עזרה...

עזרה...

אני צריכה אתרים בעברית על אוריגמאי ושיהיה באתרים הסברים איך לעשות כל מיני דברים מאורגמי

snuky

New member
זו בעיה

אין מה לעשות... אין יותר מדי אתרים בעברית על אוריגמי. למעשה, פרט לאתר של המרכז הישראלי לאוריגמי, נראה לי שאין עוד אתרים בעברית. אם את לחוצה להסברים איך לעשות דברים באוריגמי, את יכולה לפנות לאתרים באנגלית, או לקנות ספרי אוריגמי. ישנו מספר קטן של ספרי אוריגמי בעברית, במחירים מאד נוחים. בכל חנות סטימצקי ניתן למצוא את ספריו המצויינים של רוברט הארבין "אוריגמי 1", "אוריגמי 2", "אוריגמי 3" ו"ואוריגמי 4". כמובן, מומלץ להתחיל מן הספר הראשון. (זה הספר שממנו אני התחלתי לקפל). העלות היא 38 ש"ח לספר. ליותר מתקדמים יש את התרגום לספרו של קוניהיקו קאסאהרה "origami omnibus" שמסיבה מסוימת (לא ברורה לי) תורגם בשלושה כרכים שונים: "קסמי אוריגמי", "חדוות אוריגמי" ו-"פלאי אוריגמי" (בסדר זה). לאחרונה הם יצאו בכריכה מחודשת (אך ללא שינוי בתוכן ככל הנראה לי), ועולים 53 ש"ח לספר (נדמה לי). ישנו עוד תרגום גרוע לספר אחר של קאסאהרה - origami made easy אבל התרגום הוא באיכות מאד ירודה. האיורים סרוקים ולא ברורים בספר המתורגם, ולדעתי עדיף להשאיר אותו בחנות. עדיף לקנות את המקור באנגלית (עצה טובה באופן כללי, לעניות דעתי). לסיכום, יש מספיק דרכים כדי להתחיל בארץ עם אוריגמי

giladznaor

New member
אשמח לעזור

אני אשמח לעזור! יש לי אתר עם תמונות, טיפים ולינקים, אבל האתר רק באנגלית כרגע. אם למישהו יש מושג איך כותבים אתר בעברית בצורה פשוטה, אני אשמח לתרגם את האתר שלי. רק כדאי שתמהרו, כי ב8/10 אני טס לארה"ב, לכנס אוריגמי (Pacific Coast Origami Convention). אני אשמח גם לנסות ולעזור למי שיש שאלות או בעיות! ולמי שלא מבין איזה דברים מדהימים אפשר לעשות מדף נייר אחד, אני מציע שתבדקו את הDevil שבאתר שלי. המציא אותו בחור יפני בשם Jun Maekawa, וקיפלתי אותו ממפית אדומה מודבקת לנייר אלומיניום. הא-מייל שלי: [email protected]

mirigami

New member
האם אתה יודע שיש שני אירוני אוריגאמ

בארה"ב ואתה נוסע לאחד מהם הארגון הוא קטן ובכל מקרה תמסור דש מפול ג'קסון ומירי גולן אם תראה את ויאן קורניליה. שיהיה לך בכייף ותחזור לספר לנו איך היה מירי

jackson

New member
PCOC Convention

Hi! Have a good time at PCOC and please say 'Hi!' to everyone for us. If the Mingei are selling catalogues of the exhibition, please buy one for us -- we would be very happy to pay you when you return. I have work in the exhibition (I'm on the Selection Board, too) but I don't know if I'll receive a catalogue, because this is a Mingei publication, not a WCOG publication. Thank you. Best wishes, Paul Jackson .

giladznaor

New member
no problem

No problem, I'd love to help! However, it may be a while before I come back - I'm planning to go "see the USA", and it might take a couple of months. I'm definatly going to go to New-York too, so if you want anything from there as well...

gilg1

New member
חשוב לקרוא

רוצו לצומת ספרים ותמצאו את הספרים של הרבין ב- 25 לאחד ואת קסהרה ב- 40 לאחד

mirigami

New member
יש חוברות אוריגאמי צבעוניות וברורות

(סה"כ 8 חוברות שמתוכם חוברת אחת לא בהדפסה) עם הסברים ברורים ניתן לרכוש אותן במרכז לאוריגאמי כל חוברת עם דפים עולה 25 ש"ח בלבד הטלפון במרכז: 03-7513483 בביאליק 77 רמת גן אפשר להגיע לשם בין 11 לשעה 17.00 המרכז פתוח וניתן גם לעשות הזמנה בדואר החוברות בהחלט מצוינות למי שרוצה להתחיל לקפל. יש באתר של המרכז לאוריגאמי כריכת החוברת שאם לוחצים עליה נפתח דגם קיפולאת יכולה לנסות www.origami.co.il

למעלה