עובדים לפי שעות אותם תנאים לפי עובדי תקן?

shiri e

New member
עובדים לפי שעות אותם תנאים לפי עובדי תקן?

שלום רב, אני עובדת לפי שעות במכללה פרטית מזה כשנה וחצי. פעמיים בשבוע אני עובדת ערב עד השעה 22:00. לפני כשבוע גיליתי שעובדים שאיתי מקבלים אחוזי תוספת על השעות שבהם הם עובדים ערב, יש לציין שהם עובדים לפי תקן. השאלה שלי היא: האם אני יכולה לבוא בדרישה שישלמו גם לי את התוספת הזאת? תודה מראש על כל תשובה...

שיר ורד

New member
תנאי שכר נקבעים ע"י ההסכם

צריך לבדוק את ההסכם הקיבוצי ולראות האם הוא מחריג עובדים שאינם בתקן, חדשים או זמניים, אם איננו מחריג אזי כל התנאים שבו צריכים לחלו גם עליכם. אם בהסכם האישי כתוב שההסכם הקיבוצי איננו חל עליכם, צריך לבדוק את סעיף התחולה ולראות האם גם שם יש סעיף שמאפשר למעסיק להעסיק עובדים על פי הסכם אישי ושההסכם הקיבוצי לא יחול עליהם. החוק לא מחייב שוויון בתנאי השכר בין עובדים בהסכמים שונים.

shiri e

New member
הסכם קיבוצי

לצערי באמת בתחילת ההסכם כתוב הגדרה של "עובד" הוא רק לפי תקן ולא כולל בהגדרתו את המרצים ואת עובדי השעות. מדוע אין במוסדו ציבוריים ועד גם לעובדי השעות שיוכלו לטפל בנושאים שכאלה? שוב המון תודה על התשובות המקצועיות, שירי.

שיר ורד

New member
תתארגנו ותקימו ועד

אף אחד אחר לא יעשה זאת בשבילכם. אך אם תתחילו להתארגן בשיתוף פעולה עם ההסתדרות (הכללית או הלאומית) היא תיתן לכם גיבוי.

למעלה