עזרה עם מודם

• פותח הנושא gggo
  • פורסם בתאריך

gggo

New member
עזרה עם מודם

יש לי red hat 6.2 הגדרתי את המודם שלי ב minicom -s /dev/ttyS3 היות והמודם שלי נמצא ב COM 4 לכן S3 אגב זה מודם פנימי רגיל שהפענוח שלו באמצעות החומרה ואינו דורש תוכנה. בכל אופן אני רוצה לבדוק אותו אם הוא פועל ב minicom כשאני נכנס הבנתי שעלי לכתוב AT ואז לקבל אישור OK אך מה שקורא זה שכשאני נכנס אי אפשר להקיש כלום רק Ctrl A Z ע"מ להיכנס להגדרות ואני ממש לא מבין כי בכל המדריכים שקראתי (בערך 23 מדריכים) כתוב כאילו שזה ברור מאליו להדפיס minicom ואז AT ופשוט המסך לא נותן אפשרות להדפיס כלום אז אולי מישהו יעזור לי ויאמר לי איך ניתן לבדוק אם המודם שלי אכן פועל ומוגדר כמו שצריך?

mavor

New member
הכי פשוט

הכי מהר תפתח את KPPP תגדיר את המודם ומיספר טלפון ותקווה לטוב נדב

תמר,

New member
יכול להיות

שהמודם שלך לא מגיב - כי אם הכל בסדר, והמודם נמצא שם, אתה אמור להצליח בשליחת ה-AT נסה לעשות כך: minicom -s מתקבל תפריט - בו אתה יכול לשנות את ההגדרות. הכנס לתת-תפריט Serial Port Setup ושנה את ההגדרה של ה-device ושל המהירות, שיתאימו למודם שלך. שמור את ההגדרות (בתפריט הראשי - save setup as dfl) ונסה להקיש שוב את הפקודה AT. (אתה יכול גם ליצור symlink בשם dev/modem/ שיקשר לקובץ dev/ttyS3/ אתה יכול גם להקיש פקודת התקשרות למספר מסוים (לדוגמה - ספק האינטרנט שלך). הפקודה היא: atdt ומיד מספר הטלפון. כאשר תקיש enter תתבצע ההתקשרות. עוד פקודה שעוזרת: ata זה אמור להשמיע רעש של מודם או של קו פנוי (אני באמת לא זוכרת) כדי להתנתק הקש את הפקודה: ath יציאה מ-minicom בעזרת: Ctrl+A x עוד נקודה למחשבה: אם יש לך עוד התקנים טוריים (=סריאליים), כמו עכבר טורי, תצטרך לבדוק שאין התנגשות בינם לבין המודם. הרץ את הפקודה: dmesg | grep tty ובדוק שאין שני התקנים בעלי אותו tty או בעלי אותו irq. בהצלחה

למעלה