עזרה עם טלפון נייד

alphadelta

New member
עזרה עם טלפון נייד

מה לחפש כשקונים טלפון לשימוש ישראלי? (לבן משפחה ישראלי שבביקור אצלינו)
יוצאים היום לקניות ואין לי מושג.

הצאצא אמר:
Unlocked
GSM
(אין לי מושג מה זה אומר אבל משתפת פעולה...)

מה עוד ?
יש המלצות?

luckydude

Active member
לבדוק שתומך בתדרים בישראל

UMTS או WCDMA
Bands: 1,5, (8 also recommeded

LTE band 3

ilanvag

New member
או, בדיוק עשיתי חצי דוקטורט על הנושא בחודש האחרון

הצאצא צודק, אבל מה שהוא אמר זה רק רבע מהתשובה. השאר זה מה ש-luckydude כתב מעלי.

לכל מכשיר ספציפי שיוצא לשוק יש המוני תת-דגמים, שכל אחד מהם מיועד לאזורים אחרים בעולם, ולקבוצת תדרים אחרת. לדוגמה, לסמסונג נוט 4, שזה מה שאני חיפשתי בשביל אחותי בישראל, יש למעלה מ-10 תת-דגמים -- הם נראים ומתפקדים בדיוק אותו דבר, רק שכל אחד מיועד לתדרים אחרים.

ומכיוון שהתדרים בישראל לא בדיוק חופפים את מה שיש בארה"ב, אז אחרי שהחלטתם איזה סוג מכשיר אתם רוצים, תצטרכו למצוא את הדגם שמתאים לתדרים שיש בישראל. במקרים רבים, אלו יהיו מכשירים אשר מותאמים למדינות ספציפיות באירופה, או למדינות ב-APAC.

הנה רשימה של החברות בישראל ושל התדרים. הדגם שצריך למצוא הוא כזה שיתמוך בכל (או לפחות רוב) התדרים הללו. שימו לב שייתכן שגם מכשיר שמתאים לוורייזון או AT&T יתמוך בתדר או שניים, אבל זה לא בהכרח מספיק, ולא יספק תמיכה וכיסוי מספיק טובים בישראל:

https://he.wikipedia.org/wiki/תקשורת_סלולרית_בישראל

נחמנית

New member
איפה כדאי לקנות טלפונים לא חסומים?

אתר ספציפי? חנות ספציפית? פשוט לחפש?

מסתבר שגם מאיתנו רוצים עזרה בלקנות טלפונים, אבל במקרה שלנו הם רוצים תפוחים.

alphadelta

New member
קנינו בטארגט

והטבלה של ilanvag מאד עזרה לנו. אבל אני לא יודעת איפה קונים תפוחים נגוסים.

ilanvag

New member
סמסונג אני קונה ב-eBay,

אחרי שאני יודע בדיוק איזה תת-דגם ספציפי אני צריך. לדוגמה, הדגם של סמסונג נוט 4 עבור ישראל הוא Samsung Galaxy Note 4 SM-N910F
&nbsp
כאשר האות "F" בסוף השם היא החשובה, וזו שמבדלת בין תת-הדגמים השונים שלהם תדרים שונים (לדוגמה, המכשיר שלי, לרשת של וורייזון, הוא N910V).
&nbsp
אין לי מושג לגבי תפוחים, נשרפתי עם אחד לפני כמה שנים, ומאז אני מתרחק מהם ולא נוגע.

Midriff

New member
בחנות שלהם

הטלפונים של T-mobile הם בעצם תפוחים לא חסומים, נאמר לי ע"י התמיכה שלהם ונבדק לאחרונה עם X חדש שישר עבד על ATT

luckydude

Active member
אני לא בטוח שזה תקף לכל הדגמים.

אם כבר קונים תפוח שמשויך לחברה מסויימת עדיף לקנות של וריזון כי שלהם אף פעם לא נעולים.
&nbsp
אבל הכי בטוח זה לקנות מודל sim free בחנות של אפל.
&nbsp
אגב, מאז שביטלו את המכס על טלפונים בארץ (אז בחישוב עם הsales tax), ההבדל במחירים בין ישראל וארה״ב אינו גדול במיוחד. בסביבות ה$75 דולר על האייפון 7 למשל. בטלפונים של חברות אחרות ההבדלים הם עוד יותר קטנים.

Midriff

New member
לא ניסיתי את ורייזון

אבל את האייפון X אפשר לקנות אני חושבת כרגע רק אצל התפוח עצמו, והתמיכה שלהם אמרו לי שכולם נעולים למעט T-mobile ואין אופציה ל- Sim Free

luckydude

Active member
אני משער שאיך שזה עובד באפל סטור זה כמו בבסט ביי.

זאת אומרת, כל הטלפונים כשהם בתוך הניילון אינם נעולים והטלפון ננעל לרשת של הסים האמריקאי הראשון שמכניסים בו, למעט אם הסים הראשון ששמים בו הוא של וריזון כי וריזון בכלל לא נועלת מכשירים. (ככה בסט ביי לא צריכים מלאי מיוחד לכל חברה.)
&nbsp
לפעמים אם המוכר בבסט ביי נחמד אז הוא ישים סים של וריזון במכשיר בשבילך אפילו אם את מנוייה של רשת אחרת - רק לכמה דקות בפעם הראשונה שמפעילים את המכשיר כדי שהוא לא ינעל.

Midriff

New member
יכול להיות

מאחר והזמנו באתר וזה נשלח ישירות מסין כנראה שזה נעשה במפעל. בכל מקרה האופציה היחידה לפי עובדי התמיכה הטלפונית של אפל היא t-mobile

למעלה