עוד שאלה שמעסיקה אותי

אני אוהב כאדם את האישה שעבדה בשבילי, לא מאוהב בה כמטפלת. אני יודע מה אני מרגיש, אם מישהו לא מאמין יש לו בעיה. אני מדבר מיוחד כי אני פילוסוף ואמן ואנשים מתקשים לקבל את זה. הדיבור המיוחד מביא אותי לתקלות עם אנשים. אני נלחם בעולם כי העולם כופה עליי את חומרנותו ואני רוחני ומיוחד.

גם לפני כן הסברתי את כוונתי שמגזימים באבחנת מידת המוגבלות שלי. מעולם לא חשבתי ולא ניסיתי לטעון שאין לי שום בעיה, אני יודע שיש לי קצת בעיה אבל לא בסדר שכמה אנשים חושבים שיש לי בעיה יותר קשה כי האוטיזם שלי מיוחד ולא מובן לחברה. אני משתדל לעזור באהבה ובחכמת חיים לכותבים ולא מתכוון להרע, ואני בהחלט מרגיש שמה שכתבת לי עכשיו מעליב ולא מתחשב. אין לי בעיה קשה ואין לי תכונות רעות. אם אתה חושב שלפי כתיבתי שמנסה לעזור יש לי תכונות רעות, אולי הבעיה אצלך. אם החלטת לעבור להתייחסויות אישיות אשמח להפסיק את הדיון עם אדם שלא מכבד אותי. אני יודע שאין לי בעיה קשה. נהייתי תוקפני כי היו תוקפניים אלי. עכשיו אני משתדל לחזור להיות עדין ואהוב כבעבר. אני מצטער שנהייתי תוקפני. אני אדם טוב. אפשר לצפות מאדם שבמשך שנים פסיכולוגים התעללו בו, הפחידו אותו והעליבו אותו, מדריכים שטפו את מוחו וצעקו עליו, אנשים מפוקפקים סיכנו אותו ונתנו לו מכות, חברים דחו אותו והפסיקו לדבר אתו כי השתגע ושכח איך מדברים ועוד דברים כאלה, שיהפוך לתוקפני.

נערך לאחרונה ב:
גם לפני כן הסברתי את כוונתי שמגזימים באבחנת מידת המוגבלות שלי. מעולם לא חשבתי ולא ניסיתי לטעון שאין לי שום בעיה, אני יודע שיש לי קצת בעיה אבל לא בסדר שכמה אנשים חושבים שיש לי בעיה יותר קשה כי האוטיזם שלי מיוחד ולא מובן לחברה. אני משתדל לעזור באהבה ובחכמת חיים לכותבים ולא מתכוון להרע, ואני בהחלט מרגיש שמה שכתבת לי עכשיו מעליב ולא מתחשב. אין לי בעיה קשה ואין לי תכונות רעות. אם אתה חושב שלפי כתיבתי שמנסה לעזור יש לי תכונות רעות, אולי הבעיה אצלך. אם החלטת לעבור להתייחסויות אישיות אשמח להפסיק את הדיון עם אדם שלא מכבד אותי. אני יודע שאין לי בעיה קשה. נהייתי תוקפני כי היו תוקפניים אלי. עכשיו אני משתדל לחזור להיות עדין ואהוב כבעבר. אני מצטער שנהייתי תוקפני. אני אדם טוב. אפשר לצפות מאדם שבמשך שנים פסיכולוגים התעללו בו, הפחידו אותו והעליבו אותו, מדריכים שטפו את מוחו וצעקו עליו, אנשים מפוקפקים סיכנו אותו ונתנו לו מכות, חברים דחו אותו והפסיקו לדבר אתו כי השתגע ושכח איך מדברים ועוד דברים כאלה, שיהפוך לתוקפני.

זה מה שכתבת: ", העולם תייג אותי כחומרני ומוגבל ואני מתקומם נגד זה כבר שנים." אתה מוכן להסביר לי איפה כאן ההתייחסות למידת המוגבלות שלך?
אין בן אדם שאין לו תכונות רעות, ההצהרה שלך בעניין מעידה על הכחשת המציאות. אין בציון העובדה הזו שום דבר מעליב או לא מתחשב. לא כל כתיבתך כאן היא כזו שמנסה לעזור. תראה כמה שרשורים אתה פותח.

אמנם אני חושב שהדיוק המילולי חשוב, אבל העיסוק שלך בדיוק סמנטי מוגזם כשאני מתייחס למשמעות רגשית. "מוגבל" זה יחסי. יש לי קושי טכני קל ולמעשה אומרים שלכל אדם יש קצת בעיות, גם לרגילים בלי מוגבלויות מיוחדות. אני מרגיש שהחברה מתייגת אותי. אני בוודאי לא חומרני וגם אין לי בעיה קשה. אני בהחלט מנסה לעזור. נכון שאני מתחיל הרבה שרשורים חדשים כי יש לי מה להגיד ואולי זה לא נכון מצדי, אבל זה לא מעיד על משהו רע בי. לכל אדם יש תכונות רעות, אבל אני חושב ומקווה שרוב התכונות אצלי טובות, למשל אני אדם טוב לב ולא רע לב שזה חשוב. אני לא מנסה להכחיש שום מציאות. אני חושב שאנשים אחרים לא מודעים למציאות. כמעט כל אחד גם מספר כאן על דברים משלו, לזה הפורום נועד. אני לא חושב שמה שאני כותב בפורום מעיד על בעייתיות או על תכונות רעות. נדמה לי שאתה כתבת לי לפני כמה זמן שאני לא יכול להתחתן עם עובדת ההשמה כי היא לא רוצה אתי קשר, וכשעניתי שאני יכול להתחתן אתה כי היא יכולה לרצות ולאהוב אותי כתבת שהדוגמה שלי גרועה כמדייק במלים. המשמעות הרגשית פה שכיוון שאני אדם ויש לי אישיות היא יכולה לאהוב אותי כאדם אחר עם אישיות, ולכן אני יכול להתחתן אתה אף שהפסיכולוג איים עליי כאילו בגלל המוגבלות שלי לא אוכל להיות אתה בקשר. אין מה לחפש משמעויות סמנטיות פילוסופיות כשאני מדבר על עניינים רגשיים משמעותיים. דברים תלויים גם בשאלה איך מתייחסים אליהם. אני אוהב מאד את עובדת ההשמה. אני מצטער מאד על זה שהטרדתי אותה כל כך קשה אבל אני אוהב אותה. אני לא יודע למה הטרדתי אותה, אולי כי הייתי במצב קשה ומיוחד ואולי כי לא יכולתי להתמודד עם עוצמת רגשותיי אליה והרגשתי חסר אונים מזה שלא הבינה מה אני מרגיש ודחתה אותי בדרך של התעלמות גמורה ומעציבה, אבל אני מאד מאד אוהב אותה.

נערך לאחרונה ב:
אמנם אני חושב שהדיוק המילולי חשוב, אבל העיסוק שלך בדיוק סמנטי מוגזם כשאני מתייחס למשמעות רגשית. "מוגבל" זה יחסי. יש לי קושי טכני קל ולמעשה אומרים שלכל אדם יש קצת בעיות, גם לרגילים בלי מוגבלויות מיוחדות. אני מרגיש שהחברה מתייגת אותי. אני בוודאי לא חומרני וגם אין לי בעיה קשה. אני בהחלט מנסה לעזור. נכון שאני מתחיל הרבה שרשורים חדשים כי יש לי מה להגיד ואולי זה לא נכון מצדי, אבל זה לא מעיד על משהו רע בי. לכל אדם יש תכונות רעות, אבל אני חושב ומקווה שרוב התכונות אצלי טובות, למשל אני אדם טוב לב ולא רע לב שזה חשוב. אני לא מנסה להכחיש שום מציאות. אני חושב שאנשים אחרים לא מודעים למציאות. כמעט כל אחד גם מספר כאן על דברים משלו, לזה הפורום נועד. אני לא חושב שמה שאני כותב בפורום מעיד על בעייתיות או על תכונות רעות. נדמה לי שאתה כתבת לי לפני כמה זמן שאני לא יכול להתחתן עם עובדת ההשמה כי היא לא רוצה אתי קשר, וכשעניתי שאני יכול להתחתן אתה כי היא יכולה לרצות ולאהוב אותי כתבת שהדוגמה שלי גרועה כמדייק במלים. המשמעות הרגשית פה שכיוון שאני אדם ויש לי אישיות היא יכולה לאהוב אותי כאדם אחר עם אישיות, ולכן אני יכול להתחתן אתה אף שהפסיכולוג איים עליי כאילו בגלל המוגבלות שלי לא אוכל להיות אתה בקשר. אין מה לחפש משמעויות סמנטיות פילוסופיות כשאני מדבר על עניינים רגשיים משמעותיים. דברים תלויים גם בשאלה איך מתייחסים אליהם.

זה לא רק עניין סמנטי. יש הבדל מהותי בין הגרסאות.
אין שום בעיה עם פתיחת השרשורים שלך, ציינתי את זה כי אתה ייחסת את מה שכתבתי לכתיבה שמנסה לעזור, הראיתי לך שזו לא הכתיבה היחידה שלך ולכן הייחוס שלך שגוי.
גם לגבי קיומן של תכונות רעות אצלך כבר יש לך שתי גרסאות...
אתה לא יכול להתחתן עם מי שלא רוצה להתחתן איתך ולא רוצה שום קשר איתך. כל טענה אחרת חוטאת לאמת. וזה לא קשור לשאלת האישיות שלך, זה שיש לך כזו לא מאפשר לך באופן אוטומטי להתחתן איתה, אלה שני גורמים שאינם קשורים אחד לשני. גם תיאור הדיאלוג שהיה לנו אינו מדוייק, אתה מוזמן לבדוק את הפער בין הזכרון שלך לבין מה שנכתב באמת.
מסתבר שכשנוח לך אתה מצהיר שיש חשיבות לניסוח בהיר ומדוייק ושנוח לך אין לזה משמעות. ההבדלים כאן אינם סמנטים פילוסופיים.
בשום מקום לא התייחסתי לשאלה האם אתה אדם טוב או רע,

אני רוצה להגיד שני דברים חשובים:

דבר ראשון: אני שמח ומאושר שיש לי חיים כל כך יפים ונהדרים, ומי שלא רוצה להיות נחמד אליי לא צריך.
דבר שני: אני אוהב מאד את עובדת ההשמה שטיפלה בי פעם ותמיד אוהב אותה, אני מרגיש שהיא אישה נהדרת ומאחל לה שתהיה רק מאושרת בדרכה.

טענת שלפי הכתיבה שלי אפשר להבין שיש לי תכונות רעות. אני לא מסכים אתך, כי גם בכתיבה שאני מתחיל בה שרשורים ולא עוזר לא מוצגות תכונות רעות, לפחות לא יותר מלכל אדם. אני מרגיש שהחברה מתייגת אותי, חושבת עליי דברים יותר רעים ממה שאני. התכוונתי למשמעות היחסית של דברים, אפשר לטעון שיחסית דבר נראה טוב או רע. כך לגבי אדם. גם אישה שרוצה להתחתן - אפשר לטעון שלא יכולים להתחתן אתה בגלל אילוצים שונים של הזמן והמקום. דברים יחסיים. אני יכול להתחתן עם עובדת ההשמה במשמעות שאני אדם ולכן היא יכולה לאהוב אותי. אני נלחם בזה שהתנהגו אליי כאילו בגלל רמתי החברתית של מוגבלות קלה לא אוכל להיות בקשר טוב עם אדם שאני אוהב. מבחינה הגיונית צריך לדייק במה שאומרים, אבל אפשר לטעות בניסוח ואפשר להגדיר דברים באופן יחסי, בעיקר כשמדובר ברגשות. אם טועים בניסוח, כדאי לתקן אבל הכוונה העיקרית היא החשובה ואם היא ברורה מהתוכן ומהמשתמע זה העיקר. באמת עצוב שהיא לא אוהבת אותי בחזרה ולא רוצה קשר, אבל זה המצב ואין מה לעשות אז צריך להשלים. אני מתגעגע אליה וחושב עליה הרבה אבל אין מה לעשות. עכשיו יש לי חברה אחרת שגם אתה אני מאושר, אבל את עובדת ההשמה אני אוהב אולי יותר מכל אישה אחרת בעולם.

נערך לאחרונה ב:
טענת שלפי הכתיבה שלי אפשר להבין שיש לי תכונות רעות. אני לא מסכים אתך, כי גם בכתיבה שאני מתחיל בה שרשורים ולא עוזר לא מוצגות תכונות רעות, לפחות לא יותר מלכל אדם. אני מרגיש שהחברה מתייגת אותי, חושבת עליי דברים יותר רעים ממה שאני. התכוונתי למשמעות היחסית של דברים, אפשר לטעון שיחסית דבר נראה טוב או רע. כך לגבי אדם. גם אישה שרוצה להתחתן - אפשר לטעון שלא יכולים להתחתן אתה בגלל אילוצים שונים של הזמן והמקום. דברים יחסיים. אני יכול להתחתן עם עובדת ההשמה במשמעות שאני אדם ולכן היא יכולה לאהוב אותי. אני נלחם בזה שהתנהגו אליי כאילו בגלל רמתי החברתית של מוגבלות קלה לא אוכל להיות בקשר טוב עם אדם שאני אוהב. מבחינה הגיונית צריך לדייק במה שאומרים, אבל אפשר לטעות בניסוח ואפשר להגדיר דברים באופן יחסי, בעיקר כשמדובר ברגשות. אם טועים בניסוח, כדאי לתקן אבל הכוונה העיקרית היא החשובה ואם היא ברורה מהתוכן ומהמשתמע זה העיקר. באמת עצוב שהיא לא אוהבת אותי בחזרה ולא רוצה קשר, אבל זה המצב ואין מה לעשות אז צריך להשלים. אני מתגעגע אליה וחושב עליה הרבה אבל אין מה לעשות. עכשיו יש לי חברה אחרת שגם אתה אני מאושר, אבל את עובדת ההשמה אני אוהב אולי יותר מכל אישה אחרת בעולם.

צר לי אבל זו לא המשמעות של יכול. ואתה מתיימר לכתוב מילון....
זה לא אילוץ של זמן ומקום.
מה שמשתמע ממה שאתה כותב זה לא מה שאתה מתכוון, רק בשרשור זה יש כמה דוגמאות.

אני מעדיף את המלונים שלי על המלונים הלא מדויקים של אחרים. העניין החשוב הוא שאני אוהב את עובדת ההשמה ועצוב לי עם זה שהיא לא רוצה קשר, ולא ההגדרה.

אני מעדיף את המלונים שלי על המלונים הלא מדויקים של אחרים. העניין החשוב הוא שאני אוהב את עובדת ההשמה ועצוב לי עם זה שהיא לא רוצה קשר, ולא ההגדרה.

המילונים שלך לא יותר מדוייקים ולו מפני שהם מגדירים חלק מהמילים בצורה שונה מהמשמעות שלהם, מכיוון שכל שאר האנשים משתמשים בשפה במשמעות המקובלת של המילים אתה יוצר בעיות תקשורת. כמובן שאתה יכול לבחור להמשיך להשתמש במילים באיזו משמעות שבא לך אבל אל תתפלא אם תהיה לא מובן או גרוע מזה מובן לא נכון אצל מי שאתה מתקשר איתו.
גם לפי ההגדרה שלך אתה לא משתמש במילה יכול כפי שהיא מוגדרת.
אין שום קשר בין חוסר היכולת שלך להתחתן עם עובדת ההשמה לשאלה אם אתה אוהב אותה או לא.

אני מאמין שהמילון שלי יותר מדויק כי הוא מתבסס על לוגיקה פשוטה וברורה ולא על חיפוש אסוציאציות וקונוטציות מורכבות, ולכן גם מצליח לתת לכל מושג רק הגדרה אחת מדויקת וקצרה שמתארת או מנסה לתאר בדיוק את המשמעות ההגיונית שאנשים מבינים ומתכוונים אליה כשמשתמשים במושג. עובדת ההשמה יכולה לאהוב אותי, ולכן אני יכול עקרונית להתחתן אתה. אין האילוץ שמונע ממנה לאהוב אותי. יכול זה שלא מונעים ממנו. בניגוד למה שהמורים חושבים,, אני חושב שכשמישהו אוסר עליך לעשות משהו אתה מנוע ממנו בהנחה שאתה מציית אז הציות מונע ממך לעשות מה שאתה רוצה, ולכן אתה לא יכול.

אני מאמין שהמילון שלי יותר מדויק כי הוא מתבסס על לוגיקה פשוטה וברורה ולא על חיפוש אסוציאציות וקונוטציות מורכבות, ולכן גם מצליח לתת לכל מושג רק הגדרה אחת מדויקת וקצרה שמתארת או מנסה לתאר בדיוק את המשמעות ההגיונית שאנשים מבינים ומתכוונים אליה כשמשתמשים במושג. עובדת ההשמה יכולה לאהוב אותי, ולכן אני יכול עקרונית להתחתן אתה. אין האילוץ שמונע ממנה לאהוב אותי. יכול זה שלא מונעים ממנו. בניגוד למה שהמורים חושבים,, אני חושב שכשמישהו אוסר עליך לעשות משהו אתה מנוע ממנו בהנחה שאתה מציית אז הציות מונע ממך לעשות מה שאתה רוצה, ולכן אתה לא יכול.
זכותך לבחור להמשיך להיות לא מובן לסביבה בגלל שימוש לא מקובל בשפה. זכותך גם להיעלב פעם אחרי פעם כי אתה ממציא משמעויות שלא קיימות למה שאמרו או כתבו לך.
המילון שלך לא יכול להיות יותר מדוייק כשהוא מעוות/משנה משמעויות של מילים. הגדרה של מילים אינה קשורה ללוגיקה אין שום דבר לוגי בלקרוא לשולחן שולחן זה רק עניין של מוסכמות. מה שאתה בוחר לעשות זה להשתמש בשפה בניגוד למוסכמות אז אל תתפלא אם כתוצאה מכך לא מבינים אותך או חושבים שאתה טיפש.

למעלה