עד כמה הייתם/הנכם מעורבים במצב של

ל ו ל י ת

New member
עד כמה הייתם/הנכם מעורבים במצב של

אותו אדם קרוב שסובל נפשית? מי מכם יצא לו להיות מעורב בסוג הטיפול שהקרוב מקבל? קיבלתם איזשהו סוג של דיווח? התייעצות? הייתם רוצים להיות יותר מעורבים?

lir42

New member
אני יכולה לומר שאדם שיקר

לליבי מספר לי ואני לו על אופן הטיפול מה שקורה שם ואיך זה מתנהל.... יש לעיתים התייעצות והתדיינות על מהות הטיפול וחשיבה בעל פה על תוך ומחוץ לטיפול מעבר למה שכל אחד מאיתנו מעורב לא חושבת שיש להיות מעורב יותר..... לירי

ל ו ל י ת

New member
מעבר לתכנים ולמה בדיוק קורה שם,

שזה עניינו הפרטי של המטופל, התכוונתי לבעצם האם מישהו כמו אנשים שסביבך (לירי), בימים שבהם את מרגישה לא טוב, יודעים בכלל איזה סוג של טיפול ניתן לך, עד כמה הם מעורבים בנעשה במערכת ועד כמה המערכת מוכנה לשתף. אני קוראת את מה שאני כותבת וחושבת שזה נשמע קצת כזה מין "פטרוניות" והאמת שהכוונה שלפעמים האדם במצב כזה רע, שבאמת אלה שסביבו רוצים לדעת מה עושים המטפלים למענו. אני חושבת שזה שונה באמת במצבים שונים של האדם שסובל, (כאילו לא כולנו?!) אבל שיש גם משהו בגילאים שונים של אותו אדם שגורם למי שסביבו לרצות לא פעם לדעת מי מטפל בו, מה ההכשרה של מי שמטפל, איזה טיפולים אותו אדם מקבל וכו´, איך הוא מגיב לתרופה, האם ניסו משהו אחר, וכיוב´. אם מדובר באשפוז יש בטח עוד הרבה שאלות שקשורות ליום יום של המאושפז, וגם אם לא מדובר באשפוז אלא בלהיות בטיפול במרפאת חוץ או בטיפול פרטי, עד כמה מי שמטפל/המערכת הינם נגישים? עד כמה המשפחה מעוניינת להיות מעורבת?

lir42

New member
היי לולית

אז כך אני בטיפול פרטי כרגע אצל מטפלת ומי שבאמת יודע מה עובר עלי במהלך הטיפול ובחיי היום יום הוא הבחור שנמצא לצידי וגם אני יודעת מה עובר עליו בטיפול שלו . המשפחה פחות מודעת לתכנים של הטיפול כי אני לא רוצה לשתף. אני גם לא מקבלת תרופות כי אין צורך בתרופות. והמטפלת שלי זמינה אני יכולה לצלצל אליה אם יש החמרה במצבי ואפשר לומר שלאחרונה אין החמרה אלה הטבה מאד טובה מקווה שעניתי לךלירי

ל ו ל י ת

New member
הי לירי, ענית לי חלקית.

כי יש מצבים שבהם (אולי כי מדובר באדם צעיר יותר או במצבים חמורים בהרבה ממה שאת מתארת?) המשפחה בעצם לא ממש יודעת מה קורה עם בן המשפחה שלהם שמאושפז. או שנמצא באיזה מעקב תרופתי ותו-לא. למצבים כאלה התכוונתי. ואגב טוב לשמוע מה שכתבת. שיהיה רק טוב.

lir42

New member
אני יכולה לומר לך מנסיון פרטי שלי

שהמשפחה שלי לא ממש יודעת על אופן הטיפול שלי כרגע ועל האישפוזים מה עברתי או עוברת וכדומה. מדוגמא נוספת שיש אנשים שאני מכירה שהמשפחה יודעת חלקים על המצב כלומר שהקרוב משפחה במהלך הטיפול יודעים את הדברים הכבדים כמו התרופות וועדות שצריך לעבור ויש שיחות וזהו ואני יחסית אדם צעיר (אני בת 25) תודה ושגם לך יהיה טוב לירי

למעלה