עזרה

16ולדה

New member
עזרה

שלום קווראים לי שחר אני מדברת על שם של חברה שילי יש לי מספרים בכל מיני שפות ואני צריכה שמישו יעזור לי לתרגם אותם המספרים הם: Negen Zwei Um

המילה היחידה

שמצאתי את הפירוש שלה שהוא גם מספר היא "zwei" ופירושה שתיים בגרמנית. אולי מישהו שמבין בגרמנית או בשפות דומות יוכל לעזור לך יותר ממני.

junky mich

New member
עזרה

שלום. אני חדשה פה... מי שיוכל לעזור לי לתרגם את המילים האלו ללטינית אני אשמח
: משוגע, מכולת, שוקולד, כוכב, תחת, חוטם, דגים, חכה (של דייג), ים, דבורה עצמות וקרחת. תודה רבה למי שיוכל לעזור...

yuval k

New member
../images/Emo12.gif

משוגע - delirus -a -um (אפשר להשתמש גם כשם עצם) מכולת - pantopolium -i n. (הכי קרוב שמצאתי) שוקולד - socolata -ae f. (נאו-לטינית) כוכב - astrum -i n. תחת - sub (+ acc/abl) - לזה התכוונת?
חוטם - nasus -i m. (אף) דג - piscis -is m. (רבים - pisces) חכה - harundo -inis f. ים - mare -is n. דבורה - apis -is f. עצם - os ossis n. (רבים - ossa) קרחת - aria -ae f.​
את רוב המילים היה אפשר למצוא די בקלות עם WORDS (ראי בקישורי הפורום - קטגוריית "לטינית").

junky mich

New member
../images/Emo13.gif

תודה רבה!
אני סתם מתעניינת בכל מיני שפות מעניינות, ואני אוהבת לדעת מילים מוזרות... שוב תודה!

yuval k

New member
~

1. זה נכון שכוכב זה גם stella. 2. ים זה לא maris אלא mare. הצורה maris היא צורת הגניטיב. 3. גם לי יש הרגשה שהיא התכוונה ל-.culus, culi m ולא ל-sub

yuval k

New member
numeri

um - אחת (פורטוגזית) zwei - שתיים (גרמנית) negen - תשע (הולנדית) המספרים עצמם די ברורים למי שיודע אפילו קצת אנגלית. בפעם הבאה, אבקש שתפני שאלתך לפורום מתאים יותר (כאן זה פורום לשפות קלאסיות, לא מודרניות). ראיתי גם, בחיפוש קצר בגוגל, שאותה שאלה עצמה נשאלה ממש לא מזמן בפורומים אחרים...

yuval k

New member
גוגל גילה בקלות

וגם הכיוון הכללי היה די ברור

למעלה