עושים כסף על הגב של הסינים

nitzano

New member
עושים כסף על הגב של הסינים

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1198580.html לדבריה, לא ידוע כיצד האגרטל, שגובהו 40.6 ס"מ הגיע ללונדון. במכירה נאמר פשוט שהיה חלק מאוסף של משפחה בריטית ושנרכש ככל הנראה בשנות ה-30 של המאה הקודמת. "זו יצירת אמנות", נאמר בבלוג של בית המכירות הפומביות לפני המכירה, "אילו רק היה יכול לדבר!". פריטים סיניים עתיקים זוכים לפופולריות רבה בימים אלה. ביום חמישי נמכר בבית המכירות הפומביות בונהמס חותם ברקת לבן, שצורתו צורת דרקון, ואשר היה שייך לקיסר סיני משושלת צ'יאנלונג (1711-1799). מחיר החותם הקטן, ששטחו 4 סמ"ר, היה על פי ההערכות 1.5-2 מיליון ליש"ט, אך הוא נקנה במחיר 2.7 מיליון ליש"ט, ככל הנראה על ידי קונה סיני מבייג'ין. לא ידוע כיצד הגיעו פריטים השייכים לבית המלוכה הסיני לידיים של בריטים............ אולי הקיסר שלח להם בדואר כי היה לו ספייר או שהוא לא אהב את הצבע

happydog23

New member
מצד שני יש בזה משהו יפה, שהסינים קונים את

ההיסטוריה שלהם בחזרה תוך כדי ניפנוף ראוותני בכסף שיש להם ואין לבריטים

renjintso

New member
האמת אני לא ממש רואה את ההבדל

אם פיסות היסטוריה יהיו בידיים פרטיות של סיני עשיר או של בריטי עשיר. מה שכן הייתי רוצה לראות זה את המוזיאונים האירופאים הגדולים מתחילים ביוזמה להחזיר את האוצרות הגזולים, לא רק לסין, למדינות אחרות גם, ולא נצמדים אליהם בכזאת עקשנות. יש בזה משהו נורא מביך. אין אפשרות ריאלית להחזיר כל ואזה שנמצאת באיזה בית פרטי, אבל לפחות מוזיאונים לאומיים גדולים צריכים להציב איזה סטנדרט התנהגות קצת יותר ראוי. ואגב, זאת רק אני או שהואזה הצ'ינלונגית הזאת פשוט מכוערת?

nitzano

New member
מסכים עם המשפט המסכם

שילוב צבעים מזעזע מסכים גם עם הדעה על המוזיאונים

למעלה