עזרה מחברי הפורום

עזרה מחברי הפורום

יושבת ביתי בת ה10 בבית ונגמרו לה הרעיונות ליצירה/ בישול/ קריאת ספרים.
הקיטנה הסתיימה והיא יושבת ומחפשת מה לעשות:ילדה סקרנית שסיימה לקרוא את כל עיתוני הגליליאו, קראה את הספרים של אחותה, בקרה בספריה, בישלה ואפתה...
אנחנו בעבודה.אני שולחת לה מהעבודה כל מיני לינקים לאתרי יצירה...
מה עוד ניתן להעסיקה? רעיונות ממש יתקבלו בברכה.

ל ח ש

mikilk

Active member
ללמוד תחביב חדש

מתחום האומנות השימושית, סריגה - בא בחשבון? יש פורום אומנות שימושית לילדים עם רעיונות נפלאים
לימוד עצמי לנגינה על כלי?
לימוד עצמי של שפה שמעניינת אותה?

אצלי הוא 24/7 במחשב אז אין בעיה כזאת (יש בעיה עצומה אחרת) ואין קיטורי שעמום.

אני בעד "לקחת פרויקט"

נניח לעצב קצת את החדר שלה. וזה אומר אולי לתפור לעצמה כרית, להכין תמונה, לצבוע את השידה, להכין מדבקות לקיר...

במקרים כאלה אני אומרת לילדה לקחת את הזמן לתכנן. רק התכנון לוקח לפחות יום. ואז אני לוקחת אותה לחנות חומרי יצירה - בילוי של שעתיים... היא בוחרת מה שהיא צריכה, מתלבטת. זה בילוי שלם. ואז - כמה ימים לבצע מה שהיא תיכננה.

עיסוק שעושים אצלנו בכל קיץ - מקשטים יומן לשנת הלימודים. השנה הן ביקשו לקנות מחברת רגילה - והן כבר יהפכו אותה ליומן מקושט.

אפשר לצייר על חולצה. אפילו לרקום או לתפורה (טלאים, סרטים, כפתורים. כיד הדמיון הטובה עליה)

kramerkaren

New member
כמה "פרויקטים" שהיו מאד מוצלחים אצלנו

תכנון טיול דמיוני. בחירת יעד, אטרצקיות. הדפסת תמונות, בדיקת מרחקים בגוגל מאפס
הכנת אלבום לופה (או כל אר אחר, פשוט מאד קל לעבוד עם לופה)
למכון דוידזון יש אתר עם חידה יומית, ניסויים וכו
פרויקט גומי לום (היא בטח אחרי פגרת גומי לום ותשמח לחזור ולגלות את זה שוב). יש הדרכות יוטיוב שוות
הכנת אילן יוחסין - תמונות של המשפחה, אפשר לאסוף סיפורים ואנקדוטות (להקשר לסבא לשאול אותה על הילדות שלה, לדודה ברכה), לעשות את זה על בריסטול גדול
לחפש חבר-עט מחו"ל. אפשר ילדה ישראלית שחיה שם, אפשר באנגלית ואז לעבוד ולהתאמץ קצת, עם תרגומים וכו

למעלה