עזרה!

עזרה!

היי, אני אינגו ואני כותב בעיקר בפורום שפות תכנות. אבל אני מרכז פרוייקט קצת שרוט, הכולל את כל תחומי ההייטק, וקשור במושגי הייטק שימושיים ויומיומיים מכל תחום הייטק שהוא. צריך את עזרתם למשהו לא כ"כ שגרתי... בשביל זה אשמח אם תוכלו לשלוח לי במסר רשימה של מושגים (באנגלית או בעברית) שיוצא לכן להיתקל בהם יום יום. לדוגמה: "כרוכית" (שטרודל), ADSL, ADAPTER, INTERFACE, WEB SERVER, MULTITHREADING הבנתם את הרעיון. תודה על שיתוף הפעולה...

erandd

New member
ננסה לעזור

אתה רוצה לברר מה המונחים הללו אומרים או שאתה רוצה תאור כללי של סביבת WEB

אני רק צריך

רשימה של מושגים כאלה. אין קשר ל-WEB בכלל - סתם מושגים יומיומיים הקשורים בבדיקות תוכנה. עדיף שיהיו כמה מילים על המושג כמובן. את המונח באנגלית אני חייב, כדי שאוכל לחפש עליו עוד חומר.

xslf

New member
בבקשה, כמה רשימות מונחים

תהנה
http://www.aptest.com/glossary.html http://members.iinet.net.au/~lonsdale/seng/se20.htm

תודה, ושאלה נוספת:

עברתי על הרשימה, אבל אני מניח שלא כל המונחים האלה בשימוש יומיומי, נכון? האם אתה יכולים לזרוק לי כמה מושגים ששומעים יומיום בתור איש QA? העניין הוא שעברתי על כל הרשימה ששלחת לי, אבל אני לא יודע מה מתוך כל המושגים הוא שימושי לרוב האנשים. לדוגמה, בתוך מפתח אני משתמש הרבה במילה DEBUGGER. אין מפתח אחד בעולם שלא יודע מה זה. אותו סיפור לגבי QA: מספר בודד של מושגים שכל איש QA מכיר ומשתמש בהם... יש רעיונות?

xslf

New member
משהו מהיר שהכנתי

בקובץ המצורף. מקווה שזה יעזור...

xslf

New member
והקובץ המקורי

בפורמט אופן אופיס, מצורף, למי שרוצה להוסיף דברים ששכחתי.

0rib

New member
מקור המושג smoke test

מגיע מאלקטרוניקה: כאשר בונים מוצר, תוקעים אותו בחשמל, ואם לא עלה עשן אז עברנו את ה- smoke test.

erandd

New member
כמה מושגים בסיסיים

שרת WEB: שרת המשמש לאחזקת תוכן אשר מוצג מעל האינטרנט. ישנם סוגים שונים של שרתי WEB כשהנפוצים בהם הם IIS וAPACHE INTERFACE: ממשק, כלומר תצוגה המופיעה מול המשתמש ומאפשרת לראות ולהוסיף תכנים ADAPTER: כרטיס או התקן בעיקרון התקן חיצוני שמוכנס למחשב לשם פונקציונליות כלשהי (כרטיס רשת, כרטיס קול וכו) מולטי טרד: היכולת של מחשב לנהל כמה טרנזקציות מול מחשבים שונים (בעיקר שרת WEB) עוד מושגים חשובים: דרייבר (תוכנה שמתאימה התקן למחשב), חומת אש (תוכנה לסינון תוכן נכנס ויוצא) כתובת IP (כתובת מחשב באינטרנט)

Scott

New member
רק הערה אחת

במקום Interface אני מעדיף את השימוש במינוח "GUI" (כלומר Grapic User Interface), כיוון שבתחום הבדיקות בו אני עוסק (תקשורת) ל-Interface יש משמעות נוספת (ובד"כ קריטית יותר למע' מאשר ממשק המשתמש).

xslf

New member
וכמובן לא להתבלבל עם

cli - command line interface שעדיין לא נכחד. ואני מצטרפת להערתו של scott- כשאומרים interface אני ישר חושבת על כרטיסי רשת ו eth0...

erandd

New member
צודקים וגם API

application programing interface שבוא בעצם ממשק המתכנת:אוסף של פונקציות איתן המשתמש או כלי אחר יכול להשתמש

למעלה