עוד אחת מהרעות החולות של מדינת ישראל

Heineken

New member
עוד אחת מהרעות החולות של מדינת ישראל

כאילו שלא מספיק לנו צרות.. אך הנה מפעם לפעם חייבת לצוץ לה עוד אחת. מפלגת צעירים? יותר דומה למפלגה של אנשים יהירים שאין מעניין אותם יותר מאשר לספק רצונם האישי והתגשמותם העצמית. והרי... אין לכם באמת סיכוי לעבור את אחוז החסימה.. אז... לא נורא אה ואם אתם שואלים.. אז כן - גם אני סטודנט, גם אני צעיר.... אבל לא אתן קולי לגחמה של כמה אנשים תמימים..! אה וכן יש מקום לצעירים בפוליטיקה ובחברה בכלל.. אבל לא בדרך שאתם מביאים.

Maya Nahum

New member
הרעות החולות של מדינת ישראל הם אנשים כמוך

שמשמרים את המצב הקיים תוך כדי הפעלת אלימות תודעתית שלא מאפשרת לאנשים שרוצים לשנות להאמין ביכולתם

Heineken

New member
על מה את מדברת?

1. אלימות - חס ושלום.. אנחנו מנהלים דיון ענייני וכל אחד יעשה כראות עיניו. פתחו פורום - וזה המקום להביע את דעתי.. לא כופה אותה בשום דרך על אף אחד. אגב... אני גם אומר את הדעה הזו בפורומים הרלבנטיים, כדוגמא לכל מני התארגנויות של המפלגה הזו במוסד הלימוד שבו אני לומד. 2. איני יודע מי את, מה את מבינה או לא מבינה בפוליטקה... אבל בואי תראי לי "מפלגת צעירים" בעוד איזשהי דמוקרטיה מערבית? ארה"ב? בריטניה?... להמשיך? 3. הסיבות שהמפלגה הזו היא צוחק.. ובכך היא גם תסתיים (הרי ברור... וזה אולי אחד הדברים הטובים בדמוקרטיה שיש לה גם חסמים ובלמים).. בקיצור הסיבות מרובות.. אך מכיוון שאני מניח שבפורום הזה לא ימצאו לנכון לדבר על דברים שליליים שקשורים במלפגה.. אז זה לא המקום לדבר על זה. 4. אני לא יודע מה זה הדברים הזה.. "לאפשר לאנשים שרוצים לשנות.. להאמין ביכולתם", מה זה השטות הזו?! ברק אובאמה התעסק בשאלה מאמין או לא מאמין ביכולתו... והנה הוא כן שינה.. מי שיש לו בעיה עם היכולות שלו כדאי לו ללכת לפסיכולוג הקרוב. אין פה שום עניין בעיסוק בפרט אלא בכלל, יש לעסוק במצב המדינה, החברתי, כלכלי, המדיני, הביטחוני... ובכל אופן יש ה-מ-ו-ן דרכים לשנות ולהזיז.. אך לא בדרך הזו.. ובאמת שהסיבות מרובות מאוד! אבל כל מה שפלגה כזו יכולה לעשות זה לפגוע בערכים רבים שקשורים למדינה (אגב היא לא מפלגה יחידה שעושה דברים כאלה.. אבל זה לא העניין).. בכל אופן לא ניכנס לנושא הזה..כי זה אולי קצת לא המקום.. אף אחד לא ירצה לשמוע

Maya Nahum

New member
אלימות תודעתית

תקשיב דמגוג. למה שאתה עושה קוראים אלימות תודעתית. אלימות תודעתית זה כשמזלזלים במי שלא חושב כמו המיינסטרים. זה מושג שהמציאו השחורים במושבות באמריקה כאשר "העיזו" לחשוב על שחרור מעבדות והלבנים צחקו עליהם. זה בדיוק מה שאתה עושה, צוחק על אנשים עם כוונות טובות וצודקות. הרמיזה שלך בסעיף 2, כאילו אני לא מבינה בפוליטיקה רק מחזקת את התגובה הקודמת שלי. אנחנו לא מפחדים מביקורת. אתה יכול לבקר אותנו כמה שאתה רוצה וזה בדיוק המקום. אלא שבפעם הבאה שאתה מבקר אותנו, תכבד אותנו, כבני אדם וכאזרחים שאכפת להם ממה שקורה במדינה הזו. אז נוכל לנהל כאן ויכוח מעניין. אם הכוונה שלך היא למלא את הפורום הזה בסיסמאות נבובות של טוקבקיסטים בתשלום, תעשה לנו טובה ותחסוך מאיתנו את השטחיות שלך.

Heineken

New member
אוקיי, אנסה להתחיל מההתחלה

ראשית כל אני לא חושב שהפגנתי איזשהו חוסר כבוד, אז תסלחי לי אם אני לא מסכים איתך לגבי זה. אני מאוד מכבד אנשים שקמים בבוקר וכן מנסים לעשות משהו, ולא משנה מה, אני מחזק אותם.. כי אין הרבה כאלה. הממ, לגבי שאר הטענות שלך.. פשוט לא אתייחס. אבל אם בכל זאת אני אנסה להתחיל מחדש, ונסתכל בצורה עניינית אני אמנה כמה סיבות למה מפלגה כמו שלכם רק בפוגעת בערכי הדמוקרטיה (אגב אני לא מתייחס למצע שלכם, שעם רובו הגדול אני מסכים) א. אתם מפלגה לא פוליטית.. משמע אתם בורחים מכל הגדרה ימנית \ שמאלנית, מפלגות נוספות דומות במהותן לא חסר, למשל הגמלאים, עלה ירוק. קיימים עוד מפלגות שאין להן צוויון פוליטי מוגדר אך ברור מה דעתם - למשל ש"ס \ שינוי לשעבר.. לא חרטו בעיקרי המצע שלהם כל דיון פוליטי, אבל גם לא התחמקו מממנו. אין מקום למפלגות כאלה בפרלמנט, הפרלמנט צריך להציע פתרונות מדיניים \ כלכליים \ חברתיים.. ואין מקום למפלגות שכל עניינם הוא פתרון לסקטור מסויים בחברה. לא רואים דברים כאלה בדמוקרטיה האמריקאית (אף שאינה הנאורה מכולם), גם בדמוקרטיה הבריטית.. גם המפלגות הקטנות לא קושרות עצמם לסקטור מסויים בחברה - אם כי אני לא יודע אם יש איזונים ובלמים בדמוקרטיה הבריטית כדי לבלום תופעות כאלה. בכל אופן, הדמוקרטיה הישראלית מנסה להיות יותר מדי דמוקרטית ולתת לערך הפלורליזם משמעות גדולה יותר מאשר באמת יש לו. ב. "מפלגה של צעירים" או "מפלגה למען הצעירים", יש פה בעייתיות מסוימת, אני לא רוצה ולא חושב שמישהו בגיל כמו שלי (25-30) - לפי המועמדים במפלגתכם, יכול באמת לעשות דברים. אין לו הנסיון, אין לו הידע, אין לו היכלות.. ואולי שבגילו הצעיר ילך קודם כל לעשות 'ניסויים' במקומות אחרים ולא במדינה שלנו. אני חושב שזו תופעה יהירה, שגעון גדלות שיש פה לאנשים בארץ (וזה לא רק בתחום הפוליטי, אבל זה לא קשור לדיון הזה) - מה זו השטות הזו? איך מישהו בגיל כה צעיר יכול להנהיג מפלגה? מה הוא עשה? למד כמה טקסטים בעל-פה ונבחן בהם באוניברסיטה? נו באמת? זה האנשים שאתם רוצים שיצעידו את המדינה שלנו קדימה? אני בטוח שיש אנשים מצויינים שיכולים רק לתרום למדינה, ואני גאה על המשאב האנושי שיש במדינה הזו \ בעם הזה - אבל חברה.. קצת נסיון, מעט מניעות... טיפה סבלנות.. תגיעו בשלים למקומות האלה!... זו הדרך היחידה שלנו להצליח. בכל אופן יש סיבות נוספות יותר עקרונויות ופחות... אבל אני חושב ששני אלה מספיקים כדי להעביר את העמדה שלי. אבל דבר נוסף אני חייב להגיד, כן, חשוב שיהיו אנשים פעילים שידאגו לסקטור שלהם, כמו צעירים \ גמלאים \ עלה ירוק \ דתיים \ חילוניים \ מיעוטים... אבל הדבר צריך להיות ולגדול מתוך המפלגה.. אני רוצה לראות צעירים בשורות הליכוד \ עבודה \ קדימה, אחרי נסיון של כמה שנים ובגרות, אני בטוח שרק טוב יצא מכל אדם. ואני בטוח שכל אחד יסכים איתי, אפילו אם ניקח את האדם הטוב ביותר, ניתן לו עוד 10 שנים של נסיון.. הוא יהיה טוב יותר! אני מקווה שהבהרתי יותר את עמדתי

Maya Nahum

New member
עכשיו אפשר לדבר

א. זה שאין לנו עמדה חוץ מדינית לא אומר שאנחנו לא פוליטיים. אנחנו מאוד פוליטיים. אנחנו מציעים אג'נדה עם סדר עדיפויות שונה מאוד מהסדר הקיים. ב. הנסיון הוא לא ערובה להצלחה. אני לא ראיתי שהמבוגרים והמנוסים בכנסת ממלאים את תפקידתם בהצלחה. אני גם לא מסכימה איתך שהם נבחרים בגלל הנסיון כי אז אף אחד מבין השלושה לא היה עומד בראש המפלגות הגדולות. בכל אחת מהמפלגות הגדולות יש אנשים הרבה יותר מנוסים מהשלישייה שלא עומדים בראש מפלגותיהם. איך אתה מסביר את זה? חוץ מזה שלפחות שניים מהעשירייה הראשונה של המפלגה שלנו ניסו כבר את הדרך שאתה מציע. כדי להתקדם במפלגות הגדולות אתה חייב לוותר על הדרך שלך ולהתלכלך. אני לא חושבת שמשם יבוא השינוי.

Heineken

New member
אוקיי, אז ככה

א. כפי שכבר הסברתי, דעתי שונה, אין לי בעיה עם סדר יום אחר.. אבל המדינה לא יכולה לשנות את סדר היום שלה לנוכח הבעיות שהיא ניצבת מולן, מה שכן אפשר לעשות הוא להוסיף דברים חשובים כמו שאתם מייצגים לסדר היום הקיים.. וזה הכי בריא לעשות מתוך המפלגה. כמו למשל "המשמרת הצעירה" או איך שלא קוראים להם במפלגת העבודה.. זו עבודת קודש זו הדרך הנכונה להצליח להפוך את המצע שלכם (שהוא חלום של אדם כמוני או צעירים אחרים למציאות), הדרך הזו של הקמת מפלגה סקטוריילית לא בריא ולא ייתכן בשיטת הממשל ישראלית, כל שהיא עושה היא רומסת את הדמוקרטיה הישראלית, לא פלא שאף מפלגה לא הצליחה להחזיק 4 שנות שלטון מאז שהתחילו להכנס כל מני מפלגות סקטוריאליות.. פעם זה היה "ימין" "שמאל", ליכוד - מערך.. זהו.. היו עוד כמה מפלגות נישה קטנות ולא חשובות. האחרון שהיה לו האפשרות לנהל מדינה 4 שנים היה רבין, אומנם בממשלה צרה מאוד (61 חכים), אך היו לו 44 מנדטים, 44 אנשים שחשבו כמוהו ועשו כמוהו.. ככה בונים מדינה.. ככה עושים הסכמי שלום או יוצאים למלחמה... לפי ההשקפה. אבל מה קרה למשל לשרון בליכוד?! היה לו מס' מנדטים קטן.. וכדי להגיע לרוב של 61 הוא היה צריך כמה מפלגות.. אבל לכל אחד יש רצון משלו.. כל אחד מושך לכיוון אחר! אי אפשר לנהל ככה מדינה, בסוף גם החברים שלו הלכו נגדו.. ואז הוא היה חייב להקים את קדינה.. כל השאר היסטוריה. לכן יש חשיבות גדולה לעקרונות שלכם.. אבל הדרך שלכם שגויה, ולא תצלח.. בין אם אני חפץ וכל ובין אם לא. ב. אני לא רוצה להיכנס פה לדיון פוליטי-מדיני, ולא אמרתי לרגע שלאדם הכי מנוסה מגיע לנהל את המדינה, אבל זקוקים לנסיון כלשהו, על מנת להצליח, על מנת להתקדם... אי אפשר להגיע טבולה ראסה.. לא!?... אני חושב שזה קרה למשל לעמיר פרץ.. לא לומדים לקח? אני מסכים להתקדם במפגה גדולה יכול להיות קשה, אני לא אוהב את הפוליטיקה הישראלית.. בטח לא הפנים מפלגתית.. אבל אם באמת יהיה צורך בשינוי עמוק הוא יבוא מאחוז אנשים גבוה.. כך שאפשר יהיה להצמיח שינוי כזה מלמטה.. למרות שכרגע זה לא נראה הגיוני. כל זה אני אומר בלי להכנס לנושא של העקרונות שלכם.. שיכולים להיות בחלקם טובים או לא.... הנקודה היא שהדרך שלכם: א. לא נכונה, על מנת באמת לגדול ולהיות אדם משפיע בפוליטיקה הישראלית, צריך להתחיל בצורה שונה. ב. הדרך הזו.. גם אם אני לא מסכים לה, ונניח טועה.. לא תצליח להוביל אותכם למקום שאתם רוצים להגיע אליו.. זה פשוט לא יקרה... מבחינה מציאותית.. זה לא יקרה.. לא תעברו את אחוז החסימה, ובוא נניח שגם בזה אני טועה.. ותקבלו 2 מנדטים.. זה כלוום ושום דבר.. אתם רוצים חרדים בצבא? יש להם 20 מנדטים בכנסת.. מי יקשיב להם. הרעיונות טובים לא הדרך

Maya Nahum

New member
עכשיו הדיון מתחיל להיות מעניין!

א. אני מסכימה איתך לחלוטין. ריבוי מפלגות פוגע ביציבות. הבעיה היא שמפלגת צבר קמה לאחר תקופה ארוכה של ריבוי מפלגות. זה לא שהמצאנו את הגלגל... זה הרי ברור שאפילו הימין לא מאוחד. בוא נדבר על התרחיש הבא: קמה ממשלת ימין - ביבי ליברמן ואלי ישי פלוס עוד איזה כמה חברים קטנים ולא משפיעים. כולנו יודעים שממשל אובמה יפעיל לחצים על הממשלה הבאה לקדם את השלום, להפסיק את ההתנחלויות ולוותר על שכונות ערביות בירושלים. כמה זמן תחזיק ממשלה שכזו..? שנה? שנתיים? זה הרי ברור שבאיזשהו שלב יבוא המשבר. או שביבי יבודד את ישראל משאר העולם (אני בספק) או שהוא יסכים לדבר עם אבו מאזן על ירושלים ואז ליברמן/אלי ישי יפילו את הממשלה שלו. כדי שהמשטר יהיה יציב צריך לעבור לשיטה דו מפלגתית. ברגע שיש יותר משתי מפלגות זה כבר לא משנה אם זה שלוש מפלגות או 34 מפלגות. אם אתה רוצה אני יכולה להוכיח לך את זה מתמטית. יש קורס שלם על זה בחוג למדע המדינה באוניברסיטת תל אביב. ב. בדיוק יצא למפלגת צבר סרטון על נסיון - http://www.youtube.com/watch?v=S5XtofXdnJM תראה, אני מבינה שאתה לא מכיר את המועמדים ולכן אתה אומר את כל הדברים האלה. אני ממליצה לך בחום להיכנס לאתר של צבר ולראות מה האנשים האלה עשו בחיים. אני חושבת שהרזומה שלהם לא היה מבייש חצי מחברי כנסת ישראל...

Heineken

New member
אוקיי אז ככה

ראשית כל אסכים איתך לגבי זה שיותר מחצי מחברי הכנסת הייתי מחלף, אין ספק בכך, ודאי לא אותם אלה שאת מראה בסרטון. אני לא חושב שמישהו יכול לחלוק על נסיון שיש לאנשים כמו ביבי \ ברק \ אולמרט... ואני לא חושב שאני צריך לפרט עליהם איזה נסיון עשיר יש להם, אולי בין המנוסים ביותר שיש במדינתנו. כשאני אומר נסיון, זה לא רק נסיון פוליטי... שיעור קומתו של כל אחד מהם נזקף גם לעברם - בין אם מדובר בלימודים אקדמאיים מצטיינים (MIT), נסיון צבאי (רא"ל), נסיון עסקי (לא צריך להסביר).. עכשיו אני לא מכיר את המועמדים שלכם, אף אחד מהם לא עומד ומדבר.. לא שומעים אותם בתשדירים, אף אחד מהם לא מצליח להציג כריזמטיות של אדם שבאמת בא לשנות משהו.. ואם אני משווה את הנסיון של 2-4 המקומות הראשונים שלכם (שהם לא ריאליים.. אבל אם כן תצליחו להיכנס תסכימי איתי שלא תצליחו להביא יותר מנדטים מזה).. אז אני לא רואה שום דבר מיוחד חוץ מפעילות חברתית... יו"ר אגודת הסטודנטים.. נו אז?! לימודי תקשורת \ משפטים במכללה.. בסדר גמור... אבל מה זה אמור להגיד לי? אז הסתכלתי על רשימת המועמדים שלכם... ועל הרזומה שלהם.. עכשיו נכון, אין ספק.. מדובר בחבורת אנשים מוכשרת, איכותית... טובה מאוד.. אבל בין זה לבין להכנס לכנסת ישראל? אולי קצת איבדנו מהכבוד שאנחנו רוכשים למקום הזה.. הייתי קצת רוצה לראות אנשים אחרים... ולא חסר לנו אנשים טובים... דני גילרמן, הרב לאו, יוסי שריד, דרעי.. ולא חסרים אנשים (סתם נתתי דוגמא של כל מני אנשים מהקשת הפוליטית שלא תחשדי בדעותיי הפוליטיות
) אני רוצה שאנשים יותר טובים יעשו את העבודה, אנשים קצת יותר מבוגרים מגיל 25... אנשים מיושבים בדעתם שהוכיחו את עצמם כבר בעבר.. אני חושב שזה מגיע למדינה שלנו... הדעות והמצע שלכם.. מעניין... אין ספק.. ולגבי העניין הפוליטי - מבנה הפרלמנט. אני חושב שהיינו מרוויחים הרבה יותר אם מפלגה כמו צבר... ואחרות.. יתאגדו ביוזמה אזרחית תחת הדרישה לשנות את שיטת הממשל.. ואם זה "קשה" מדי.. אזי.. להגדיל את אחוז החסימה ל10 מנדטים! אולי אם הייתם משקיעים את הכסף בעצומה אזרחית כזו הייתם באמת עושים משהו טוב למדינה.. משהו ריאלי.. אבל סליחה שאני פסימי.. פשוט בשום מצב, שום מצב אני לא רואה אתכם מצליחים לעשות משהו אופרטיבי עם המצע שלכם.. גם אם תבחרו... גם אם תזכו ב5-6 מנדטים אולי בעוד בחירות.... גם אם אחת המפלגות הגדולות יצטרפו לאגנדה שלכם.. גם אם יעבור חוק זה לא יקרה בשטח... בעיקר לא אצל החרדים.

Maya Nahum

New member
אם תרצה אין זו אגדה

לדעתי אתה פסימי מדי. זה לא שהמפלגות הגדולות לא רוצות לדאוג לצעירים, אין פשוט אף אחד בכנסת ש"מציק" להם בעניין. לצעירים צריכה להיות נציגות בכנסת - נקודה! אם לא בשביל השינוי אז בשביל הדמוקרטיה! לא ייתכן שכל פעם שיש בעיה לצעירים הם יצטרכו ישר לצאת להפגנות ומאבקים כמו שראינו כאן בשנים האחרונות. צריך מישהו בפנים שידאג לנו, שיזכיר לאלה שמיד אחרי הבחירות שוכחים מאיתנו, את קיומנו ואת הצרכים שלנו. לא סתם מאתיים אלף צעירים מישראל החליטו בשנים האחרונות להגר לחו"ל. זו מדינה שלא נותנת לצעירים שלה את היכולת להתפתח ולחיות כאן בכבוד. אני לא יודעת מאיזה משפחה אתה בא, אבל לצעירים שאין גב כלכלי מהבית קשה מאוד לקנות פה דירה ולגדל ילדים, ללמוד באוניברסיטה ואפילו לשרת בצבא. לא יתכן שמערכת שלמה של מוסדות ותקציבים תשעבד עצמה לדיון אחד בלבד - הביטחון הלאומי. עם כל הכבוד, הביטחון לא שווה כלום כשאנשים מעדיפים לחיות במקום אחר. זה לא תמיד היה ככה. היו שנים שבהן המדינה היתה הרבה יותר עניה ועדיין דאגה לצעירים בעניינים כמו השכלה גבוהה כמו משכנתא מסובסדת, כמו מדיניות קרקעית שמעודדת בניית מגורים לצעירים. איכשהו הגענו למצב שבגלל ענייני ביטחון אנשים מצביעים למועמדים שהדברים האלה לא מעניינים אותם. זה לא מקרה שבשנים האחרונות קמות מפלגות צעירים, גימלאים, נכים וכ'. הן קמות מתוך צורך אמיתי בשטח - שלא מקבל מענה כשפונים למפלגות הגדולות!תאמין לי, השתתפתי במאבקים. פנינו לכל המפלגות הגדולות - אף אחת לא שמה עלינו, לא על הצעירים, לא על המורים, לא על הנכים ולא על ניצולי שואה (שגם הם, עכשיו נזכרתי, הקימו איזושהי מפלגה עם "בוגרי עלה ירוק"). המצב הזה לא הולך להשתנות כי ראש הממשלה הבא, בנימין נתניהו, לא מתכוון לטפל בנושאים הללו. יש לו דברים יותר "חשובים" על הראש. לכן צריך מפלגת צעירים בכנסת ואולי אפילו בקואליציה שתציף אותו, ואפילו אם מתוך עשר דרישות תתקבלנה רק שתיים, הרי שכבר שינינו משהו...

Heineken

New member
תשמעי

בואי נסכם.. כי אני רואה שגם אני וגם את די חוזרים את אותם דברים. אין ולא צריך להיות בישראל מפלגות סקטורילות, נקודה. והתירוץ הזה.. "כבר יש מפלגות סקטוריליות אז... יאאלה".. לא עובד. שנית, אני סומך מה לעשות.. יותר על ביבי לתקן את מצב החינוך, אגב אני ממליץ לכם לשמוע את משנתו בנושא בקישור הבא: http://www.netanyahu.org.il// תחת מדיה \ סרטי הליכוד \ כנס הרצליה עושה רושם שהוא יודע על מה הוא מדבר.. עכשיו הגישה הזו שהמפלגות לא שנות על הצעירים, הנה לך התשובה: http://www.younglabor.org.il/ אז אולי כן יש אנשים שנתנו להם להיות חלק מהמפלגות הגדולות, אולי כי הם קצת יותר טובים מכם?! לא נעים להגיד... בקיצור המפלגה שלכם לצערי.. וכמו שכבר אמרתי.. היא עסק שלא יכול להצליח... והסברתי את כל הסיבות לכך... גם אם כל האידיאולוגיה שלי תקרוס.. בשטח לא תוכלו ליישם כלום ממה שאתה מציעים.. וחבל.. כי עושה רושם שאתם כן מהאנשים היותר איכותיים שיש לנו... או שמצד שני, יכול להיות שיש אנשים "קצת" יותר איכותיים מכם?... שכן עושים את הדרך הנכונה והנבונה כדי שבעתיד יוכלו להצעיד אותנו.. תסלחי לי, ואולי יש לנו אינטרסים שונים, אבל האינטרס שלי הוא שהאנשים הכי טובים! הכי מנוסים! הם אלה שינהלו את המדינה.. ומה לעשות... אתם לא כאלה.. ואני מדגיש עדיין לא.. בעתיד הכל יכול להשתנות. בקיצור.. יהיה טוב

Maya Nahum

New member
היית אומר מההתחלה שאתה האיש של ביבי

למה הסתרת את זה עד עכשיו? אני מקווה שלפחות משלמים לך על מה שעשית כאן. ורק בשביל הפרוטוקול - הייתי במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה. חוץ משם יפה אין מאוחרי הארגון הזה שום דבר ואף אחד.

Heineken

New member
חחחחחחחחח

אני מתפלא עלייך מאיה... חשבתי שאת קצת יותר אינטלגנטית מזה.. אני לא איש של ביבי... אגב אני גם לא מצביע לביבי.. בגלל שאני חושב שהדיון הזה הגיע לתומו.. בעיקר אחרי התגובה האחרונה שלך .. שמשאירה טעם מר בפה.... אני אגיד ככה, למען האמת עוד לא החלטתי למי אני אצביע.. אבל כנראה שבסופו של דבר אצביע ברק.. תחושה שקשה להסביר... אבל בסוף כנראה נשארים בבית אני באמת לא יודע מאיפה הבאת את זה שאני "האיש של ביבי".. אבל זה יפה שברגע שקיבלת תחושה שאני מצדד בביבי (מה שכבר אמרתי - לא נכון!) את ישר תוקפת ויורדת לרמת השיחה הכי נמוכה שיכולה להיות. הנה עוד סיבה למה לא להצביע לאנשים כמוכם.. כנראה באמת אין מאחוריכם אידיאולגיה.. הרי בסופו של דבר.. אף אחד מכם לא בוגר הרווארד או פרינסטון.. ומגיע אחרי כמה שנות נסיון כלשהו.. (כמה מפתיע?).. אז אולי אתם לא הכי טובים? בסופו של דבר (ואני לא רוצה לרדת עליכם יותר מדי).. אף אחד מכם לא מראה איזה סוג של יתרון ... לא על אנשים אחרים או אנשים כמוני... או אחרים שנמצאים כרגע בכנסת. אבל אני חושב שאת עושה שרות גרוע למפלגה שלך.. כל מי שקורא הודעה כמו שרשמת עכשיו ..מבין...שאת מגיעה מעולם צר. לאורך כל הדיון אני מנסה לא להראות את הנטייה הפוליטית שלי בגלל שהיא לא קשורה לדיון הספציפי הזה.. לאורך כל הדיון הזה אני מראה את הדוגמאות משני הצדדים.. וגם בתגובה האחרונה.. בדקדוק רב החלטתי לתת גם יתרון לביבי (כמו הוידאו שהראתי לך)... ויתרון לברק (ע"י מפלגת הצעירים)... נתתי לשניהם יתרון כדי שלא תחשדי בדעתי הפולטית.. איכשהו הגעת לזה שאני עם ביבי?! חחחח .... לא.. אבל זה רק מוכיח כמה שאתם אנשים קטנים שלא חושבים קדימה (אוי לא!! אמרתי את המילה קדימה אולי אני עם ציפי?!)... אתם אנשים שתקועים בסטיגמות ישנות ולא רלוונטיות. אם כך, אסכם ואומר.. שאם בהתחלה כן הייתה בי התחושה שמדובר באנשים שבאמת איכפת להם.. אנשים שאני חושב שאם היו פועלים בדרך אחרת היו יכולים לעזור למדינה שלנו להגיע למקום טוב יותר... אבל שוב אתם זכירים לי איפה אני חי.. ה"טובים" או שעוזבים... או מתרחקים מפוליטיקה כמו מאש.. בגלל אנשים קטנים כמוך.. ואולי גם חברייך למפלגה... התחלת לנטוע בי את התחושה שוב למה המדינה שלנו תמיד נמצאת בירידה מתמדת... כל הכבוד מאיה. ואם מקודם כשאמרתי דברים אמרתי אותם בצער.. כי באמת חשבתי שהעקרונות שאתם מדברים עליהם נכונים.. עכשיו אני אומר בגאון.. אני שמח שלא תעברו את אחוז החסימה... אתם לא ראויים לשבת בכנסת ישראל. אתם כנראה אותו סוג של אנשים שמחפשים את הכיסא.. מחפשים את הכוח.. ולא מעניין אותם לא ההסטוריה היהודית\ישראלית.. עתיד מדינת ישראל.. חלקכם אנשים שלומדים מקצועות יעודיים ומקצועות שקר אחרים בכל מני מקומות הזויים... ושלא תביני לא נכון.. לא כולכם כאלה (ראיתי את המועמדים שלכם).. אבל חלקכם כן.. בכלל איך לא רואים אותכם בתשדירים? אותם 10 מילים...אתם חוזרים עליהם.. הבנו כולם יעשו צבא\שירות לאומי.. נו תדברו... מה אין לך אפילו קצת כריזמה? מה קרה? טוב שיש אנשים משכילים, משכמם ומעלה... כן גם כמו ביבי! למרות שדעתיו לא בדיוק כשלי.. אבל הוא בוגר MIT, הוא איש משכיל עם נסיון.. שדרך חייו הביאו אותו להעניק לציבור ולהעניק לישראל.. גם אנשים כמו ברק ולבני.. כמה שהם לא מושלמים.. יותר טובים מכל מני פטריות שצצות להם לפני כל מערכת בחירות.. ולסיכום הסיכום, אני חייב לומר.. שבהודעה זו אני מתכוון אך ורק למאיה נחום.. ולא לאף אחד אחר ! יש המון המון אנשים טובים שמחפשים את הדרך הטובה לעזור למדינה.. בין אם הם צעירים או לא, בין אם הם ימניים או לא.. בין אם יהודים או לא.. אני מחזק כוחם ואני גאה בהם.. כנראה... שאתם לא כאלה. נתראה בבחירות הבאות (הרי אתם לא תניחו לנו מנוכחותכם)

Maya Nahum

New member
תואר בהרוורד ממש לא הופך אנשים לראויים

זה שלביבי - האיש ששלח אותך לפה ומשלם לך כדי שתכניס קישור לאתר שלו פה - יש תואר בהרוורד ממש לא הופך אותו לראש ממשלה ראוי.

Heineken

New member
אולי תלמדי אותי

מה כן הופך אנשים לראויים? אה בעצם לא רוצה לשמוע אותך יותר.. אם תגובות כמו שלך.. רק ברור למה המפלגה שלך לא תכנס לשום מקום. ביי

Maya Nahum

New member
אידאולוגיה - זה מה שהופך אנשים לראויים

אני לא מבינה למה אתה כל כך מתעצבן. בסך הכל האשמתי אותך בתמיכה בביבי. זה לא כזה נורא. חלק גדול מהעם חושב בדיוק כמוך - שמה שחשוב זה תארים בהרוורד, מורשת יהודית, תהילה צבאית וכ'. אתה לא צריך להיפגע. כל מה שניסיתי להגיד זה שיש אנשים שחושבים אחרת. וראוי שגם להם יהיה ייצוג בכנסת.

Heineken

New member
מכתב

ראית כל... אני לא מתעצבן.. פשוט את הפכת דיון על מהות לדיון על כלום, אני לא נפגע.. פשוט הדיון הזה הפך לסתמי ברגע שהתחלת לדבר על משהו אחר. וזה לא מפתיע.. כשאין לבן אדם את הידע המספיק כדי לדבר על תוכן.. הוא יורה חץ לכל הכיוון... קצת כמו התשדירים של הליכוד... זה גדול עליה... ולא מדברים על מהות.. מה טוב במה שהליכוד מציע.. ורע במה שהיא מציעה (לא כל התשדירים, אבל החלק הארי). ויש לי עוד הרבה מה להגיד על "ראוי שגם להם יהיה ייצוג" ... ומה החלק הגדול, לשיטתך (כבר ראית את תוצאות הבחירות?!)... יש לי מה להגיד אבל אין למי להגיד.... את לא אדם ראוי לדבר איתו... ולא אדם ראוי לייצג מישהו.. נקודה

Maya Nahum

New member
לא משכנע

שמע, אני מצטערת אם פגעתי בך. זו לא היתה הכוונה שלי. אני בכל אופן עדיין חושבת שאתה כאן בשביל ביבי. לאורך כל הדיון ביננו הפגנת יכולת הסברתית גבוהה באשר לדברים שביבי מייצג, ועם זאת טענת שתצביע לברק בשל תחושה שאתה לא מסוגל להסביר. אני פשוט לא קונה את זה.

Heineken

New member
תשמעי

א. כן פגעת בי, ניסיתי ליצור עניין.. להגיד דברים נכונים.. ואולי לשכנע אנשים טובים שקמים ועושים... בדעתי. ב. אני לא מאמין בברק, פעם אחת הספיקה לו. הוא בטחוניסט מס' 1... אבל כראש ממשלה - עדיין לא, פעם אחת הספיקה בשלב זה. ציפי? חיה פוליטית לא ברורה... מדברת הרבה בלי תוכן.. ובעיקר מפלגתה מפולגת ולא תתן לה להתקדם.. ביבי? אני חושב שהוא יהיר, שחצן והפעם הקודמת הייתה ממש כשלון... הוא חוזר למושגי הפחדה ישנים... הוא לא מוכן לוותר על ירושלים? חשבתי שחלוקת ירושלים כבר קונצנזוס ישראלי, והכי הרבה.. המפלגה שלו.. ימנית, קיצונית.. ולא תתן לו לעבוד... הרי.. הוא בעצמו לא ירצה לבנות ממשלת ימין קצונית.. אז איכשהו... אין לי למי להצביע.. אבל התחושה (הלא מובנת).. היא ללכת עם ברק.. למה? אולי כי המפלגה שלו לפחות מייצגת יותר את דעותיי.. מרכז-שמאל... אבל באמת שאני לא מבין למה... ועוד משהו.. עדין לא החלטתי.. זו אחת הסיבות שאני כן משתמש בפורמים באינטרנט כי אני חושב שהצבעה זה דבר חשוב מאוד ואני לא רוצה להמנע ממנה. אני אקח את זה כמחמאה ("הפגנת יכולת הסברתית גבוהה")... אני סה"כ סטודנט לתואר ראשון.. אין לי בעיה גם להחשף.. אבל זה עדיין לא יעזור להוכיח שאני לא עובד בשביל אף אחד, גם כי כבר ננעלת.. בכל אופן.. אני לא יודע בדיוק מה הקשר שלך למפלגה (לא ראיתי שאת אחת מהמועמדות).. אבל אם יש לי כוונות פוליטיות בהווה או בעתיד.. אני לא ממליץ לך להגיד דברים כמו שאמרת.. כי א' - זה נמוך ב' - את לא יכולה להוכיח.... אי אפשר באמת לדעת ג' - גם אם זה נכון, והחלטת לרדת לפסים אישיים כמו שעשית, מה זה תרם לך בדיון?! זה רק מוציא אותך לא טוב.. כי את לא מתמודדת עם העובדות. תודה.

Maya Nahum

New member
בוא נדבר על עובדות

העובדות הן שנכנסת לפה בהצהרה שאנחנו עוד אחת מהרעות החולות של מדינת ישראל,המשכת בכך שאנחנו אנשים יהירים ש "שאין מעניין אותם יותר מאשר לספק רצונם האישי והתגשמותם העצמית", שאנחנו גחמה של כמה אנשים תמימים, שכדי להיבחר לכנסת צריך נסיון אקדמי, צבאי ועסקי (רק ביבי עונה על שלושת הקריטריונים), שאתה סומך על ביבי שיציל את החינוך - להמשיך? שמע, הכל כתוב כאן, מי שיודע לקרוא בין השורות צריך להיות ממש מטומטם כדי לא לעלות עליך. הסיכוי שאני טועה הוא אפסי. האסטרטגיה המוכרת - ניתוק מצביעים ממפלגה אחת ומשיכתם לכיוון שלך. ברור שלא תגיד שאתה עובד אצל ביבי. אבל עליי אתה לא עובד.

למעלה