עזרה- דחוף!!!

אלן12

New member
עזרה- דחוף!!!

ביתנו הבכורה כמעט בת 8. אתן קצת רקע... בשנה האחרונה ילדתי ובנותיי ליוו את כל ההריון ושאלו שאלות מאוד לגיטימיות למתרחש. לביתנו יש חבר בכיתה שקופץ ממנה לילדה אחרת לסירוגין, אותו ילד מלווה אותנו מהגן והוא מנשק את הבנות. הילדה השניה במשולש הזה כבר התנשקה איתו בפה והם היו רק בתחילת כיתה ב'. ביתנו הרוסה עליו ותעשה הכל בשבילו, גם "לוותר על אהבתו" ולאפשר לו להיות זוג עם הילדה הנוספת, רק כדי שיהיה מרוצה. ולשאלתי: הילדה בשבועיים האחרונים שואלת שאלות על מין וכל תשובה שלי מובילה אותה לתובנות חדשות בעניין ולשאלות חדשות ויותר מטרידות (אותנו). זה התחיל מהשאלה:"אמא את רואה לאבא את הבולבול?" למה? אמא כשהבולבול נכנס לפות זה כואב? שאלתי למה היא שואלת והיא ענתה כי זה מסקרן אותה לדעת מה מרגישים.השאלות לא מפסיקות כאן... אנחנו די אובדי עצות,מצד אחד חונכנו לא לדבר על סקס ואנחנו לא מוכנים ללכת בקו הזה, מצד שני מה הגבול, ומה גורם לה לשאול שאלות מסוג זה? יכול להיות שעברה איזה שהו אירוע והיא לא מספרת?אולי היא מפחדת שנכעס, לא יודעים כבר מה לחשוב. מעבר לכך חל שינוי בהתנהגותה בחודש וחצי האחרונים. בעבר היא היתה מאוד מרצה והולכת בתלם, מידי פעם עומדת מולינו,אבל ממש מעט. כעת אין יום בלי שניים שלושה משברים ועימותים,פעם איתי ופעם עם אביה. מלווה באיומים של בריחה מהבית, אתה לא אבא שלי או את לא אמא שלי וכו'. אנו מאפשרים לה למרוד כי לא בריא היה בעינינו שהיא הייתה כה כנועה.מציבים גבולות במקומות שצריך. אולם איננו יכולים שלא לחשוב שיש קשר בין שני הדברם. נודה על תשובה מהירה תודה מראש אלן

אוריק3

New member
המשולש הרומנטי...

נראה לי שהמקור להתעניינות הוא אותו חבר כיתה שככל הנראה נמצא כבר בתחילת הגילוי המיני וכנראה שהם התנסו משו יחד אולי נגיעות מעבר לדיבורים. נשיקות בפה בגיל הזה הן עניין נדיר ביותר משום שעדין הבנות והבנים מתגודדים בנפרד ואין יותר מידיי "סמפטיה". באופן מוגבל מאוד מתחילה הערצה של בנות לכוכבי טיוי בנים. היא כנראה דיי מבולבלת מאיזה סיטואציה שאולי חוותה איתו. הבלבול והעצבנות נובעים מעשיה כל שהיא או דיבורים שבלבלה אותה . היא איננה מבינה את המהות בכללותו באופן מנטלי היא עדיין לא שם לדעתי. ולכן התגובה שלה לא הגיונית להתנהלות לגילה. אולי צריך לבדוק והעמיק מה טיב הקשר בין השלישיה הזאת ולחלץ מידע מה קורה בינהם כולל נסיון לדובב אותו.או את החברה. כי אולי הילדה נחשפה לעניינים שאיננה יכולה להתמודד איתם מנטלית ולכן אולי כדאי מול איש/ת מקצוע בעניין עבודת התחקור..המצב מעט מטריד.

מיניות בגיל 8

אני מבינה את הקושי כהורה להתקל במיניות של ילדתכם בגיל כה צעיר, אני חושבת שתוכלו למצוא מענה אצל אנשי מקצוע העוסקים בזאת, קיים פורום בתפוז על מין ומיניות : http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=385 שאולי תוכלי להעזר בו, ולקבל המלצה על מטפל המוכשר לכך. במקביל אברר עם אנשי הצוות במרכזנו באם הם יכולים לסייע.

למעלה