עוברים לב"ש? ככה מחפשים דירה :

chenc19

New member
עוברים לב"ש? ככה מחפשים דירה :

שלום חברים! שמי חן ואני פונה אליכם כסטודנט היום באוניברסיטת בן גוריון, ופעיל באגודת הסטודנטים. בשנים האחרונות אנחנו עדים לעלייה במחירי השכירות בב"ש, שגדולה יותר באופן משמעותי ביחס לעליה במחירים בשאר הארץ. האמת - ה"אשמה" היא עלינו, הסטודנטים. הרבה סטודנטים לא מודעיחם לכוחם הצרכני ופשוט עונים "כן" לכל מחיר כמעט, ולרוב גם מבלי לקבל תמורה אמיתית למחירים. לכן, אני פונה אליכם - סטודנטים וחברים שיתחילו ללמוד כאן שנה הבאה - מציע לכם מאוד להיות מודעים למחירים, לחכות לזמן הנכון לחיפוש דירה (אוגוסט+), לדעת לנהל מו"מ על הדירה, ובסוף - כולנו נרוויח מזה. כי אם היום אני אשכיר דירה ב1300 לחדר (מחיר מופקע לכל הדעות) - זה ישפיע על הסביבה שלי - על החברים שלי, שגם בעלי הדירות שלהם ירצו להעלות את המחיר לכזה... אגודת הסטודנטים מנהלת היום קמפיין פרסומי להעלת המודעות בכל הנושא הזה. אני אשמח לפרט לכל המתעניין, ומאוד ממליץ לכולכם לעיין בחוברת הבאה - מדריך לחיפוש דירה ו"שוכרים חכם" של האגודה: http://www.bgu4u.co.il/article/hoveret_sohrim_haham3006.aspx תודה לכולם ובהצלחה! חן.

רעיון מבורך!

אני מאוד מקווה שעליית המחירים של השנים האחרונות תיבלם השנה. באמת שרציתי להחליף השנה דירה, אבל עליות המחירים הצפויות גרמו לי לחשוב פעמיים. ממש לא בא לי להוציא עוד 100-200 ש"ח בחודש על שכירות...

בהחלט רעיון מבורך ו..

אם אתם מחפשים פתרון דיור שמשלב תרומה לקהילה ..אני מזמינה אתכם להכנס לעמוד הפייסבוק שמופיע בחתימה דיור + מצווה = פתרון אופטימלי

fireman

New member
אהלן חן

מחירי הדיור והשכירות בבאר שבע אליהם הורגלו הסטודנטים ובכלל כל מי שהתעסק עם נדל"ן בבאר שבע בפרט ובאזור הדרום בכלל היה נמצא בתוך עיוות חמור כלפי מטה. מחירי הדיור היום נמוכים מאוד והיחס בין ההיצע לביקוש היה אסטרונומי. מאז ועד היום חל שינוי במצב הנדל"ן במדינת ישראל כולה, לא מדובר בתופעה באר שבעית מקומית או בהתאגדות של משקיעי הנדל"ן בבאר שבע אלא במגמה כוללת. אני אקדים ואכתוב שהמצב היום הוא גבוה מהמצב הנורמלי אבל הוא לא רחוק ממנו, רמת המחירים היום תישמר פחות או יותר באותה הרמה עם שינוי של 15% כלפי מעלה\מטה, אלו המחירים התקינים לנכסים באזור הדרום. אי אפשר לצפות שדירה שלפני 4 שנים עלתה 120 אלף ש"ח ועדיין איש לא רצה לרכוש אותה והושכרה ב1200 ש"ח לחודש והיום עולה 320 אלף ש"ח תושכר עדיין ב1200 ש"ח.... העליה במחירי השכירות יחסית דומה למרבית האזורים בארץ עם עיוות קל כלפי מעלה לאזורים שמוגדרים אזורי ביקוש גם כאשר מדברים על המיקרו-טריטוריה בתוך באר שבע עצמה. במחיר של חורבות בשכונה ד' אפשר לשכור דירה מפוארת בשכונה ה' למשל אבל כאן כבר נכנס פרמטר נוסף וזו הנוחות האישית, האם אתה מוכן לקום חצי שעה מוקדם יותר ולנסוע באוטובוס ולגור בדירה ברמה גבוהה או להישאר לגור בחורבה בשכונה ד' להרגיש שמרמים אותך ואתה מקבל חרא (תסלח לי על הביטוי) תמורת מה שאתה משלם אבל אתה יורד מהמיטה שלך לתוך האוניברסיטה. גם בשנה שעברה עלה ניסיון דומה ליצור מחאה צרכנית, בשורה התחתונה זה רק פגע בסטודנטים, למה? כי חשבו שיכולו לנצח משהו שהוא הרבה יותר גדול מהרדיוס של ק"מ וחצי סביב האוניברסיטה ומה שקרה שכולם חיכו לרגע האחרון ואז שילמו 10 ו 20 אחוז יותר ממה שהיו משלמים אם היו סוגרים על אותן דירות. מעבר לכך, גם היום, המחיה לסטודנט בבאר שבע זולה בעשרות ובמאות אחוזים מהמחיה לסטודנט בתל אביב או בירושלים. אני מכיר סטודנטים שלומדים בירושלים ומשלמים 9500 ש"ח שכירות בחודש על דירה של 120 מטר וגרים עם 6 שותפים....ב1200-1300 אתה חי בחדר כמו שייח סעודי כאן. אגב, מי קבע שזה מחיר מופקע? אתה שמאי? מצאת דירה טובה, סגור עוד היום אל תהיה חוכמולוג, זה רק יעלה לך יותר, מניסיון ויפה שעה אחת קודם. בהצלחה לכולם

למעלה