עזרה

עזרה

כיום שנה וחצי אני לומד לתואר במנהל עסקים ואחרי כשלונות רבים וציוני מכינה נמוכים עשיתי אבחון מתברר שיש לי קשיי קשב וריכוז ויכולת מטמטית נמוכה לא יודע מה לעשות כעת ניסיתי עוד סמסטר וכנראה שאצטרך להחליף תחום לא יודע מה לעשות

שירהד1

Member
מנהל
עונה כמרפאה בעיסוק המתמחית בלקויות למידה-

תראה- גם אם אני הייתי הולכת בזמנו ללמוד מנהל עסקים, סביר להניח שלא הייתי מצליחה, למרות שאין לי קשיים בקשב וריכוז והיכולת המתמטית שלי היא טובה מאוד...
לכל אחד העוצמות שלו ולכל אחד החולשות שלו. לכל אחד תחומים שיהיה בהם נפלא, ותחומים שיהיה בהם כושל.

מה בעצם אני שואלת אותך? המון שאלות-
1. בן כמה אתה?
2. האם גם בעבר היו קשיים בלמידה? איך היית בתור תלמיד לאורך כל שנות הלימודים בבית הספר?- התנהגותית ולימודית. האם קיבלת סיוע כלשהו לאורך השנים?
3. מדוע בחרת ללמוד דווקא תואר במנהל עסקים? מה המטרה שלך לטווח הרחוק?
4. האם קיבלת הכוונה מקצועית לפני שהחלטת לגבי כיוון הלמידה?
5. מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול? האם אתה יודע מה הכיוון שלך המקצועי בחיים?
6. קשיים בקשב וריכוז לא באים לידי ביטוי רק בלמידה, אלא במכלול תחומי החיים. האם אה יודע להצביע כיצד באים לקויות הקשב והריכוז לידי ביטוי בשאר התחומים?

מדובר כמובן על שאלות רבות ומעמיקות, שאי אפשר באמת להתייחס אליהן באינטרנט. מציעה לך לבדוק שאלות אלו ועוד רבות אחרות בתהליך אבחוני/טיפולי- אולי עם פסיכולוגית תעסוקתית, אולי אם מרפאה בעיסוק או עם כל גורם מקצועי שיכול לסייע לך, לקדם אותך ולתת לך כלים להבנה ולהתפתחות הלאה.

אתה כותב שאתה זקוק לעזרה. העזרה תבוא בעקבות תהליך טיפולי ולא מתוך שאלה באינטרנט. יש דברים שגם האינטרנט לא יכול לתת עליהם תשובה.
פנה לסיוע משמעותי.

בהצלחה!
שירה.

שירה דוד
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים עם קשיים התפתחותיים ולקויות למידה
הדרכת מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות
מנהלת פורום אובדן הריון ופורום הריון אחרי אובדן,תפוז
09-7749028

lolly87

New member
מסכימה עם שירה

ומוסיפה כמה חידודים או תוספות למה שהיא כתבה לך..
&nbsp
האם אתה יודע במה אתה רוצה לעבוד אחרי הלימודים? האם בדקת במה תוכל לעבוד אחרי התואר ואם זה מתאים בכלל לרצונות שלך?
האם יש לך אותם קשיים שהיו לך במכינה גם בתואר או שהקשיים הם אחרים?
אם כן, אז ממליצה להתאמץ ולנסות הכל על מנת להצליח. אפשר לפנות לעזרה למורים, למורה להוראה מותאמת שמלמדת סטודנטים וכו'..
גם קצת לא ברור לי, היו לך קשיי קשב וריכוז גם בילדות או רק עכשיו? ויכולות מתמטיות נמוכות רק עכשיו או עוד קודם לכן?
אם כל אלה היו כבר קודם, מה עזר לך ללמוד לבגרות במתמטיקה ובכלל לבגרויות?

למעלה