עידכון לגבי המסילות בשועפאט:

שרשור עדכונים בנושא הרק"ל בירושלים

גורם העובד ברכבת הקלה התקשר אליי לפני שעה ודיווח שקיים נזק עצום למסילות הרק"ל עצמן בשועפאט. בלילה נעקרו עשרות מטרים של מסילות ברזל באמצעות לומים ופטישי אויר וכלים הנדסיים ערבים. המסילות העקורות נגנבו ונלקחו מהמקום. כמו כן הושמדו סוללות שעלייהן מונחת המסילה. בשני מקומות יצקו המתפרעים במהלך הלילה בטון (כנראה מהסוג החזק ביותר) על קטעי מסילה שלמים. תחנות הרק"ל בשועפאט הושמדו לחלוטין. על-פי הערכה ראשונית זמן התיקון ייארך כחצי שנה לפחות. בחודשים הקרובים לא תיסע הרק"ל לפסגת-זאב.
נשקלת האפשרות להקים את התוואי על הכביש החדש מעל גבי הגשר.
נסיונות פגיעה בקרונות ארעו גם כן והדיפו מאובטח היום באופן יוצא דופן.
לצערי זו בדיוק התחזית שלי משנים קודמות.

תודה על העדכון!

גורם העובד ברכבת הקלה התקשר אליי לפני שעה ודיווח שקיים נזק עצום למסילות הרק"ל עצמן בשועפאט. בלילה נעקרו עשרות מטרים של מסילות ברזל באמצעות לומים ופטישי אויר וכלים הנדסיים ערבים. המסילות העקורות נגנבו ונלקחו מהמקום. כמו כן הושמדו סוללות שעלייהן מונחת המסילה. בשני מקומות יצקו המתפרעים במהלך הלילה בטון (כנראה מהסוג החזק ביותר) על קטעי מסילה שלמים. תחנות הרק"ל בשועפאט הושמדו לחלוטין. על-פי הערכה ראשונית זמן התיקון ייארך כחצי שנה לפחות. בחודשים הקרובים לא תיסע הרק"ל לפסגת-זאב.
תודה על העדכון!
האם זה אומר שקווי אגד יתוגברו או שיזינו יותר לתחנות הרכבת הקלה בגבעת המבתר ובגבעת התחמושת עד שתתוקן המסילה?

אין לי מושג. אני גם לא יודע אם

תודה על העדכון!
האם זה אומר שקווי אגד יתוגברו או שיזינו יותר לתחנות הרכבת הקלה בגבעת המבתר ובגבעת התחמושת עד שתתוקן המסילה?
אין לי מושג. אני גם לא יודע אם
יש בכלל טעם לתקן את התוואי בשועפאט. בזמנו טענתי שיש להניח את התוואי על הכביש החדש ועל הגשר הקיים - פעולה פשוטה יחסית שזמן ביצועה קטן מחצי שנה. הכי קל להניח מסילות על הגשר הגדול משום שאת כל התשתיות ניתן לחבר בצמוד לגשר בתחתיתו ובמקום אפשר לוותר על נתיב נסיעה אחד לטובת הרק"ל. יש הרבה מקום פנוי על הגשר ועל הכביש עד לנקודת החיבור לפסגה.

ואני מקוה שהדיפו מאובטח היטב כי

אין לי ספק שייערכו נסיונות להצית בלילות את המקום על כל המערכים שבו. כידוע ניתן ליידות בקט"בים מהחניון העליון בגבעה הצרפתית וללא מאמץ גדול לפגוע בקרונות. היום ראיתי שהחניון הזה (תחנה סופית של קו 77) אינו מאובטח כלל ולפיכך הדיפו מהווה מטרה קלה להצתה ולשריפתו המוחלטת. מקוה למצוא מחר את החניון הזה מאובטח.

שאלה:

אין לי ספק שייערכו נסיונות להצית בלילות את המקום על כל המערכים שבו. כידוע ניתן ליידות בקט"בים מהחניון העליון בגבעה הצרפתית וללא מאמץ גדול לפגוע בקרונות. היום ראיתי שהחניון הזה (תחנה סופית של קו 77) אינו מאובטח כלל ולפיכך הדיפו מהווה מטרה קלה להצתה ולשריפתו המוחלטת. מקוה למצוא מחר את החניון הזה מאובטח.
שאלה:
למה אתה כותב דבר כזה בפורום פתוח?

כבר מזמן התראתי על כך ואיש לא

שאלה:
כבר מזמן התראתי על כך ואיש לא
נקט בסגירת החניון העליון או הקמת חומה גבוהה בו. הסיכון לדיפו רב מאוד - במיוחד כרגע, והודעה כזו נכתבה כאן כבר פעמים רבות בעבר. אין לי ספק שאם מקבלי ההחלטות לא יקחו את הענינים לידיים - יגיע רגע בו הדיפו יועלה באש על מערכי הקרונות שבו. היום ראיתי עד כמה קל לפגוע בדיפו מלמעלה ועד כמה קל להימלט מהמקום ברכב מילוט באופן כזה שתוך דקותיים אתה כבר מגיע לעיסאוויה ומשם הדרך לשטחי A קלה.

הוא כותב את זה בערך מרגע שהרכבת התחילה לפעול

שאלה:
...
ולכן זה לא הכי משנה,בין אם אדם יקרא עכשיו ובין אם יחפש בארכיון על פוסט מלפני שנתיים הוא יכול להגיע לזה...

במיוחד כאשר למתפרעים יש רובה M203

...
ולכן זה לא הכי משנה,בין אם אדם יקרא עכשיו ובין אם יחפש בארכיון על פוסט מלפני שנתיים הוא יכול להגיע לזה...
במיוחד כאשר למתפרעים יש רובה M203
שהוא M16 במהדורה מיוחדת הנקרא רומה רימונים המסוגל לירות רימוני זרחן על הדיפו ללא מאמץ ולהבעיר הכל.

benshap2

New member
אין מה להקים אותה בתוואי הנוכחי

הם קיבלו את הזדמנות שלהם, וגם בטרם חירבו את המסילה לגמרי - לא הפסיקו לזרוק אבנים וסלעים על הרכבת.
שיקימו את המסילה החדשה למעלה על הגשר, זה גם יחסוך תחנות...

גם זה סוג של תיקון מסלול...

הם קיבלו את הזדמנות שלהם, וגם בטרם חירבו את המסילה לגמרי - לא הפסיקו לזרוק אבנים וסלעים על הרכבת.
גם זה סוג של תיקון מסלול...
&nbsp

נכון מאוד. זה כרגע נשקל

נכון מאוד. זה כרגע נשקל
וחבל על כל המיליונים שבוזבזו על תוואי בשועפאט.

אלון ל 2

New member
אתה צודק במאת האחוזים

אתה צודק במאת האחוזים
שהם ישלמו על התיקונים ולאחר שייסימו לתקן שיקנו לעצמם רכבת קלה שתיסע הלוך ושוב בשכונת שועפת, ובמקביל משרד התחבורה יקים מסילת רכבת על הכביש הראשי לפסגת זאב.

אלון ל 2

New member
ובנוסף לבטל

אתה צודק במאת האחוזים
שהם ישלמו על התיקונים ולאחר שייסימו לתקן שיקנו לעצמם רכבת קלה שתיסע הלוך ושוב בשכונת שועפת, ובמקביל משרד התחבורה יקים מסילת רכבת על הכביש הראשי לפסגת זאב.
ובנוסף לבטל
את כלל האוטובוסים.
עד שלא ישלמו המתפערים את הנזקים שגרמו.

הם לא ישלמו כלום לצערינו:

ובנוסף לבטל
את כלל האוטובוסים.
עד שלא ישלמו המתפערים את הנזקים שגרמו.
והם ימשיכו בשלהם כי הם רואים שאנחנו שפנים ולא מגיבים. אני חושב שיש לקחת החלטה אמיצה מאוד ולהתחיל מיד להקים את המסילה מצומת הגבעה הצרפתית דרך הכביש החדש והגשר אל פסגת זאב ללא דיחוי. את כל הרישוי וההיתרים לכך אפשר לקבל אח"כ ובדיעבד. קודם לבנות מסילה דרך הכביש החדש ולהשאיר בשועפאט את החורבן כפי שהוא מבלי לנקות או לסדר דבר. שישארו שם בחורבות של עצמם.

אלון ל 2

New member
זה גם נכון. אבל

והם ימשיכו בשלהם כי הם רואים שאנחנו שפנים ולא מגיבים. אני חושב שיש לקחת החלטה אמיצה מאוד ולהתחיל מיד להקים את המסילה מצומת הגבעה הצרפתית דרך הכביש החדש והגשר אל פסגת זאב ללא דיחוי. את כל הרישוי וההיתרים לכך אפשר לקבל אח"כ ובדיעבד. קודם לבנות מסילה דרך הכביש החדש ולהשאיר בשועפאט את החורבן כפי שהוא מבלי לנקות או לסדר דבר. שישארו שם בחורבות של עצמם.
זה גם נכון. אבל
אני בטוח שהמתפרעים צולמו ושוטרים יכולים להגיע לביתם באישון לילה ולקחת אותם למעצר עד תום ההליכים ושחרורם רק לאחר תשלום מלא של הנזק שנגרם לרכוש ציבורי.

כך עשו לאדם שהשחית מצלמת מהירות ומיצו איתו את הדין לא רק על עלות התיקון אלא אף התחשבנו איתו על כמה כסף הפסידה המדינה מהכנסות מדוחות וכן בכמה כסף היא היתה צריכה לפצות את מל"ם-תים (ושם דווקא שמחתי שמישהו השחית את המצלמה שלא רק שהיא אינה מונעת תאונות וכל מטרתה להכניס כסף לקופה, אלא אף מסכנת את הנהגים ועלולה לגרום לתאונת שרשרת).

אלון ל 2

New member
וכן לבוא איתם בחשבון

זה גם נכון. אבל
אני בטוח שהמתפרעים צולמו ושוטרים יכולים להגיע לביתם באישון לילה ולקחת אותם למעצר עד תום ההליכים ושחרורם רק לאחר תשלום מלא של הנזק שנגרם לרכוש ציבורי.

כך עשו לאדם שהשחית מצלמת מהירות ומיצו איתו את הדין לא רק על עלות התיקון אלא אף התחשבנו איתו על כמה כסף הפסידה המדינה מהכנסות מדוחות וכן בכמה כסף היא היתה צריכה לפצות את מל"ם-תים (ושם דווקא שמחתי שמישהו השחית את המצלמה שלא רק שהיא אינה מונעת תאונות וכל מטרתה להכניס כסף לקופה, אלא אף מסכנת את הנהגים ועלולה לגרום לתאונת שרשרת).
וכן לבוא איתם בחשבון
על הנזקים הכלכליים שנגרמו לכלל תושבי פסגת זאב.

לא צריך לקנוס את כולם. רק כמה עשרות מתפרעים ולא לשחרר אותם עד שהנזק ישולם במלואו.

amit1270

New member
איך בדיוק תמצא את אותם "כמה עשרות מתפרעים"?

וכן לבוא איתם בחשבון
על הנזקים הכלכליים שנגרמו לכלל תושבי פסגת זאב.

לא צריך לקנוס את כולם. רק כמה עשרות מתפרעים ולא לשחרר אותם עד שהנזק ישולם במלואו.
איך בדיוק תמצא את אותם "כמה עשרות מתפרעים"?
&nbsp

למעלה