עזרה דחופה באקסל

• פותח הנושא pumic
  • פורסם בתאריך

pumic

New member
עזרה דחופה באקסל

רציתי לדעת עם משהו מכיר נוסחה שעושה את הפעולה הבאה: יש לי 2 גליונות X ו - Y. אני בגיליון X ואני רוצה לבדוק אם נתון מסויים הנמצא בגליון X נמצא גם בגיליון Y (הנתון הוא מלל) אם כן אז שירשום לי + אם הוא לא אז שלא ירשום כלום אם הוא נמצא יותר מפעם אחד אז שירשום DUPLOCATE חשבתי שאפשר להשתמש ב - VLOOK UP אבל זה לא מסתדר לי אודה לעזרתכם המהירה

AO

New member
COUNTIF & IF

הפונקציה COUNTIF סופרת את מספר המופעים בטווח העונים לקריטריוןמסויים. שלב את הפונקציה COUNTIF בתוך פונקציית IF כך שאם התוצאה של COUNTIF גדולה מ 1 שיכתוב "DUPLICATE" ואם לא אז שיציג את תוצאת הפונקציה דהיינו 1 או 0. אם אתה לא מכיר את אופן השימוש בפונקציות - בדוק את ההסבר באשף הפונקציות. אלון

pumic

New member
ראשית תודה....... אבל זה לא מספיק

דבר שני אני אישה ולא גבר כך שמדובר במכירה ולא מכיר ושלישית ה - COUNT IF זה החלק השולי. העיקר הוא בחיפוש המילה שנמצא בגיליון השני ואחזרת התשובה בגיליון הנוכחי ולהזכירך לא מדובר במספר מדובר במלל. ה - COUNT IF לא תופס במקרה זה. זה קצת יותר מורכב, צריך את כל השלבים ביחד לא רק את החלק של הספירה. אבל בכל מקרה הרבה תודה

ניסיתי ואני חושב שיש לי פתרון...

התהליך שעשיתי: א. פתחתי גליון (להלן גליון א´) ב. פתחתי עוד גליון (להלן גליון ב´) ג. בגליון א´ הפעלתי את אשף הפונקציות בפונקציית IF , נפתחו לי שלוש שורות , עברתי לגליון ב´, סימנתי עם העכבר את כל תחום הנתונים, חזרתי לגליון א´ ד. כעת בשורה הראשונה בחלון של האשף מופיעה הפניה לתחום שסימנתי. הכנסתי את ההפניה לסוגריים והוספתי בסוף "= XXX " )XXX היא המילה שאת מחפשת) ה. בשורת True הוספתי If וסימנתי את כל תחום הנתונים בגליון א´. את התחום סגרתי בסוריים והופתי בסוף "=XXX " ו. בשורת Untrue הוספתי סתם מלל בכל פעם שהמילה שהגדרתי כ - XXX הופיעה בשני הגליונות קיבלתי הודעה ! אם זה מה שחיפשת ... אז זה הפתרון.

pumic

New member
זה לא עובד............

אני אנסה להסביר את עצמי יותר טוב: בגיליון ב´ יש לי שמות של אנשים פזורים בכל מיני תאים בגיליון א´ יש לי שמות של אנשים שכולם נמצאים בעמודה ראשונה (A1 2A A3). כאשר אני עומדת בתא B1 בגילון א´ אני רוצה לשאול אותו את השאלה הבאה: לך לתא A1 (בגיליון הנוכחי - גליון א´) תראה מה רשום בתא זה ומשם לך לכל גליון ב´ ותבדוק אם יש תא שתואם לו. אם בגיליון ב´ נמצא תא כלשהו שתוכנו חופף לתא A1 בגליון א´ אז תתן לי בתא B2 בגיליון א´ + (פלוס) אם הוא לא נמצא תשאיר את התא ריק ואם תוכנו של תא A1 נמצא פעמים בגיליון ב´ אז תרשום לי בתא B1 בגיליון א´ DUPLICATE. אני מקווה שהצלחתי להבהיר את עצמי כי אני ממש נואשת וחייבת תשובה אני יכולה לומר בוודאות שהתשובה קיימת אולי אני זקוקה לשני נוסחאות ולא אחת או עמודת עזר, אבל זה הרעין בגדול. נו..........ותגידו שלא מאתגרים אותכם באינטרנט.

טוב אז הרעיון שלי...

לא עובד כי אצלי את חייבת להגדיר את השם מראש והוא מחפש אותו בשני הגליונות. אמשיך לחשוב.........

שירי71

New member
יש לי יש לי ../images/Emo39.gif

אמנון תנסה להסביר לה את זה כי אני מסבירה לא הכי טוב: בעמודה ב יקבלו את התשובה אז בתוך התנאי של ה-IF לא לשים בתנאי שווה לXXX אלא שווה ל-ואז לעשות קליק על התא הצמוד בעמודה א , בנוסף יש לשים דולרים (לקבע) את כל תחום התאים שאתה מגדיר כתאים בהם לחפש בגליון השני. ואז לגרור את הנוסחא של ה-IF לאורך כל עמודה ב ומה שיהיה זה שזה יבדוק עבור כל פעם עבור השם הצמוד בעמודה א את כל טווח התאים של גליון 2 איך זה?

AO

New member
COUNTIF

לפונקציה COUNTIF יש שני פרמטרים הראשון הוא טווח החיפוש (הטווח יכול להימצא בגליון אחר) הפרמטר השני הוא הקריטריון דהיינו המילה שאת מחפשת בכל אופן רצ"ב דוגמא יש לשנות את סיומת הקובץ מ DOC ל XSL לפני הפתיחה אלון

AO

New member
את סיומת הקובץ המצורף צריך לשנות...

ל XLS ולא ל XSL כפי שכתבתי בטעות בקובץ תימצאי דוגמא שמתאימה לשאלה שהיצגת אלון

pumic

New member
מליון תודות לכולכם

מאוד מאוד עזרתם לי תודה

למעלה