עוד שבוע עבודה התחיל

עוד שבוע עבודה התחיל

בעבודה צפוי לי שבוע לא מלהיב. משימות פיקוח בשטח, שסביר שלא יתגלה בהן דבר. מזג האויר חם מדי לטעמי.

בבית: מסיבת יום ההולדת לבכורתי תתקיים השבוע. זו עם החברות. צלחנו את זו שבגן ואת זו של המשפחה. היא כל כך מאושרת להיות 'ילדת יום ההולדת' ואני כל כך שמחה שרעיונות פשוטים (כפיות שוקולד למשל) גורמים לה שמחה גדולה.

מזל טוב לבכורתך!

תוכלי לספר מה זה כפיות שוקולד? השם נשמע מבטיח

ואני לגמרי שותפה לשמחה שלך על ההערכה שלה של רעיונות פשוטים. להעריך את הכיף בפשטות זה כישור נהדר לחיים.

אצלי בגזרת העבודה: קורים דברים מעניינים, ואלו בתורם תבעו את רוב תשומת ליבי בשבועות האחרונים.
אם לסכם בקצרה ובתמצות, החלטתי לפנות לכיוון המסלול העצמאי, ואני עכשיו בשלביו הראשונים של הקמת עסק.
לכן גם לא הייתי כאן, והמקום נראה קצת כמו עיר רפאים. על כך התנצלותי, אני אשתדל להתחיל להקדיש לפורום יותר זמן דרך קבע.

בגזרת הבית - היום הוא יום חופש, כך שהיה לנו סוף שבוע ארוך-ארוך. ואפילו יש שמש!

יצאנו מקודם לשבת בפארק, ועכשיו אנחנו מתבטלים בבית בזמן שפעוטי ישן.

בהצלחה עם העסק

תוכלי לספר קצת על השינוי המחשבתי משכירה לעצמאית? או שזה עדיין טרי מדי?

כפיות שוקולד: להמיס שוקולד בקערית מעל קערית עם מים רותחים (בן מרי). לצקת לכפיות חד פעמיות. לקשט בקצת סוכריות צבעוניות. למקרר לחצי שעה לפחות.
זהו. הרעיון מהרשת מהיכנשהו.

חמוד! תוכלי לעלות לכאן תמונה משעשית אותן?

אני סאקרית של רעיונות כאלו. הפינטרסט שלי מלא בהם.
לגבי השאלה שלך: אז אחרי שהתלבטתי אם לכתוב על זה בכלל או לתת לזה עוד זמן, כתבתי על זה בבלוג.
אם לסכם בקצרה את מה שכתוב שם, נתחיל מכך שבאופן כללי החיים המקצועיים כפי שהם כאן עבורך כשכיר, הם לא כאלו שמיטיבים עם נשים מתבגרות. אני לא מדברת כאן על תפקידים פקידותיים, שאז זה אולי שונה, אלא על תפקידים שהם מוכווני קריירה.
אז העובדה הזו היא מקור לדאגות בלתי פוסקות עבורי, והיתה בתודעה שלי גם לפני שבכלל חשבנו על ילדים.

לכן אני תמיד הערכתי במיוחד עצמאיים, כי אתה אמנם סוחב אחריות גדולה על כתפיך (לטוב ולרע), אבל מה שיש לך ביד זה את הפוטנציאל לחזק את יכולת ההשתכרות שלך לאורך זמן.
איך שאני תופסת את זה, במובן הזה זה עובד הפוך לאיך שזה כשכיר, כשאולי קל יותר להשיג משכורת בגילאים צעירים יותר, אבל הולך ונהיה מלא בסיכונים ככל שמתבגרים.
(ואני מוציאה מכלל דיון כל מיני תפקידים שבאים עם קביעות. ריאלית, אלו לא באמת קיימים עוד במחוזותינו).
ואני גם מרגישה שעם עצמאיים, יש גם את הידע הנרכש ב"איך להיות עצמאי".
רק תראי את הילהל (מהפורום השני, שאני לא יודעת אם היא עוד קוראת פה).
מקריאה אותה, נראה כי הרבה דברים הנוגעים לקידום העסק החדש שלה באים לה בקלות יחסית, כי כבר יש לה ידע ומיומנויות שהיא צברה בעסק הקודם, על אף שהם עסקים שונים לגמרי.

לאחרונה, במשך תקופה של כמה שבועות כבר נבנתה בי תחושה של דאגה סביב מה יהיה.
מה יהיה עם העבודה ומה יהיה עם ההריון הבא ואיך השניים יסתדרו ביחד.
לא שיש עכשיו הריון, אבל זה משהו שאני חושבת עליו, כי מפאת גילי אין לי את הפריבילגיה לא לחשוב עליו.
כבר עברתי סיבוב אחד עם עבודה תובענית ותינוק. אני חושבת איך זה יראה עוד שנתיים מעכשיו, עם עבודה עוד יותר תובענית, ושני ילדים? ואיפה אני אמצא את עצמי בגיל 40?

אז עבורי יש מפתח בכך שהיה לי רעיון בזמנו לעסק, וכל הזמן דחיתי את האפשרות לנסות אותו על אמת, כי תמיד היה משהו קודם.
זה לא משהו שמרעיד את אמות הסיפים, וזה לא שאני נכנסת לשוק נטול מתחרים.
אבל אני מרגישה שמצד אחד השוק "עמוק" מספיק, ומצד שני, שיש ערך מוסף שאני יכולה לייצר.
כמובן, ימים יגידו אם אני צודקת, אבל מה שבטוח, אני אף פעם לא אדע אם הייתי צודקת אם אני לא מנסה.
ובמקביל, יש את היתרון שברגע שזה העסק שלי, אני עושה את החשבון של איך אני מאזנת בין המחוייבויות שלו לבין המחוייבויות המשפחתיות.
ושאמנם המשכורת שאני אביא בהתחלה תהיה נמוכה יותר ממה שהיא היתה יכולה להיות כשכירה, יש יתרונות אחרים לכך שאני יותר בבית, גם לי וגם לדרי הבית האחרים.
אבל את צודקת שזה מאוד מאוד טרי. זה רק עניין של כמה שבועות, וזה תובע המון השקעה, וצפוי להמשיך ככה למשך תקופה ארוכה.

adif11

New member
דבר ראשון מזל טוב לילדה !

אהבתי את הניק שלך (מלודי פונד ? הבנים שלי מכריחים אותי לראות ד"ר הו. גם אותך מכריחים או שאת רואה מרצונך ?
)
וגם - בגבעתיים במרכז הקניות ברח' כורזין ראיתי תבנית מסיליקון בצורת כפיות שניתן למלא בשוקולד.נדמה לי שזה היה בחנות של הכל ב $.

בהתחלה תחת לחץ מתון. אח"כ התמכרתי

התחלתי לצפות כי בעלי כל כך התלהב ורציתי להבין מה. אחר כך גיליתי שפרקי האימה מצמררים אותי - כמה נדיר. עכשיו אני כבר מכורה וגם פרק בינוני הוא הנאה.

בדיוק גמרתי עוד סיבוב של כפיות שוקלד. הפעם ליום ההולדת לחברות מהגן שיהיה מחר. זה כל כך קל! החסרון של כפית שלמה משוקולד - מתלכלכים מההחזקה, לא?

אשמח מאוד לקרוא קצת על מחשבותייך

כשתרגישי בנוח לשתף אותן.
אני מרגישה שעל אף שהמסלולים של שתינו מאוד שונים, והקריירות מאוד שונות, אני מאוד מתחברת לכתיבתך.

למעלה