עזרה בבעיה כללית

hagay064

New member
עזרה בבעיה כללית

רציתי לדעת איזה דרך יש לי לדעת מהם העמודים בספרים להיסטוריה מורחב שמהם אני צריך ללמוד בהתאם למיקוד?... האם ישנה איזושהי אפשרות לרכז את זה?...האם כתוב על זה משו באתר המפמר ואם כן, יש קישור?... שאלה נוספת- ע"פ המיקוד, איזה נושאים כדאי ללמוד בהתאם למה שהמיקוד הוריד?.. האם יש נושא מסוים שהורידו ממנו חלק מאוד ארוך או לחלופין מעצבן? או נושא שנשאר כמעט כולו שלם?

סיוע בפתרון הבעיה הכללית

על עמ' בספר הרלוונטיים לנושא ארה"ב - פרסמתי הודעה שעדיין בדף הראשי - "עמ' - פלורסהיים". על עמ' בספר הרלוונטיים לנושא יפן וסין פרסמתי הודעה בפורום ערוץ ההיסטוריה. לגבי העמ' לנושא "אל מול עולם חדש" הרי שהפרקים במיקוד הם על פי הפרקים בספר. פרק שיש במיקוד הוא פרק שצריך מהספר. העמ' בנושא מלחמת העצמאות מפורטים במיקוד - ראה קישור מצורף. קרקוב - יש לקרוא את כל הספר מעיל תשבץ - אם אני לא טועה, התשובה שנתתי לגבי אל מול עולם חדש - רלוונטית גם כאן. אני חושב שהספר מבוסס ישירות על תכנית הלימודים. בכל הנושאים הורידו פרקים ונושאים (חוץ מקרקוב), חלקם ארוכים וחלקם קצרים. השיקול האם הורידו פרקים ארוכים או קצרים מנושא כלשהו לא אמור להוות שיקול. המפמ"ר משתדל לאזן בין הנושאים מבחינת אורכם עם פרסום המיקוד. השיקולים הרלוונטיים, לפי דעתי הם: 1. החיבור האינדיבידואלי עם הנושא. 2. זמינות החומרים - ספרים ו/או סיכומים. 3. קשר בין נושאים.

למעלה