עזרה בבקשה

בת אל 11

New member
עזרה בבקשה

שלום בנות.
הריון שני לאחר הפלה טבעית בשבוע 8,היום אני בשבוע 17 עם הריון שעד יום חמישי שעבר הייתי בטוחה שהוא תקין וטוב.(בן ההריונות יש הפרש של שלוש שנים)
יום חמישי שבוע שעבר עברתי סקירה מוקדמת ולצערי נתגלה לנו שיש חשד למום לבבי.היום הלכנו להתייעצות עם קרדיולוג והוא אישר שאכן קיים מום והוא אפילו מאוד קשה.המשמעות של המום שהעוברית המתוקה שיש לי בבטן לא תוכל לשרוד מחוצה לו ללא ניתוח חירום לאחר הלידה ולא ניתן לצפות כמה עוד ניתוחים תצטרך לעבור בהמשך ומה יהיה איכות חייה.
אני שבורה לרסיסים,כמובן שההמלצה המיידית של הרופא שבדק אותנו(מנהל קרדיולוגית ילדים בשניידר) היא לבצע הפסקת הריון.
אני חסרת אונים ולא מצליחה לחשוב בהגיון(איך אפשר לחשוב בהגיון אחרי דבר כזה) בעלי תומך בהפלה בלי בכלל להתבלבל ואני לא מסוגלת לחשוב על לעבור את זה שוב בטח בהליך של לידה שקטה. מרגישה שההחלטות שעלי להגיע אינן שפויות,מצד אחד מי אני שאחליט להמית את הקטנה שבבטן שלי מצד שני לא יכולה להמנע מהמחשבה כמה היא עלולה לסבול וכמה המצב יכול לשנות את היחסים ביני לבין בעלי ובכלל מה זה יצריך לשנות מבחינת כל החיים שלנו. אני בת 35 ואין דבר שאני רוצה יותר מלהיות אמא.
מרגישה אגואיסטית ומרגישה שכל החלטה תוביל לדברים שאני עלולה להתחרט עליהם.
לא עומדת בזה

אננס 22

New member
עצוב ומצער אבל צריך לחשוב לטווח הארוך

ראשית, אני ממש מצטערת לקרוא את ההודעה שלך...
אני עברתי הפסקת הריון בשבוע 17 בגלל מום גדול וככל שקראתי על המום וההשלכות הבנתי שעדיף לעבור הפסקת הריון ולא ללדת ילד חולה שיזקק למכשירים/ניתוחים בהנחה שישרוד את הלידה...
הפסקת ההריון היא לא פשוטה רגשית ונכון יש לה השלכות (בעיקר חרדות ופחדים בהריון שמגיע לאחר מכן), אך לדעתי זה עדיף ולא מעט נשים התמודדו והצליחו ללדת ילדים ולחיות חיים מאושרים.
אם את חוששת מההליך עצמו- נסי לברר אם אפשר עדיין לבצע גרידה במקום לידה שקטה.
שיהיה בהצלחה ובשורות טובות!

בת אל 11

New member
תודה לך על התגובה

מרגישה שאני לא יכולה לקבל החלטות כרגע, מפחדת שזאת תהיה החלטה מהירה מידי ואכזרית מידי מרגישה שצריכה עוד זמן. התסמונת הספציפית הזאת היא כן תסמונת שניתן לעבור ניתוח ולחיות איתה, שוב אך כרגע בגלל השבוע המוקדם יחסית לא ניתן לדעת מה יהיה משמעות הדבר להמשך חייה, האם לתת לזה הזדמנות? כמה חששות מחשבות אוף

שירהד1

Member
מנהל
ראשית, חיבוקים

כמה דברים:
1.אני לא יכולה להביע שום עמדה, משום שאני לא בקיאה מבחינה רפואית בתחום מומי הלב. ההמלצה שלי היא לשמוע מספר מומחים, ואז לגבש עמדה ברורה. אני יודעת לומר שעבור הילדים שלי, אני רוצה חיים בריאים ככל הניתן (כמובן שלצערנו קורים דברים בלי שליטתנו במהלך החיים, אבל כל עוד זה תלוי בבחירה שלי- רוצה עבורם ועבורי בריאות ואיכות חיים טובה).

2.שנית, במידה ואכן יהיה צורך בהפסקת הריון- מבחינה טכנית יש אפשרות לעבור גרידה מאוחרת עד שבוע 23. אסף הרופא וקפלן הם המומחים לעניין, אך נדמה לי שגם בתל השומר כבר מבצעים גרידה מאוחרת. צריך יהיה לברר עד איזה שבוע. ואולי בעוד בתי חולים מבצעים כבר.

3.מבחינה רגשית- אם אכן, לאחר שמיעה של מספר דעות של מומחים, תגיעו להחלטה להפסיק את ההריון, ממליצה לעבור זאת עם תמיכה רגשית- או באופן ציבורי או באופן פרטי. זו החלטה מורכבת, עם השלכות לכאן או לכאן, והנפש זקוקה לתמיכה משמעותית. אם חלילה זה יהיה רלוונטי- מוזמנת לפנות אליי במערכת המסרים.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

בת אל 11

New member
תודה רבה

לאט לאט הדברים הולכים ומתעכלים, אלך לברר בראש ובראשונה את כל הבירורים שאני יכולה לעשות על מנת לצמצם את כל האפשרות לספק.
לגבי תמיכה נפשית, בהחלט!
תודה רבה ��

בת אל 11

New member
מעדכנת

היי שירה,
מעדכנת כי אחרי בירורים רבים, אקו לב עוברי אצל מומחה והתפתחות יפה של הלב ושל הקטנה שלי ��️, בדיקת מי שפיר.. החלטנו להמשיך עם ההריון,לפי הסבר של הקרדיולוג ילדים התינוקת תצטרך לעבור ניתוח לבבי אך הסיכויים בע"ה טובים והיא תוכל להמשיך לחיות חיים רגילים.. בנתיים אני אוטוטו בשבוע 24 וכל דבר מלחיץ אותי �� חשבתי שככל שהריון מתקדם לחוצים פחות או לפחות לחוצים מדברים טובים, מה לקנות,איך לסדר את החדר וכו'.. משהו בי מאוד רוצה שהזמן יעבור מהר ואהיה אחרי הלידה.. בגלל המום הלבבי אצטרך ללכת ללדת בהדסה בירושלים( שם הפרופסור המומחה וצוות המנתחים המנוסים ביותר למקרה שלנו) ואני מחולון, כל יום צפים חששות חדשים..
חושבת על זה שבאיזה קלות הרופאים נותנים הבחנות רפואיות לכאן או לכאן חורצים גורלות, צריך לבדוק, לקרוא, לשמוע ולהתייעץ בכל מקום לפני שמחליטים איך לפעול.. שמחה מאוד על ההחלטה שלקחנו, מתרגשת עם כל תזוזה בבטן של הקטנטונת! שתהיה שנה טובה ובשורות טובות לך ולכולן

שירהד1

Member
מנהל
תודה על העדכון-

את יכולה לכתוב פה את האבחנה של המום? האם דיברו איתכם מתי התינוקת תצטרך לעבור את הניתוח? מיד לאחר הלידה? בשנה הראשונה לחייה?...האם מדובר על ניתוח חד פעמי ומעקבים או מספר ניתוחים?

לגבי החרדות- אל תצפי שהן תעלמנה. במקרה שלך הן גם עלולות ללכת איתך לאחר הלידה לתוך חייה של הבת, בשל המום, הניתוח והמעקבים.
הרופאים לא נותנים אבחנות רפואיות בקלות, אלא לאחר שבודקים את הדברים.
הם לא חורצים את הגורלות. הם לא עשו לעוברית את המום. הם דיווחו וסיפרו ואמרו את ההשלכות. ברור שתפקיד ההורים הוא ללכת למספר מומחים ולשמוע מספר דעות, ורק לאחר מכן להחליט.

מאחלת בריאות שלמה וכוחות לצורך ההתמודדות עם החששות והמצב.
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן, תפוז.
ליווי ותמיכה בנשים לאחר אובדן הריון.
09-7749028

למעלה