עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים

golanwalker

New member
עוד שאלה קלאסית על שילוב בין עבודה ללימודים

התקבלתי למכינה להנדסה בבן גוריון, מסלול של 9 חודשים. בינתיים המערכת לא מאוד עמוסה לי, והלו"ז שלי די פנוי אחרי הלימודים - אבל אני מודע לכך שהכל יכול להשתנות ככל שנתקדם בחומר, ואז אצטרך יותר ללמוד בבית. שלא לדבר על כך שאני שוקל בינתיים להוסיף פסיכומטרי.

העניין הוא שאני גר במעונות האוניברסיטה, ולמרות השכ"ד הנמוך יחסית (900 לחודש) עדיין יש הוצאות שוטפות על אוכל, ביגוד וכיו"ב, מה שמוביל אותי לשאלה אם כדאי לי להתחיל לעבוד במשמרות ערב, או שהדבר עשוי לפגוע בי בהמשך מבחינה לימודית?

כמו כן, יש לי דיפלומת הנדסאי מכטרוניקה מטעם הצבא. האם יש סיכוי למצוא משרת סטודנט בתחום? בבאר שבע?

oromer

New member
מנהל
כמה דברים

אם אתה רוצה להוסיף פסיכומטרי- תוותר על עבודה.
אני לא יודעת מה ממוצע הציונים שלהם אתה זקוק, מה היכולות שלך,
וכמה אתה צריך להשקיע.
אבל זה המאני טיים שלך.. אתה רוצה להתקבל או לא?
אתה אמור ללמוד אחרי שאתה חוזר...
בעיקרון רק התחילו הלימודים. אם אתה רואה שאתה מסתדר, ואתה גם יעיל ויודע ללמוד נכון, ולחלק את הזמן שלך בצורה טובה אולי אפשר קצת.
בסוף שבוע ומשמרת אחת באמצע שבוע.
אולי יש משרות גמישות... אולי עבודה מהבית.
אולי מלגה..
חשוב להגיע ללימודים אחרי שחוסכים לפחות חלק מהסכום ולא לחוצים לכסף יותר מידי.
בקיצור- תראה שאתה באמת מסתדר.. ורק אז תשקול לחפש משהו שגם יתגמש איתך בשעות

ronisagiv80

New member
לימודים ועבודה

הי :)
זאת שאלה מאוד אינדיוידואלית, אבל אני יכול לומר לך מהניסיון שלי. אני לומד מסלול הנדסאי בשנקר, ואני יכול לומר לך שדווקא השנה הראשונה שלנו היתה עמוסה מאוד ולא יכולתי לדחוף עבודה בשום צורה. בשנה השניה כבר היתה יותר רגיעה, המקצועות הפכו להיות קצת יותר מעניינים, ואני מצליח לשלב עבודת מלצרות בגן אירועים מידי פעם בערבים או בסופי שבוע. אם אתה מתכנן גם לימודי פסיכומטרי, אני הייתי חד משמעית מוותר על עבודה לעכשיו, פסיכומטרי דורש את כל תשומת הלב על מנת להוציא ציון גבוה.
בהצלחה!

למעלה