עדיין לא אמא אבל תוהה

katriella

New member
עדיין לא אמא אבל תוהה

היי,

אני עדיין לא אמא, התחתני לפני 5 חודשים :)
אבל אני באמת תוהה אם המקצוע שלי (מתכנתת) הוא מקצוע שמאפשר לשלב עבודה.
כרגע השעות והימים ארוכים מאוד ועל כן, לא ברור לי כיצד מתנהלים בצורה כזאת כשיש ילדים וצריך להוציא אותם מהגן/מטפלת.

אשמח לשמוע ממנוסות מימני, כיוון שאני באמת תוהה אם הזמן להחליף מקצוע זה עכשיו, כאשר עדיין אין ילדים :)

תודה ושבוע טוב

מתמרנים

מוצאים עבודה שבה מקבלים את זה שיש לך גם חיים, יוצאים מהעבודה מוקדם פעמיים-שלוש בשבוע אם יש לך בן זוג/משפחה/מטפלות להתחלק איתם בנטל, או כל יום אם אין לך. משלימים על ידי התחלת היום מוקדם בבוקר (ממילא כשיש ילדים מתעוררים מוקדם
), ו/או על ידי עבודה אחרי שהילדים הולכים לישון בלילה. הכי חשוב בעיני - לא משנה במה את עוסקת, אם את רוצה להמשיך לעסוק בזה, כדאי מאד שבן זוגך יהיה שותף לתמרונים, ולא יחשוב שזו "בעיה שלך".

האם להחליף מקצוע? בעיני הכי חשוב שתעסקי במשהו שאת אוהבת. מאד קשה לעשות משהו שאת לא אוהבת כשיש לך מקום אחר שאת הרבה יותר מעדיפה להיות בו. אם את אוהבת לתכנת, אני לא הייתי ממליצה לך להחליף מקצוע. אם לא, אז כדאי לך לשקול זאת. אבל קחי בחשבון גם את ההיבט הכלכלי, כי ברוב המקצועות האחרים הרבה יותר קשה להתפרנס.

לא מתכנתת וגם אין לי תשובה,אבל ברוכה הבאה!

מזל טוב לרגל הנישואין!

עבודותי בשנים האחרונות היו עם ימים ארוכים ושעות ארוכות, בשוק עבודה שמאוד לא אוהב להתגמש לאמהות.
באופן אישי, על אף שאהבתי את עבודתי, הגעתי למסקנה שלאורך זמן, לא נשאר ממנה מספיק באופן שיפצה על האובדן של הזמן עם המשפחה.
השעות שאני אטחן בלילות הן שעות שבהן אני לא אבלה עם בן הזוג.
ברוב הימים שאני אגיע בהם הביתה כדי לראות את הבן שלי שעה וחצי לפני שהוא והלך לישון, השעות האלו בעבודה ולא איתו לא יחזרו.
לו השעות הללו בעבודה היו מקנות לי יותר בטחון תעסוקתי, או איזשהו מילוי של חלל פנימי שלא יכולתי למלא בשום דרך אחרת, אז ייתכן והמאזן היה אחר.
אבל בסופו של דבר, אני עצמי עכשיו בתחילתו של מעבר מקצועי בעיקר כי אני רוצה לראות האם זה אפשרי לחיות גם אחרת.

אפשר לשלב עם כל מקצוע

או להגמיש שעות ולפצל את העבודה (להשלים שעות בערב),
או לחלק את העבודה לימים ארוכים וימים קצרים, ולהתחלק עם בן הזוג בימים הארוכים,
או לקחת עזרה בתשלום משעת סיום הפעוטון ועד שאת חוזרת,
או אפילו להוריד היקף עבודה לשנים הראשונות.

הכל אפשרי - when there is a will there is a way

< מנסיון מצטבר של עשרים ומשהו שנות עבודה במשרה מלאה, לפעמים גם יותר ממלאה, ושל תשעה ילדים >

aurora0

New member
תשעה?!

וואו.
בהזדמנות תספרי באמת איך את עושה את זה...

למעלה