עד כמה הסדרה מציאותית ? וכמה מתאימה ל21:30 ?

iritki

New member
עד כמה הסדרה מציאותית ? וכמה מתאימה ל21:30 ?

אני מכורה לסדרה הזאת. היא מעולה בעיניי. אבל עלו כמה דיונים לגב הסדרה ורציתי לדעת מה אתם חושבים (וגם להעיר קצת את הפורום) 1. האם הסדרה משקפת בעיניכם מציאות ? אתם מכירים דברים דומים ? או שמא היא המצאה לגמרי גיאונית של היוצרים ? באמת יש חבורות שמעשנים כל מה שבא ליד ומחפשים רק את הכסף למנת האוכל הבאה ואת הבחורה הבאה שתפיג להם את הבדידות ? 2. לדעתי הלכו כאן מאוד רחוק עם השפה, סצינות הסקס והסמים.דברים שלא רגילים לראות בטלויזיה בטח לא בשעה 21:30 בערב. אז נכון שהצפייה מוגבלת ל14 ומעלה אבל זה לא מספיק אם שעת השידור מוקדמת. אני לא חושבת שנוער לא נחשף לתכנים כאלה גם ללא הטלוויזיה, הרי יש אינטרנט והמון היחשפות למידע בכל מקרה אבל זה משהו אחר להציג את זה בסדרה יומית כמשהו מקובל, מגניב ולגיטמי, כמעט חוקי. מה אתם אומרים ?

i c u 2

New member
עונה

1. ממש לא משקפת מציאות אלא בול כמו שרשמת - המצאה גאונית של קצר וניוטון. רוב הסצנות מוגזמות ודי תלושות מהמציאות, אבל המתח וכל העניינים האלה זה מה שהקהל רוצה לראות. 2. השפה טיפה רחוקה, הסמים כמו שאמרתי גם מוגזמים, ולדעתי זה שטויות כל הסיפור עם השעה, ילדים שירצו לראות את זה יראו כך או כך. מקסימום יראו יום למחרת ב VOD ומה אני אומר? שלא הייתי מתנגד להמשיך ת'סדרה עד פרק 100 ולא לגמור אותה עוד שבועיים

דוס1916

New member
../images/Emo45.gif

אין לי בעיה גם להישאר ערה שעד שישדרו את הסידרה, כולם עושים מהתכנים בסידרה סתם עוד ביג-דיל.

הרשות השניה כבר הגישה תלונה להוט

בה הם דורשים לדחות את שעה השידור ל- 22:00 ולשים בצד את הסימן של אסור לצפיה מתחת לגיל 18 זה כנראה יקרה בקרוב (אולי כבר ממחר)

עפריטה

New member
היי בוקר טוב אנשים ועספורים למינהם:)

הריני מודיעה בזאת בצער רב וביגון קודר :)שהסידרה עוברת מוות קליני ונכנסה לקומה שמאופיינת בדביקות טלנובלית קלסית. ההתחלה הייתה שוס !נועזות,חידושי שפה ,וקללות חופשי חופשי ,עכשיו זאת מריחה נטולת קסם עם מניירות ממוחזרות ואפס מעפנות משו, מסוג הסדרות שלא נורא אם מפסידים פרק או שניים ,הרבה לא קורה ורק מושכים ומושכים... אין כבר זוטא המגניב ,ואי אפשר להשען רק על זהבי ההורס ,הוא לבד לא יכול למלא את הואקום שנוצר ,עם מוטי בעל הזיפים הקבועים ובעל הבעה שלא משתנה , או זוגתו שיר שלא משכנעת בשיט,והדבר המעצבן הזה שקוראים לו 'ניוטון' שמשחק כאילו היה בהצגת ביה"ס ,מאולץ, לא טיבעי ומוגזם שבא לי לשלוח אותו היישר לסדנת משחק ואח"כ שיעשה את תנועותיו והבעותיו המוגזמות מול מצלמה. מצטערת חברים ,אני מורידה את עצמי רישמית מרשימת המעריצים ,ועוברת לרשימת המפהקים והמאוכזבים . חבל!...אבל אני אחיה עם זה :)

ממה..את רצינית!!

סופסוף הסדרה לא מתעסקת רק באלכוהול, קללות וזיו.... סופסוף יש עלילה מיוחדת כמו בכל תוכנית יש את הפרקים שצריך להבין מה אומרים ואז יש את הפרקים האחרונים שזה מה שיקרה עכשיו שהם יהיו מלאי אקשן, ודברים שיגרמו לנו להיות בשוק!! וניוטון הוא גאון ומי את שתדברי עליו ככה.. הם יצרו דמיות על סמך אנשים אמיתים.. ואי אפשר להחזיק 50 פרקים עם מה לא ככה.. או אחות אחות טיפה של טלנובלה לא תזיק !!

coullette

New member
תשובה

אני חושבת שהסדרה הזו די מבוססת על המציאות, בטוח יש טיפוסים כאלה שמעשנים הרבה והחיים שלהם די ריקים מתוכן, עם זאת אני חושבת שאמנם לקחו טיפוסים מהחיים אבל הקצינו אותם בשביל הצחוקים והבידור. אני לא יודעת כמה חיים באוטובוס אבל יש מלא כאלה שחיים בסקוואטים או באיזו סמטה ומעשנים... לא חסר. אני חושבת שהשפה זה אחד הדברים שיפים בסדרה הזו, זה מצחיק ומרענן. ואני לא חושבת שהשפה הזו נחותה יותר מאיך שמדברים שאר האנשים במדינה הזאת. זה סגנון הדיבור שלהם. אני מכירה מלא אנשים שהם נורמטיבים ונחמדים ומדברים ככה כי זה הז'רגון שלהם. בנוגע לסצינות הסקס והסמים, זו לא הסדרה הראשונה שמופיעים בה סקס וסמים ובטח לא האחרונה, וגם לא הסדרה הישראלית היחידה שזה מופיע בה. לדעתי כל העניין של השפעה על ילדים זה עניין מורכב. ילדים טובים שגדלו עם חינוך טוב לא יושפעו לסמים רק מלראות את הסדרה. הרי ברור שהדמויות פה הן גרוטסקיות ותכלס כל העניין של הסמים זה רק כדי להראות כמה שהדמויות האלה הן low life.. היא לא מעודדת עישון סמים כדבר לגיטימי. ומי שמעשן סמים ועושה דברים נוראים יעשה אותם גם בלי לראות את הסדרה. אז ככה שאני לא רואה איפה ההשפעה פה. מה גם שלהזיז את התוכנית לשעה יותר מאוחרת לא ימנע מילדים לראות את הסדרה, יש היום אינטרנט ו-VOD. אם כבר היו צריכים לחשוב על זה לפני שהפיקו בכלל את הסדרה. אבל לדעתי באמת שהיא לא מזיקה. יכול להיות שאני מדברת כבר ממרום שנותיי (25) ובגילי אני כבר לא ניתנת להשפעה מסדרות ויכול להיות שאם הייתי יותר צעירה הייתי מושפעת. למרות שאני באמת חושבת שילדים טובים לא יעשו סמים רק כי הם רואים את זה באיזו סדרה בטלוויזיה, ואפילו יפחדו מלגעת בזה בגלל ההורים/החברה. אני יודעת שעד לפני כמה שנים רק המחשבה על להיות קרובה לסם הייתה מלחיצה אותי. אבל אולי זו רק אני...

את בטוחה שהיא לא מעודדת?

לא הייתי ממהרת לקפוץ על כזאת מסקנה, אחרי הכל, מספיק שבני נוער נחשפים לסמים, כדי שההתענייינות שלהם בזה תלך ותגבר. את לא באמת יכולה להגיד שהסדרה הזו לא מעודדת שימוש בסמים, כי בואי נגיד שבסדרה הם לא בדיוק מתים מזה, וסמים שם מוצגים אפילו בצורה יותר יפה מארוחה עתירת שומנים במקדונלדס. מילא הסדרה הייתה שולח רמזים עבים ומכוונים על כמה שסמים דופקים את המוח, ושמהעולם התחתון אף אחד לא יוצא בחיים, אבל אני עכשיו מחכה לפרק 41 (בקוצר רוח יש לציין
), וכל מה שראיתי עד עכשיו בחווה של מוטי זה ארבעה בחורים שרוטים בשכל, שבפשטות עושים חיים. תקני אותי אם אני טועה.

coullette

New member
אני לא חושבת שהסדרה הזו באה להגיד:

"ככה צריך לחיות, לגור באוטובוסים לעשן חשיש ולהסתבך עם העולם התחתון". ובגלל זה לדעתי הארבעה נדפקים כל פעם. וכמו שמוטי אמר "כסף שבא באלכסון אין בו בארכה". אני חושבת שצריך לקחת את זה בפרופורציות. הסדרה הזו מוקצנת והיא לא אומרת שזו ההתנהגות הנורמטיבית. מה שכן, אין ספק שזה חושף לעולם הסמים, וזה בהחלט נוראי אבל זו לא הסדרה היחידה שבה יש סמים. נכון בסדרה הם לא מתים מזה אבל הם גם לא בדיוק משגשגים לתפארת... אין ספק שמה שיש בטלוויזיה ובאינטרנט ובכלל העובדה שהכל היום פרוץ וכולם יודעים הכל, זה תורם לעניין של הסמים אצל בני הנוער, אבל אני לא חושבת שצריך להאשים בזה את עספור בלבד. מה שקורה כיום זה שכולנו מדרדרים ואנו חוזרים לסדום ועמורה, בני נוער אונסים ורוצחים, מעשנים סמים כאילו אין מחר, וגם מבוגרים עושים מעשים מטורפים.לא חסר. ומספיק לפתוח עיתון כדי לגלות את זה ולהזדעזע, אבל עם זאת יש את האנשים הנורמלים שלא עושים פשעים וגם אם הם יראו אלף פרקים של עספור זה לא יגרום להם לקחת ג'וינט ולעשן או להסתבך עם העולם התחתון. ושוב, לדעתי להעביר אותה שעה לא יעזור כי אפשר לראות את זה גם באינטרנט וב-VOD. אם כבר, היו צריכים לצנזר לפני שהעלו אותה לאוויר. וגם אני מחכה בקוצר רוח לפרק 41 ומקווה שעמית פלד נשרף ביחד עם הסמים האלה...
יום טוב

זהירות, חפירה ../images/Emo3.gif

האמת היא, שיצא לי לחשוב על זה כמה וכמה פעמים מאז שהסדרה עלתה לאוויר. עם כל הרעש שהיא עשתה, לפעמים היא גורמת לחשוב, איך לעזאזל הגענו למצב, שמכות וסמים זה הקאפ אוף טי שלנו, עד כדי שזה מגיע, עד לסלון הביתי ולערבים המשפחתיים בבית עם ההורים. ועם כמה שעספור היא סדרה גאונית, עם תסריט שמפיל לרצפה, יש בה גם לא מעט קטעים, שגורמים לך לנשוך את השפתיים ולהרגיש לרגע טיפש. או אפילו אדם רע, על זה שאתה משתף עם דבר כזה פעולה. אמרתם שהאח הגדול מדרדרת אותנו ואת הנוער שלנו, וכמה עספור רחוקה מלעשות את זה גם? ולא משנה כמה תהיות העליתי בזמן שצפיתי בסדרה הזו וצחקתי בהנאה. תהיתי לעצמי איך יכול להיות שאנשים מתאהבים בסדרה הזאת, שמציגה מציאות עגומה. ואז הגעתי למסקנה שזאת פשוט המציאות על הצד היפה שלה, כי בשביל להפוך מציאות לדבר כל כך מצליח ומוכר, אתה חייב לפעמים ללכת רחוק, רחוק מידי. אין שום דבר מבדר בסמים, אנשים שנקלעים לתוך חובות איומים, ועסקים עם העולם התחתון ומשפחות הפשע. עובדה שמספרים לנו על זה כל יום בחדשות, והעיתונים מלאים רק בכתבות על חיים מהסוג הזה, ועדיין אנשים מתרחקים מזה כמו מאש, וכבר נמאס להם לשמוע על זה בכל מקום. אין שום דבר מעניין במציאות הזאת. אבל ברגע שאתה בוחר להקצין אותה, ולשלב בתוכה הומור ירוד ושפת רחוב, מהסוג שבני נוער אוהבים, אז זה כבר הופך לפצצה מתקתקת, ולוקחות בדיוק 10 שניות עד שהם מתמכרים. בתור נערה בת 20 אני מודה שקל לי לשבת מאחורי המסך, ולהתמוגג מהיצירה הזאת, שגורמת לי להעריך תסריטים ישראליים מחדש. אבל בתור אמא לשלושה ילדים בגיל ההתבגרות, אני חושבת שלא רק שלא הייתי מבינה מה כולם מוצאים בסדרה הזו,אלא גם הייתי מגדירה מחדש את המונח דאגה. ואז כבר לא הייתי מחסירה פעימה כל פעם שהוא היה יוצא למועדון וחוזר בבוקר, או מעיף מכות לחבר שלו מהכיתה. אז כבר הייתי חושבת, מה היה קורה אילו היה צופה בזה, וכמה חבל שסדרה כזו הפכה לשיחת היום בבית הספר. ועדיין אני אוהבת את עספור. ואני אמשיך לאהוב. אבל לכל מטבע שני צדדים, הבעיה היא שעל הצד השני אנחנו לא תמיד מסתכלים.

i c u 2

New member
למה כולם נדבקים לעניין הסמים../images/Emo35.gif

הסמים הם פרט שולי מאוד בסדרה. הסדרה הייתה נראית אותו דבר בלי הסמים?
כן אם לא ענייני הסמים היו מורידים את החלק עם הסקודה והשדה של הגראס וזהו, לא משו מעבר לכך.

עזוב את הסמים רגע בצד.

הסמים זה באמת לא האישיו בעספור, אלא יותר הפשע והעולם התחתון. קח למשל את הגניבות והפריצות לבתים. עד כמה שזכור לי, איציק גנב תכשיטים וגם המשטרה שמה עליו יד ועצרה אותו. בסופו של דבר, הוא מצא דרך להלחץ מכל הסיפור הזה, ויצא בידיים ריקות, בלי שום שריטה או זכר לאיזושהיא גניבה או עבירה. מה זה גורם לבני נוער שצופים בזה לחשוב? שעדיף לך לא להתעסק עם המשטרה? שעדיף לך לעבוד, לקרוע את התחת ולהשתכר ממשכורת מינימום, העיקר לא לגנוב ולשדוד אנשים? אני לא חושבת. אתה מבין, לא נפלתי מהקטע של הסמים. הסמים הם חלק קטן מכל הדבר הגדול הזה שנקרא עספור. אבל זה לא שבלי הסמים עספור הייתה סדרה חינוכית. גסויות בטח לא חסר בה, והמסרים שהיא מעבירה הם ממש לא מהסוג שבני נוער צריכים לקבל. מילא היו לוקחים את התסריט הגאוני ומנסים ליצור משהו עם ערך מוסף, שיתרום לקהילה וינסה לשנות את פני החברה. אפשר בקלות היה לנתב את הסדרה הזאת למקומות חיוביים, וכאילו להשתמש בה כדי לשכנע ולהעצים, אבל לא נדמה שהמטרה כאן הייתה לחנך. אתה יודע, בסך הכל כמה תסריטאים, שחיפשו דרך טובה להשיג אחוזים גבוהים של צפייה. איי רסט מיי קייס.

i c u 2

New member
המשך

כל מה שקורה שם בסדרה לא בדיוק חוקי. ההלבנות של הכסף של זוטא {אחוווווווות , אחווווווווות}, הפוקר, ההתעסקויות של עמית עם תבור, תבור וסיוון, סיוון והבגדים, כמו שהזכרת - ענייני איציק והגניבות, איציק והמונית, היער ושאר העניינים. לא יודע אם שמתם לב אבל כל מה שנעשה בדרך לא חוקית בשביל להביא כסף לחווה {פיס, פוקר, גניבות, יער} בסוף יורדים לטמיון. ישמצב שזה גם מה שניסו להראות, שבדרכים לא חוקיות לא מביאים את הכסף. וכולם כבר הבינו שכל הסדרה הזו היא "סדרה של נרקומנים" כל אחד שם מעשן... ומי שלא מעשן שותה בכמויות {עמית, יולי, איתי וכו'}.

לא חשבתי על זה ככה.

אתה אומר, שהם מפסידים את כל הכסף, והכל בסופו של דבר יורד לטמיון. אבל בחיים האמיתיים אנשים כאלה לא רק היו מפסידים את כל מה שהרויחו, אלא גם מבלים את שארית חייהם בתא קטן וחשוך בבית סוהר, ובסדרה, כל תוכנית פעולה שיורדת לטמיון רק מביאה לחבורה הזאת עוד רעיון, ובסופו של דבר, מכל הרעיונות האלה הם אפילו מפיקים הנאה. אז נכון, הם לא באמת עושים קופה מכל המזימות העברייניות שלהם, אבל גם כל פעם מצליחים להמלט מחדש ויוצאים מזה בזול! השורה התחתונה היא- בואו נהיה עבריינים, אם נרוויח, יצאנו כרישים, ואם לא- לא הפסדנו שום דבר. מקסימום ננסה עוד פעם מחר. ומסר כזה, אין בו שום דבר חינוכי. שוב, המשטרה מוצגת כגוף חסר תועלת ומושחת, והעולם התחתון מוצג כאופציה מפתה, ולא כל כך מסוכנת בניגוד למה שאנשים נוטים לחשוב. ושלא לדבר על קובי, שהוא הדוגמא הקלאסית לכל החפירות שלי בשרשור הזה. הבנאדם מכה, גונב ומרמה כל דבר שזז, אבל מה, חי בעושר ואושר, אוכל את כולם בלי מלח, ושם עליהם פס אחד גדול. אהבתי את הנק' ואין ספק שיש במה שאתה אומר מן האמת, אבל מצטערת, אתה עדיין רחוק מלשכנע אותי

iritki

New member
שני דברים

1. הסמים הם קטע כל אינטגרלי מהסדרה הזו שאתה אפילו לא שם לב שבכל ישיבה בחווה הם עם סיגריה ביד, גם בחלק מהפעמים בפאב, הייתה גם פעם אחת ברחוב - ששם בפעם הראשונה הם חששו וציינו שזה לא חוקי. גם אמא של שיר מעשנת חופשי, והייתה גם סצינה שבה עמית ושיר עישנו. בקיצור הסמים שם כל הזמן. 2. ומה שהופך את זה לשנוי במחלוקת, לדעתי, זה העניין שבסדרה זה נראה לגיטימי לגמרי לעשן, שלא לדבר על זה שכמעט לא מזכירים את העובדה שזה לא חוקי. תמיד יש , תמיד יש מאיפה להשיג ולעשן עושה רק טוב ובטח שלא גורם לכל הדברים הרעים שקרו וקורים לאנשים שניסו ונפגעו. ההתיחסות לזה כדבר כ"כ יומיומי לדעתי תגרום גם לבני הטובים שהזכירה THE GIRL NEXT DOOR לחשוב שוב על ההפחדות מההורים, ולבני קצת-פחות-טובים אולי לחפש אקטיבית חומר. מזל שמדובר בגראס ולא איזה אקטזי.....

Ocean Spirit

New member
העניין הוא

(ואני אומרת את זה בתור הבחורה החילונית היחידה שאני מכירה שמעולם לא נגעה בגראס - כן, כן, זן נכחד) שכ-ו-ל-ם מעשנים. באמת. זו אכן המציאות.

למעלה