עדכון בוקר 22.12.20 - מערכת קצרה לפנינו

נתנאל531

Well-known member
WRF עדין ל־48 שעות (לא מכסה את סוף המערכת), WRF גס ל־72 שעות, COSMO ל־72 שעות וגם IMS_ICON ל־72 שעות.
השמ"ט מריץ את ICON באופן מרחבי על האזור שלנו ל־90 שעות במסגרת תשתית המחשוב של ECWMF, באופן מובנה התוצאות סובלות ממשהו שיוצר גרפיקה של 'רעד' בתוצאות, זה נורמלי...

קבצים מצורפים

• WRF3km48.png
    WRF3km48.png
    KB 199.9 · צפיות: 21
  • WRF8km000-072.png
    WRF8km000-072.png
    KB 164.3 · צפיות: 19
  • COSMO_IMS_3km72.png
    COSMO_IMS_3km72.png
    KB 201.7 · צפיות: 20
  • IMS_ICON_3km72.png
    IMS_ICON_3km72.png
    KB 233.3 · צפיות: 21
אם לא לבוא מערכת עמוקה אזור ההר המרכזי עד סוף החודש ירד ל60 אחוז ממה שאמור לרדת.

מה שאני כותב עכשיו אני לא משווה איזה מה יהיה השנה, כי אפשר לדעת מה יהיה.
בחורפים הכי גשומים היו הפסקות כמעט של חודש. 92, 2004, 2019, 2020.
השנה פתחנו את העונה המשקעים מאוד חזק, זה טבעי שיהיה עצירה של 8 ל10 ימים.
הסתיו ניצלנו את כל פוטנציאל שהים היה חם, קיבלנו 4 הסערות הגדולות בחוף ובצפון.

המודלים לפני חודשיים צדקו עד כה בדבר אחד, שלא היה מערכת קרה.
וכל המערכות שהיו, זה מערכות חמות וטמפרטורות גבוהות.
לגבי המשקעים- המודלים טעו ובגדול אפילו יותר גשם משנה שעברה ומלפני שנתיים צפון וחוף.(כרגע)

אני מחכה לעדכון של הוורטקס הפולארי לראות מה מראה לשבועיים הקרובים....

מה שאני כותב עכשיו אני לא משווה איזה מה יהיה השנה, כי אפשר לדעת מה יהיה.
בחורפים הכי גשומים היו הפסקות כמעט של חודש. 92, 2004, 2019, 2020.
השנה פתחנו את העונה המשקעים מאוד חזק, זה טבעי שיהיה עצירה של 8 ל10 ימים.
הסתיו ניצלנו את כל פוטנציאל שהים היה חם, קיבלנו 4 הסערות הגדולות בחוף ובצפון.

המודלים לפני חודשיים צדקו עד כה בדבר אחד, שלא היה מערכת קרה.
וכל המערכות שהיו, זה מערכות חמות וטמפרטורות גבוהות.
לגבי המשקעים- המודלים טעו ובגדול אפילו יותר גשם משנה שעברה ומלפני שנתיים צפון וחוף.(כרגע)

אני מחכה לעדכון של הוורטקס הפולארי לראות מה מראה לשבועיים הקרובים....
זה נכון למישור החוף, נכון חלקית לצפון לא נכון לשאר האזורים, שם הכמויות ממוצעות ומטה. תזכור שרוב הגשם החזק נשטף לים.

בינתים נראה שבשני הבא יהיה שרב בחוף לפחות לפי ברקנל. מתחילים את עונת המעבר? בכל מקרה העצירה הפעם נראת.משמעותית. נניח שמחר ההרים יקבלו 20 מ''מ. זה אומר שאם לא יהיה שינוי. עד סוף החודש הרי המרכז ירדן ל60 אחוז ממה שאמור לרדת. לעומת זאת בחוף גם אם לא ירד עד סוף החודש רוב החופים הגיעו מעל 50 אחוז מהשנתי. יחי ההבדל בין ההר לחוף. למרות שאני מאוד מקוה שתיהיה המערכת הזו שתתן לירושלים את המערכת שלה

הוורטקס הפולארי התעדכן לפיו יש מערכת גשם לסוף החודש.........
הדיוק שלו די גבוהה!

קבצים מצורפים

• 132189864_441222473917082_8528883379892400496_n.jpg
    132189864_441222473917082_8528883379892400496_n.jpg
    KB 110.1 · צפיות: 10

lovernn

Member
טורדנו אף 3 אנחנו מסימים את עונתץ מעבר תפסיק להתחכם שרב לא יהיה בחיים לפני מרץ השרב אנחנו תמיד מקבלים מצפון אפריקה שם הטמפ הכי גבוה עכשיו היא 20 מאיפה תבביא שרב שנשאר רק קור בדיחההההההה ולא אנחנו לא באביבבב אין שום גלי חום תפסיק כבר לדמין

נערך לאחרונה ב:

lovernn

Member

טורדנו אף 3 יהי שינוי עד סוף החודש לך תסתכל על ההורטקס או שאתה יודע רק להאמין למודלים הוורטקס מראה תמיכה באפקיות אז מה אתה מכריז לי על עונת מעבר לחורף אולי​

נערך לאחרונה ב:
בינתים לפי ג'פס לטווח הזוי חוץ מאולי עוד ריקושט בטווח הרחוק לא רואים כלום. עדין לא מצליח להגיע אלינו שום אפיק משמעותי. ובתקוםה הזו שהים כבר קר. צריכים משהו רציני יותר ולא מקומי

lovernn

Member
מגמה להתייצבות רכס במערב אירופה בתחילת ינואר, והתפתחות של גלעין קור מעל סקנדיבני זה עוד עדין לא ה-SSW שאנו פוחדים ממנו

טורדנו אף 3 תסתכל קצת יותר טוב אין התפרקות הוורטקס רק פיצול אמרתי לךךךךךךךךךךךךך​

lovernn

Member
ניצן cocos אצה יודע למה ירד גשם כי זה לא שנת בצורת אבל המודלים לא מראים א]פקיות עדין תוך חמישה שישה ימים המודלים המעבולים האלה מתחילים להראות תאפקיות בתחילת ינואר זכור מה אמרתי שנת בצורת אאוט

למעלה