלים יהיו דיסקיות טפלון.

חן 1111

Active member
לא נראה לי שיש דבר כזה. המוצר שבתמונה הרבה יותר גדול מ-10 על 10. למעשה אתה צריך משהו כזה בגודל 60*50 בערך, עם גלגלים בפינות, ולהניח עליו את כל התנור, וכמובן שזה יגביה במידה כלשהי. תיכנס לחנות פרזול ותראה איזה גלגלים יש ואם הגובה שלהם מתאים לך. גלגלים איכותיים עם לוח עץ יגביהו את התנור לפחות ב-4 ס"מ.

exprexs

Member
היי. תודה על התגובות ועל הרעיונות השונים.
אני מזיז את התנור אחת לשבוע בערך, לצורכי ניקיון ואני גם מתכונן לתיקון אינסטלציה בקרוב.
בכל תזוזה כזאת של התנור, נגרמת מן שחיקה קטנה של הבלטות ( אריחים רגילים ופשוטים ). וזה חשוב לי להגן על הבלטות.

העניין גם עגלה לתנור-
יש עם זה 2 בעיות.
בעיה ראשונה שהעגלה בעלת שטח גדול יותר מהתנור שלי. רוחב התנור שלי 50X50 ס"מ, כלומר די קטן.
בעיה שנייה, זה שהגובה של העגלה, גבוה מדי בדר"כ [ 10 ס"מ ].
התרגלתי לגובה הנוכחי של התנור עם הכיריים, שזה בגובה של 5.5 ס"מ מהרצפה. מדובר על רגליים קטנטנות מפלסטיק חלול, והן מתכווננות בהברגה, כל רגל בנפרד.

העניין עם פיתרון עצמאי משל עצמי, נועד לשם כך שאוכל לתכננן מראש בעצמי את גובה התנור מהרצפה.
אני לא רוצה שהוא יעמוד גבוה מדי בשימוש שוטף.
אני גם לא מעוניין בהפתעות לגבי הגובה.

אין לי בעיה שהתנור יהיה עם גלגלים על דרך קבע, וללא שום בלמים.
גם אין לי בעיה למשטח אחד גדול בעל 4 גלגלים.
רק חשוב לי הגובה הסופי בשימוש שוטף.

מה ששמתי לב, זה שהתנור מכיל מן 2 פסים של פח פשוט עם פתחים שונים לרגליות הפלסטיק.
לאחר בירור, מסתבר שאין שם מן הברגה חלולה תומכת לרגליות ( אין משהו שדומה לדיבל ), אלא שמדובר רק על רצועות פח, ללא משהו שבאמת מחזיק את הפינים בעלי ההברגה של הרגליות.

היה לי מן רעיון לקדוח 4 חורים קטנים בכל אחת מהפינות של התנור, ולהבריג לשם גלגל בכל פינה.

תודה מראש...

נערך לאחרונה ב:

רוני1955

Active member
כתבת שיש רגליים שמתכווננות בהברגה. תוציא את הרגליות, וקנה גלגלים עם בורג שזהה להברגה של הרגליות.

אם אתה יכול להרשות לעצמך להוסיף גלגלים מצידי התנור, קבל רעיון: סידור גלגלים בדומה לכירכרה. מוט, שמהווה גם את הציר לזוג גלגלים, עובר מתחת לתנור, מצד לצד.
על קצות המוט מולבשים גלגלים, כך שהם צמודים לדפנות התנור. כמובן שצריך שני מוטות כאלה - קידמי ואחורי.
בעצם הגבהת את התנור רק בחצי מקוטר הגלגל.

exprexs

Member
זה רעיון...
לא יודע אם אני מסוגל לבצע את זה.
אין לי עזרה מאף אחד.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. חבל שלא צילמת את תחתית התנור (אם ניתן).
ב. אתה יכול לרכוש משטחי טפלון אפורים עם דבק ולהדביק על הרגליים הקיימות. זה יקל מאד על הזזת התנור וזה יגביהה אותו ב-3-4 מ"מ.
ג. אפשר אולי באמת להשיג גלגלים מתברגים אבל הם ירימו לך את התנור לפחות ב-5-7 ס"מ.

חן 1111

Active member
חבל באמת שלא צילמת, אבל אם הבנתי נכון, יש שם פס מפח, ויש לך גישה לצד הפנימי שלו. אז אתה צריך גלגלים עם בורג מרכזי, לא עם 4 חורים. ואתה צריך שתי אומים לכל גלגל. אחת תהיה מעל הפח ואחת מתחתיו (ורצוי מאוד גם שייבות שטוחות). אתה מהדק את שתי האומים זו לזו ואז הגלגל מקובע, ויש לך גם אפשרות כוונון גובה.
תקנה גלגלים איכותיים. לא את הפשוטים שמשמשים למדפים וכדומה. ההבדל במחיר לא גדול. תבדוק איזה מידות יש. ויש גלגלים עם ובלי מעצור, רצוי ששני הקדמיים יהיו עם מעצור.
גלגל

exprexs

Member
תודה לכולם על התגובות.
בעניין הדיסקיות פלסטיק או טפלון- אני חושב שזו תהיה בעיה להדביק אותן, מפני שהתחתית של כל רגלית איננה בעלת משטח, אלא שהיא חלולה, כך ששטח ההדבקה לדיסקית חייב להיות קטן מאוד, רק בהיקף של הרגלית ( ולא על כל שטחה ). הרגלית כולה, מן פלסטיק חלול ולמעשה גם נראה לי שברירי לתזוזה.
הייתי מצלם זאת, אבל הכל כבר מורכב פנימה לתנור, וזו בעיה לצלם זאת במצב הנוכחי כשהתנור מונח על רגליו.

לגבי רגל עם בורג ואומים / שייבות, אני בהחלט אחפש.
אני גר בדרום תל אביב, וכבר הייתי באייס, אז אולי אני אקפוץ להום סנטר באור יהודה ואחפש שם מתישהו. אם אני לא אמצא משהו כזה, אז אני אקנה גלגלים קטנים פשוטים על פלטה מרובעת בעלת 4 נקבים ל 4 ברגים קטנים ( בלית ברירה ).
אם גם זה לא ילך, אני אקנה עגלה מוכנה שתגביה לי את התנור ב 10 ס"מ מהרצפה, שזה מעט גבוה מדי עבורי, ולא בדיוק מה שאני רוצה...

מכל מקום- תודה לכולם על התגובות.
מקווה שאוכל לחזור לכאן עם שאלות עתידיות.

חן 1111

Active member
תודה לכולם על התגובות.
בעניין הדיסקיות פלסטיק או טפלון- אני חושב שזו תהיה בעיה להדביק אותן, מפני שהתחתית של כל רגלית איננה בעלת משטח, אלא שהיא חלולה, כך ששטח ההדבקה לדיסקית חייב להיות קטן מאוד, רק בהיקף של הרגלית ( ולא על כל שטחה ). הרגלית כולה, מן פלסטיק חלול ולמעשה גם נראה לי שברירי לתזוזה.
הייתי מצלם זאת, אבל הכל כבר מורכב פנימה לתנור, וזו בעיה לצלם זאת במצב הנוכחי כשהתנור מונח על רגליו.

אני גר בדרום תל אביב, וכבר הייתי באייס, אז אולי אני אקפוץ להום סנטר באור יהודה ואחפש שם מתישהו. אם אני לא אמצא משהו כזה, אז אני אקנה גלגלים קטנים פשוטים על פלטה מרובעת בעלת 4 נקבים ל 4 ברגים קטנים ( בלית ברירה ).
אם גם זה לא ילך, אני אקנה עגלה מוכנה שתגביה לי את התנור ב 10 ס"מ מהרצפה, שזה מעט גבוה מדי עבורי, ולא בדיוק מה שאני רוצה...

לך לחנות פרזול. הום סנטר לא יעזרו לך כי אין להם מבחר.
בתל אביב יש את האחים ביטר ברחוב אלנבי.

exprexs

Member
תודה. בינתיים עיינתי ברפרוף באתר של האחים ביטר, וגיליתי שיש להם המון מוצרי פרזול וגלגלים קטנים.
יתכן מאוד שאקפוץ לשם.
תודה לכולם... תודה. |תודה|

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה לכולם על התגובות.

נסה להטות את התנור לזווית כלשהי ואז מישהו יצלם. לא חייבים להפוך אותו.

למעלה