עדכון פעילויות האגודה

agudahit

New member
עדכון פעילויות האגודה

סטודנטיות וסטודנטים יקרות\ים. אגודת הסטודנטים במכון הטכנולוגי חולון הינה מהאגודות הפעילות והמשפיעות בקרב אגודות סטודנטים בכלל. לאחרונה אירעו מספר אירועים בהן נדרשה האגודה לעמוד ביתר שאת על זכויות הסטודנטים וזאת בשל התעלמות גורמים במכון מתקנון הלימודים.כך למשל במסגרת הקורס מבוא לכלכלה הנדסית נקבע בוחן שלא על פי תקנון הלימודים. על אף פניות חוזרות ונשנות למכון, לפקולטה ולגורמים במכון בינהם נשיא המכון פרופ' גדעון לנגהולץ והמשנה לנשיא פרופ' אורי ליברמן, זכו הסטודנטים להתעלמות מופגנת מזכויותיהם, ורק לאחר הפגנה שנערכה במועד הבוחן ובו סירבו הסטודנטים בחסות האגודה לבצע את הבוחן, חזרו בהם המרצים מכוונתם לערוך את הבוחן. מקרה נוסף שמטופל בימים אלו על ידי האגודה הינו אירוע במסגרתו במהלך מבחן, התברר כי יש לכתוב את דרך הפתרון, וזאת על אף שלאורך כל הסמסטר הודגש על ידי מרצי הקורס כי במבחן לא ידרשו הנבחנים לכתוב דרך. האירוע השלישי הינו אירוע במסגרתו נאסר על מספר כיתות נבחנות להשתמש במחשבים למשך זמן רב, זאת בניגוד גמור להוראות המבחן. נוסף על כך אחד המרצים בקורס ממלא תפקידים עם ניגוד אינטרסים לכאורה כגון: ראש מדור בחינות ועוזר ראש מנהל הסטודנטים. חמור מכל הינה העובדה כי אגודת הסטודנטים מקבלת פניות רבות לפיהן התלונות המופנות למכון נתקלות במענה מזלזל ובלתי הולם. לאור ריבוי האירועים והפגיעה הנמשכת בזכויותינו, אגודת הסטודנטים אינה מתכוונת להשלים עם מצב זה ועושה לילות כימים על מנת לעמוד על זכויות הסטודנטים. אירועים אלו, מהווים סממן מדאיג לבאות ודורשים מכל ציבור הסטודנטים להתייצב כאיש אחד על מנת להבטיח את זכויותינו. נפעל ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותינו לקראת פתיחת שנת הלימודים תשע"א. נמשיך ונעדכן אותכם/ן גם בהמשך. -- בכבוד רב, אגודת הסטודנטים מכון טכנולוגי חולון

slking

New member
כיוון שבהיילרן אני לא רוצה להגיב לכולם

בכל זאת אני רוצה לתת זווית קצת אחרת: 1. אכן הבוחן לא נקבע בהתאם לכתוב בתקנון היבש, אך היו מקרים בעבר בהם היה בוחן שלא בזמן שיעור/תרגול וזאת באישור מיוחד של סגן הנשיא. רצוי לציין שישנם הרבה מקרים בהם חורגים מהתקנון היבש, לדוגמא: אם היו מיישמים את התקנון היבש של נתינת מועד מיוחד, לא היו בכלל אישורים חריגים שמהווים כ-20% מהאישורים כל סמסטר. במקרה שארע, המשנה לנשיא עשה כל שיכל לפשר, והיה זמין ב 100% לשיחות עם האגודה, בניגוד לטענה של חוסר תגובה. האגודה מצידה, מנעה מסטודנטים להיכנס לבוחן שהיה עוזר להם לשפר את הידע שלהם לקראת הבחינה. 2. אכן זה אסון נורא שצריך לכתוב את דרך הפתרון של השאלה במחברת הבחינה! באמת, איך יעלה על הדעת שמישהו פותר שאלה ויש לו דרך??? זו תלונה ילדותית ביותר (הייתי נוקט אפילו במילים חריפות יותר, אבל שפה גסה אסורה בפורום...) ובנוסף, כיוון שהאגודה הולכים לפי "נהלים", היה כתוב במפורש בדף ההוראות שבשאלון הבחינה שחובה לכתוב דרך. 3. איסור על שימוש במחשבים.... גם כאן אין דיוק כמובן, אם אני מכוון לאותו מקרה, אז מדובר במקרה בו סטודנטים רצו להשתמש בטלפון נייד כמחשבון. אמנם המרצה אמר שאין בעיה עם זה, אבל ברור הרי שאסור להשתמש בטלפון נייד בבחינה. 4. ניגוד אינטרסים לכאורה שלי... גם אני יכול לטעון לניגוד אינטרסים לכאורה של רמ"ד אקדמי באגודה אבל אני לא ארד לרמה זו. אני מתרגל ולעיתים גם מרצה בקורס זה מתשס"ו, כלומר 5 שנים, במהלכן היתה התנהלות סטנדרטית למדי, פרט לסמסטר חריג זה. אם היו תלונות קשות הן היו משתקפות בציון שלילי במשוב (אולי פוחדים שאזהה את כתב היד...) ותודה לאל המשובים שלי לא ברמה של ד"ר דן קצין אמנם, אבל הם נעים בין 4.5 ל-5. אגב, לפי טיעון של ניגוד אינטרסים אפשר להגיד שלכל בעל תפקידים (דיקן/רמ"ח/...) אסור ללמד כיוון שהסטודנטים לא יתלוננו עליו. אגב, הנה עוד דברים נוראיים שקרו בקורס מבוא לכלכלה הנדסית (להלן "הקורס") 1. בקורס לא היה בוחן אמצע בסמסטר ב אפילו שהיה כתוב בסיליבוס!!! 2. הבחינות בקורס בסמסטר ב היו קשות מאוד 3. בסמסטר קיץ נבדקה נוכחות בתרגול של הקורס באופן סדיר ומי שלא עמד בחובת נוכחות לא יוכל להיבחן 4. בוחן האמצע של סמסטר קיץ בקורס היה קשה מתנצל על התגובה הארוכה מעט... מי שמתכתב איתי במייל יודע שאני נוהג לקצר
שגיא לוי עוזר ראש מינהל הסטודנטים ומנהל פורום סטודנטים HIT בתפוז (אגב, זה גם ניגוד אינטרסים...)

Henix100

New member
נשמע כמו מסע יחסי ציבור

בפועל וזה עם כל הכבוד האגודה לא שווה כלום, במקרה הכי טוב את עושים רק רעש. הכוח הוא מועט, דמי החברות באגודה לא באים לידי ביטוי בשום פעילות ודרך. אם מדי פעם לא הייתם מחלקים ארטיקים לא הייתי יודע שיש אגודה בכלל. שגיא עושה עבודה טובה וזה שהוא גם מנהל מדור בחינות וגם ראש מנהל הסטודנטים רק עוזר לסטודנטים (וזה מניסיון אישי) אם זה היה מישהו אחר המצב היה בקנטים .

iger

New member
מסכים בהחלט ... האגודה באמת עושה רק רעש

ובמקרה הספציפי הזה של הבוחן בכלכלה אפילו גרמה לכך שהסטודנטים נדפקו. ברור לי שהרבה סטודנטים יחליטו לא לשלם את התשלום השנתי לאגודה השנה. הגיע הזמן שתראו שאתם באמת עושים משהו.

dshisgal

New member
אתם מבינים את האבסורד

הסטודנטים הולכים עם המכללה ולא עם האגודת הסטודנטים של המכון. לאן הגענו???

Henix100

New member
לא שפוטים ולא נעליים רק עם ראש על הכתפיים

אתה יודע לספור? תספור לי 3 שינויים שעשתה האגודה למען הסטודנטים ? אם אתה שנה ראשונה אני לא מצפה שתענה בכלל ואין פה קטע של "סמליות" לא הולכים עם המכון הולכים עם מי שטוב ועוזר

kotej22

New member
טוב ועוזר????

איך המכון טוב ועוזר בדיוק? עצם זה שהמכון עזר לך פעם אחת לא אומר שאתה צריך ללכת ולשרוף את האגודה

Henix100

New member
לא שרפתי אבל

שגיא עזר לי מספר פעמים והאגודה חוץ מלעשות רעש לא התניע שום שינוי וכל שכן חוץ מלקחת כסף לא עזרה יכול להיות שלסטודנטים אחרים יש דעות הפוכות בהתאם למה שהם עברו אני לא מייצג את כל הסטודנטים במכון רק אותי ,ואם כן הייתי הולך לאגודה (למרות שהיא לפי דעתי לא מייצגת)

kotej22

New member
כל עוד הבהרת שזה רק הדעה שלך

עצם זה שכרגע אין לאגודה מספיק כוח לעזור לנו עם בעיות במכון ואנו תלויים במצב רוח של אנשי ההנהלה בכדי לפתור בעיות, זה מצב מעוות ואני לא מצליח להבין איך אתה עוד מחזק את העניין הזה, האינטרס שלך ושלי (לפי דעתי) הוא שיהיה אגודה חזקה, על מנת שלא יהיה מצב שבו כל שנה יהיו "גזרות" חדשות, שינויים של התקנון (שלפעמים ניתנת ההרגשה שהוא שם רק בשביל שיהיה מסמך פורמלי באתר של המכון), או חוקים שכל מרצה עושה כטוב בעיניו. הדברים לא נכתבו על מנת לפגוע במישהו אלא רק לחזק את דברי הקודמים על חשיבות האגודה

למעלה