עזרה!! אפקה או לא?

werewolfalon

New member
עזרה!! אפקה או לא?

אני כרגע בתהליכי התלבטות.. אנא עזרו לי.. עשיתי פסיכומטרי קיבלתי 725.. אבל בגרויות על הפנים.. השאלה היא האם שווה לי לעשות שנה מכינה בת"א ואז ללכת למדעי המחשב באוניברסיטה או ללכת על הנדסת תוכנה באפקה.. לקבל מלגת לימודים מלאה ולהתחיל השנה? PLEASE HELP

baba21

New member
לך לאוניברסיטה

אני סיימתי ללמוד הסמסטר ,ואני מציע לך ללכת ללמוד באוניברסיטה (רצוי בן- גורין אם מתאפשר)
הרמה באפקה טובה אך לדעתי המדיניות בעייתית ,אני באופן אישי סבלתי בתקופות המבחנים, המכללה דואגת לסדר לך "אחלה" לוח מבחנים בסגנון- יום אחרי יום, 3 בשבוע... עד יומך האחרון במכללה. אתה תגיע לרמות לחץ לא נורמליות
אין זמן ללמוד למבחנים וגם אם חרשת כל הסמסטר תתקשה. ושלא נדבר על הציונים, וביננו ברוב המקרים אין כוח ללכת לשפר .
חברים שלי שסיימו בבן גוריון עשו חיים פשוט כך . הם היו נגנבים מהטמטום של לעשות 3 מבחנים בשבוע או לגשת יום אחרי יום .
וגם בסוף הם שווים יותר בשוק .
מנקודת מבט של בוגר אני ממליץ להתאמץ קצת ולהרשם לאוניברסיטה.

werewolfalon

New member
זה סיבה?...

דיברתי עם כמה בוגרים.. ואחד שסיים עכשיו והם אמרו זה ממש לא כמו שאתה מתאר.. אני משער שאלו בשבילך מועדי ב'.. זה א'.. ב'. לא ענית לי על השאלה.. זה בכלל לא להתאמץ קצת.. זה עוד שנה ו15 אלף שקל.. לעומת מלגה מלאה והתחלת לימודים עכשיו.. השאלה זה באמת איך המרצים ואיך זה אח"כ מבחינת התייחסות לתואר ואיך זה מבחינת תואר 2

o d 1

New member
תשובה

סיימתי שנה שלישית מרצים אחלה ברובם , עוזרים וממש סבבה יש הבדל לא קטן בקבלה לעבודה בין בוגר/סטודנט ממכללה (כלשהי) לבין אוניברסיטה - ממש בעיה תואר שני - (הנדסת חשמל) 1.ת"א - ממוצע 75 וצריך להשלים 4 קורסים הכי קשים בתואר בממוצע של 80 2.ב"ש - ממוצע 90 (שיהיה בהצלחה) 3.טכניון - תתקשרו אלינו....... אז אם לחוץ לך ללמוד ואתה לא מתקבל לאוניברסיטה אפקה היא אופציה סבבה אם אתה מוכן להשקיע שנה וכסף תמורת חיים יותר קלים בעתיד לך לאוניברסיטה אם היה לי את הפסיכומטרי שלך לא הייתי חושב פעמיים והולך ללמוד באוניברסיטה

werewolfalon

New member
ואם כבר אני משקיע שנה..

האם יש איזה קורס שאני יכול לקחת במחשבים כדי להתחיל לעבוד באיזה חברה קטנה? בלי רקע במתמטיקה ופיזיקה... ההשוואה מבחינתי בעצם היא האם השנה מכינה(כלומר שנה עבודה) שווה את זה שאני מעמיד את עצמי במצב שאני צריך להגיד כל החיים שאני טוב בדיוק כמו אוניברסיטה?

kampana

New member
תמיד אפשר לעבוד בתמיכה

בשלושה סימסטרים הראשונים לא תלמד שום קורס שיעזור לך להתקבל למשרת מפתח תוכנה, אבל בהחלט תוכל לעבוד בחברות תקשורת כנציג תמיכה טכנית או תוכל לפנות להכוון התעסוקתי של המכללה (שהוא מעולה!!!!) שיעזרו לך לערוך קורות חיים ויסדרו לך אחלה מקומות עבודה (או לפחות ראיון עבודה) קח אותי כדוגמה: לאחר השנה הראשונה התקבלתי לחברת תוכנה דרך ההכוון התעסוקתי. התחלתי כנציג תמיכה (ולא מול לקוחות הקצה) תמורת 35 שקלים לשעה, ולפני שנה קודמתי למשרה מלאה בפיתוח ב C#.

leiz23

New member
אם אתה בוחר אפקה תהיה מוכן ללימודים קשים מאוד

העובדה שאפקה מכללה לא אומרת שרמת הלמודים נמוכה ישנם קורסים שהרמה יותר גבוהה מהאוניברסיטה אז תיתכונן נפשית שלא יהיה לך חיים.

למה לא לשקול ללמוד בHIT?

ראיתי שאתה מתלבט בין לימודים באפקה לאוניברסיטת ת"א, מה עם לשקול את האופציה של ללמוד מדעי המחשב במכון הטכנולוגי בחולון?! חברים שלי לומדים שם וזה תואר B.SC בניגוד למכללות אחרות. מה עוד שמרבית מהחברים שלי שלומדים שם כבר עובדים בתחום תוך כדי הלימודים, שזה יתרון אדיר. לדעתי, גם לא תהיה לך בעיה להתקבל לשם ולהתחיל השנה. וגם שם יש אופציות למלגות. נראה לי שכדאי לך לשקול, מה אתה אומר?

tapuzuser10

New member
אל תיהיה גנוב!

יש לך פסיכומטרי 725, לך שפר בגרות או תעשה מכינה שנה ולך לאונברסיטה במיוחד אם אתה חושב על להמשיך לתואר שני אח"כ. ממה שאני יודע בבן גוריון מסתכלים רק על בגרות במתמטיקה ופיזיקה אז זה לא כזה ביג דיל לשפר אלא אם כן המצב הכלכלי שלך לא משהו ואתה צריך לעבוד בשביל לממן את הלימודים ובמקרה הזה המילגה המלאה משמעותית עבורך

guyl234

New member
בשביל מה צריך תואר שני בהנדסת תוכנה?

הביקוש שיש בשוק לא יתן לך עבודה ראשונית רק עם תואר ראשון? ולאחר עבודה ראשונית אתה לרוב תתקבל לעבודות הבאות על סמך ניסיון שצברת במקום העבודה הראשון

kampana

New member
תואר שני זה בזבוז זמן

בתחום הנדסת התוכנה, מספיק תואר ראשון (ואפילו במדעי המחשב). וכל השאר הניסיון קובע! תוכל לראות זאת בכל מודעות הדרושים: "תואר ראשון + שלוש שנות ניסיון....בלהבלהלבה"

borya1

New member
מה הכוונה בגרויות על הפנים ?

כמה יחידות מתמטיקה ? מה הציון ? פיזייקה למדת ? זה העיקר מבחינת הנדסה . פסיכומטרי גבוה כזה הוא נדיר ביותר .

wazuba

New member
לך לאוניברסיטה

אני הייתי במצב דומה לשלך , קיבלתי מילגה והלכתי לאפקה כי לא רציתי לבזבז שנה. הרמה באפקה די טובה אבל התואר מאוניברסיטה נחשב ליותר יוקרתי והיתרון המשמעותי הוא שאם אתה כבר במוסד יהיה לך יותר קל להמשיך לתואר שני ללא השלמות ובלי דרישות של ממוצע מטורף. אם אתה דואג על הזמן זה שווה את השנה דחייה ואם זה עניין של כסף תבוא לאפקה ותיקח בחשבון שתצטרך ממוצע גבוה בכדי לעשות תואר שני באוניברסיטה (ואגב רוב המכללות נותנות B.Sc גם אפקה). אם הייתי צריך לעשות זאת שוב הייתי משפר בגרויות והולך לאוניברסיטה.

omni4

New member
עדיף אוניברסיטה

למרות שבאפקה אתה מקבל יותר יחס אישי מהמרצים (לפחות מחלק מהם). מה זה בגרויות על הפנים?

werewolfalon

New member
בגרויות על הפנים -

דבר ראשון תודה רבה לכולם על התגובות.. אני ממש מתלבט כל דקה ביום ומשנה את החלטתי גם כך ד"א האוניברסיטה שאני רוצה היא ת"א כנראה מדעי המחשב... מה תואר שני? למה לא! להשאיר את האופציה .. גם יותר כסף(?) ואני גם ירצה להגיע למשרה מנהלית אחרי זמן מסויים כדי שאני לא יצטרך כל שנה לעשות מיליון קורסים כדיי להשאר up to date פיזיקה - אין לי - אפקה מכריחה אותי לעשות מכינה 2000 שקל כמובן אם אקבל 90 הכסף מוחזר לי מתמטיקה 4 יחידות 82 כל שאר הבגרויות בסביבות ה 70ככה... והמוגבר שלי לא מקבל בונוס באוניברסיטה.. (עבדו עליי מנייקים 5 יחידות ספורט) מבחינת כסף- לא פונקציה.. כן זה יעלה לי איזה 30000 יותר לפחות.. אבל תכלס who cares במכלול הכללי תמיד עדיף את הטוב או לא.. השנה זה מה שמעלה אצלי יותר לבטים.. במידה ואעשה מכינה בסופו של דבר.. האם יש איזה קורס במחשבים לו לא אצטרך פיזיקה כדי להבין את השפה שאני יוכל להתחיל לעבוד בחברת מחשבים בזמן המכינה לעשות כמה גרושים ולצבור נסיון? אם כן היכן וכמה עולה? והנה עוד שאלה ככה לסיום... מה גילכם? אני בן 22.. אני משער שאני ייחשב צעיר כרגע.. ובן 23? מהו הגיל הממוצע.. מחשבותכם.... שוב תודה רבה על כל התגובות, אלון

tapuzuser10

New member
אתה מודע לכך שהנדסת תוכנה באפקה

זה 4 שנים ומדעי המחשב זה 3? ככה שאם תעשה שנה שיפור של בגרות ותלך לאונברסיטה או תירשם עכשיו לאפקה, תסיים בדיוק באותו הגיל. ולכן השיקול העיקרי פה זה הכסף

למעלה