עזרה בתרגיל

Seagate111

New member
עזרה בתרגיל

שלום פעם ראשונה שאני בפורום הזה..אחלה פורום וראיתי שהוא גם חדש אז שיהיה בהצלחה :) טוב אז הביאו לנו תר' במכניקה ולא הצלחתי ממש לפתור אותו ז"א אני הגעתי לתשובה אחרת , אשמח אם תראו לי את הדרך הנכונה: נהג נוסע במהירות 72 km/h ומבחין ברמזור אדום זמן התגובה של הנהג הוא 0.6 שניות התאוטה של המכונית היא 2- מטר לשניה בריבוע 1. כמה זמן נמשכת כל התנועה עד לעצירה מוחלטת של המכונית .התשובה היא : 10.6 שניות 2.מהו המרחק הכללי שעוברת המכונית בכל התנועה הזו . התשובה היא : 112 מטר משום מה יצא לי 10 בתשובה הראשונה ובשניה 103 כי הסתמכתי על מה שמצאתי בסעיף הראשון..לא לשכוח את המהירות של הנהג להפוך ל m/s שזה יוצא 20 ..מקווה שתוכלו לעזור :)

פתרון

צריך לפצל את התנועה לשתי תנועות נפרדות: 1) תנועה שוות מהירות לפי הנתונים t=0.6s v=20m/s ואז המרחק הוא 12m 2) תנועה שוות תאוצה לפי הנתונים vo=20m/s a=-2m/s^2 ואז t=10s מציבים בנוסחא x = v0*t+0.5a*t^2 ואז x = 100m מחברים את הזמנים והמרחקים של שתי התנועה ומקבלים t=10.6s x=112m

Seagate111

New member
תודה -אבל לא ממש הבנתי..

זמן תגובה הוא הזמן מהרגע שהנהג מבחין בסכנה עד להפעלת הבלמים וזה לא הגיוני שכבר מרגע t0=0 הוא הבחין בסכנה..ז"א לא ככה אני הבנתי את זה חשבתי שהזמן תגובה מתייחס לחלק של התנועה שוות תאוטה.. סורי אבל מקווה שתוכל/י לעזור.. ואם מישהו יודע אולי איפה אפשר למצוא עוד תר' בנושא

הגיוני או לא, אלה הנתונים ../images/Emo13.gif

והשאלה מתייחסת למעשה לזמן מהרגע שהנהג הבחין ברמזור (t=0) ועד שהרכב הגיע לעצירה מוחלטת (t=10.6).

Seagate111

New member
אהה אוקיי תודה רבה !! :]

עברתי על התר' ועכשיו הנתונים הסתדרו לי

למעלה