עזרה בחיפוש.

עזרה בחיפוש.

תודה לזה שנתן לי פרטים על העיירה ברקסס. האפ תוכלו לעזור לי לאיית את השם "וייס שמואל" באנגלית, לצורך החיפוש?

friend9

New member
בלי להתחייב

אני הייתי מחפש בארה"ב/קנדה לפי הכתיב המקובל Samuel Weiss, או לפי צורת השם שמצאתי בהונגרית Weisz.

המשך חיפוש

תודה. מצאתי בקנדה אדם אחד (או משפחה אחת) בשם וייס. שלחתי להם אי- מייל. האם יש עוד מאגרים, יותר מפורטים, אולי של מדינות ספציפיות?

friend9

New member
בהונגרית

בהונגרית צמד האותיות SZ נשמעות כסמך בעברית. לכן BEREGSZASZ נשמע כמו BREGSAS.

א77

New member
כי אני שמעתי

על העיר בערגסז. ולא ברגסס סאז = 100 בהונגרית. ולא ברגסס

ספרן

New member
ברגסס = ברגסז

והיום נקראת ברגובו. נמצאת באיזור של קרפאטורוס לשעבר צ´כסלובקיה לשעבר הונגריה היום באוקראינה. הייתי שם לפני 4 שנים וביקרתי בבית הקברות היהודי הלא קטן. בין השאר קבור שם רב העיר רבי שלמה סופר נכד החת"ם סופר. לא ראיתי את בית הכנסת , אך יש לי גלויה עם תמונתו (אסרוק ואשלח בהקדם).

א77

New member
תודה תודה. שלח בבקשה

ואפרופו ברגסס או בערגסאז יש אדמו"ר מנדבורנא ברגסאז, או קרטשניף ברגסאז. ממשחת רוזנבוים או כפי שהם כותבים ראזענבוים. היה בקרית אתא עד לפני כ25 שנה והיום הוא בירושלים, סביר להניח שהוא מברגסז

דדיחתם

New member
אותו רוזנבוים של עמרם חסידא-רוזנב´?

שכוללת את הרב מז´נקרוי, משפחת הרבנים בלום ועוד?

א77

New member
לא!!!!!!!!

משפחת רוזנבוים או ראזענבוים הם הרבנים לבית נדבורנא קרטשניף ראחוב והמסתעפים

ספרן

New member
לא ידוע לי

אם כי יש עשרות משושלת זו. מה שכן - רבי אהרן ראטה, מייסד שושלת חסידי רבי אהרל´ה מירושלים, הגיע מברגסס.

דדיחתם

New member
אלו רבנים נוספים אתה מכיר?

אני מצרף מסמך עם צאצאי עמרם חסידא, אנא עבור עליה בזמנך החופשי ואמור לי אם ידוע לך על נוספים, לא כולל מה שבהגדה שדיברנו עליה, ואגב - אחרי החג אשלח לך את המעטפה.

ספרן

New member
אני אבדוק

כרגע אני לא מכיר קשר בין האדמורים מקרטשניף לרבי עמרם חסידא - אך אבדוק. מה שברור שהם באו מאותו איזור.

למעלה