``עוזי`` שומר עלי?????

``עוזי`` שומר עלי?????

גיל היקר והאהוב מכל אם התכוונת לנשק שברשותי שישמור עלי, צר לי ללמד אותך את הדברים הפשוטים. א. הנשק הוא רק כלי ברזל שאינו יכול לשמור על אף אחד. ב. הנשק פועל רק כשאדם מפעיל אותו. ג. האדם אינו יכול לשמור על עצמו אלא אם שומרים עליו מלמעלה. אין לנו על מי לסמוך אלא על אבינו שבשמיים. ולנו נותר רק לעשות השתדלות. ומה שניסיתי להגיד בהודעתי הקודמת שאני פשוט מפחד מהמצב כי אני נמצא כל הזמן בשטחים שאתה רק שומע עליהם בחדשות ולמרות כל המודעות העצמית שלי ושיטות הטיפול שאני יודע אני עדיין מפחד. אוריאל מעוז

גיל.

New member
אוריאל היקר!!!

קלעת לנקודה אליה כיוונתי את דבריי! יש לך את האמצעים להגן על עצמך! לפחות יש לך אמצעים סבירים להגן על עצמך. נכון, אתה נמצא באיזור שבו הביטחון הוא לא בדיוק מצרך נפוץ, ובכל זאת. אתה יכול להגן על עצמך, אבל גם זה, עד גבול מסויים. ישנו מרכיב קבוע של חוסר וודאות ביקום (וכקורא של דגלאס אדאמס ז``ל בוודאי יצא לך להתקל בפרשנויות שונות לכך). העניין הוא שלמרות חוסר הוודאות הזה, שמלווה אותנו לכל אורך חיינו ועל כל צעד ושעל, אנשים מסתדרים וחיים! חוסר הוודאות שאתה נמצא בו כעת, הוא אותו חוסר וודאות שהיית בו גם לפני כן, רק שעד כה, היית ``לבד`` וכעת, אתה מקבל פידבק חיובי מהתקשורת, מהצבא, מהממשלה ומכול העולם על חוסר הוודאות הזה. חוסר הוודאות שלך לא השתנה, השתנתה הסביבה. דווקא בסביבה בה אתה חי, הסיכון היה מוחשי יותר תמיד. אתה עצמך עסקת בתחום הביטחון באופן פעיל, כך שלא תוכל לטעון שזה היה רחוק ממך. היום, דווקא האיזורים שנחשבו ל``בטוחים`` לפני כן, איזורים בהם מרכיב חוסר הוודאות היה זניח יחסית, היום מרגישים את ההקצנה של המצב. אצלך לעומת זאת, ישנם מרכיבים אחרים. עבודתך הנוכחית, כפי שכתבת, מעמידה אותך לעיתים בקו האש עצמו. לדעתי, הפחד שלך נובע לא מהמצב כולו, אלא מדובר באיזושהי טראומה שעברת לאחרונה והעמידה אותך באופן מוחשי ביותר מול הסכנה. חשוב מאוד להבין במצבים כאלה, שהמצב אמנם לא בשליטתך הטוטאלית, אך האמונה בעצמך עדיין חשובה! דמיין לעצמך את המצב הגרוע ביותר שיכול לקרות ואז תחשוב על איך תתמודד עמו כשיגיע באמת. מה תגלה? השד לא נורא כל כך... נכון? זה מפחיד, זה מעיק, זה מחריד, אבל בסופו של דבר זה דבר שקורה לנו במציאות, וככזה אפשר להתמודד איתו במציאות. אוריאל. איך אומרים אנשי הרייקי? המון אור ואהבה שלוחים לך מכאן! תאמין בעצמך. אתה חזק! אתה תוכל להתמודד עם כל דבר שהחיים יזרקו עליך, כי הם כבר זרקו עליך דברים יותר גרועים ועמדת בהם! אתה חזק! אתה תעמוד בזה!

למעלה