עובדי Google מתאגדים!

BravoMan

Active member
בשנה שעברה היה פה שרשור די ארוך, ודי חם על זכויות עובדים, וכמה המדינה צריכה או לא צריכה להתערב במה שמעסיק יכול לעשות.

לרוב, גם מי שאינו ליברטני נוסח "אדם לאדם זאב" הסכים שאת עובדי הייטק, ובפרט במקצועות הפיתוח, לא מעניין שכר מינימום, איגודי עובדים, וכו', כי מדובר במקצועות נחשקים, בהם העובד נמצא בעמדה די חזקה לנה"ל מו"מ, וכמעת כולם מקבלים שכר הרבה מעל המינימום הקבוע בחוק.

אובכן, נראה שאפילו זה לא כ"כ נכון, והמהלך מגיע דווקא מאחד המקומות הכי מבוקשים, והכי טובים בתעשייה: Google!

הייתי מבין אם זה היה קורה ב-Amazon שידוע בהתעללות בעובדים, ואפילו בעובדי פיתוח (לא רק מחסנים), או ממקום עתיק כמו Microsoft, אבל לא...
דווקא עובדי Google מוצאו פתאום צורך להתאגד.

כנראה שגם מקצועות עתירי ידע צריכים הגנה מהמדינה, במציאות בה לתאגידי ענק יש כוח אין סופי...

d70

Well-known member
בשנה שעברה היה פה שרשור די ארוך, ודי חם על זכויות עובדים, וכמה המדינה צריכה או לא צריכה להתערב במה שמעסיק יכול לעשות.

לרוב, גם מי שאינו ליברטני נוסח "אדם לאדם זאב" הסכים שאת עובדי הייטק, ובפרט במקצועות הפיתוח, לא מעניין שכר מינימום, איגודי עובדים, וכו', כי מדובר במקצועות נחשקים, בהם העובד נמצא בעמדה די חזקה לנה"ל מו"מ, וכמעת כולם מקבלים שכר הרבה מעל המינימום הקבוע בחוק.

אובכן, נראה שאפילו זה לא כ"כ נכון, והמהלך מגיע דווקא מאחד המקומות הכי מבוקשים, והכי טובים בתעשייה: Google!

הייתי מבין אם זה היה קורה ב-Amazon שידוע בהתעללות בעובדים, ואפילו בעובדי פיתוח (לא רק מחסנים), או ממקום עתיק כמו Microsoft, אבל לא...
דווקא עובדי Google מוצאו פתאום צורך להתאגד.

כנראה שגם מקצועות עתירי ידע צריכים הגנה מהמדינה, במציאות בה לתאגידי ענק יש כוח אין סופי...

מהכתבה, לא מדובר כלל בוועד שנועד להגן על העובדים וזכויותיהם (יש אזכור של עובדי קבלן שרואים הרבה יוטיוב).
מדובר בוועד שדורש התערבות במדיניות עסקית בכפוף לאג'נדת PC כלשהיא. (לא למכור טכנולוגיות למשטרים דיקטטורים, לא להכניס AI למערכות נשק וכו').

AnarchistPhilosopher

Well-known member
מצד שני כמו שאני לא מכיר את כל השפות שיש ואת הדקדוק שלהן אני מקבל כל מילה אפשרית...

Anyone for JIBBERISH?

Haim_Gds

Member
"במשך הרבה יותר מדי זמן, הטענות של אלפים מאיתנו העובדים בגוגל ובחטיבות השונות של אלפבית, כלפי מקום העבודה שלנו - נזנחות על ידי הבכירים", כך תואר במאמר הדעה. "הבוסים שלנו משתפים פעולה עם ממשלות דכאניות ברחבי העולם. הם פיתחו בינה מלאכותית לשימוש בידי משרד ההגנה, והרוויחו ממודעות של קבוצות שטנה".
מה"מאמר" של YNET...
מוזר, בדרך כלל עובדים מנסים לשפר את הזכויות/משכורות שלהם... לא זכורה לי התארגנות מוסרית לוועדי עובדים.
ד"א, בארץ מספיק שכ 30% מהעובדים יצטרפו לאיגוד עובדים כלשהו כדי להפוך את כל העובדים לחברי איגוד (המשלמים לאיגוד...) בין אם הם רוצים או לא. זה המצב גם שם?

נראה לי שזה סתם בלון (YNET אחרי הכל) או אולי לוחמה תאגידית.

ממה שקוראים בעיתונות הטכנולוגית על גוגל בשנים האחרונות זה נראה כאילו העובדים של החברה בארה"ב יותר עסוקים באקטיביזם חברתי מאשר בלעבוד...

vinney

Well-known member
זה לא איגוד מקצועי במובן שאתה חושב, זה מועדון חברים. בשביל איגוד עובדים צריך שירשמו לפחות 30 אחוז מהעובדים, ואז הצבעה של כלל העובדים ותמיכה של רוב המצביעים. למועדון הזה נרשמו 200 איש, ולא פורסם כמה מהם עובדי גוגל (הם מאפשרים להרשם גם לעובדי קבלן שעובדים עבור גוגל).

Nuke1985

Active member
יש גם את העניין של לשתף פעולה על משטר אכזר (אומרים שמאו הרג יותר מהיטלר).

העבודה של העובדי קבלן גם נשמעת רע (למה הם בכלל עובדי קבלן? כדי לא לפגוע במותג של לעבוד בגוגל?).

יש גם את העניין של הטרדות מיניות , דברנו בעבר על חסמים לא הוגנים שיש לנשים בהיי טק. כדאי לזכור שסקרים מצאו שגברים מעריכים בחסר כמה נשים סובלות מהטרדה מינית, ורוב התלונות נגד הטרדה מינית לא מדווחות.

למעלה