עיוורים וכבדי ראייה לומדים עיסוי

softwar100

New member
למה נותנים לעיוורים ללמוד עיסוי?

למה מתמקדים בזה כל הזמן כאילו שאין מקצועות אחרים שהעיוורים יכולים ללמוד. נטפלו למרכזנים ולמעסים... תתחילו לשנות עמדות!!! יש אנשים עיוורים שיש להם מוח חריף והם מאוד מבריקים ויכולים לעסוק בהרבה עבודות ולמלא תפקידים בכירים במשק. אני אישית חושבת שזה בגלל שזה מה זה נוח לאדם מכוער עם גוף לא יפה או עם רגשות נחיתות או ... להתפשט מול מי שלא יכול לראות אותו...

מה זה קשור?

עשיתי כתבה על עיוורים שלומדים עיסוי כי רציתי ליצור קצת מודעות לנושא של עיוורים וכבדי ראייה... אז שמתי אותה פה ועובדה שזה עניין כמה אנשים. לא אמרתי שהם לא יכולים לעשות דברים אחרים. ברור שהם יכולים. ותאמיני לי שבמהלך הצילומים יצא לי לדבר איתם, להכיר אותם ולהבין עד כמה הם אנשים מדהימים. והתגובה שלך פשוט דוחה. רואים שאת אדם צר אופקים. http://www.youtube.com/watch?v=X4Mh3AiTAYQ

softwar100

New member
אני אדם צר אופקים

ראשית ההערה לא הייתה מופנית אישית אליך אלא למדיניות חברתית ממשלתית... אם היית מכירה אותי אני מבטיחה לך שהיית מתחרטת על הדברים האלה. בכל מקרה הוונתי היא שצריך לעודד את המודעות לכך שאנשים עיוורים הם לא רק מעסים ומרכזנים!!! ואם התגובה כזו דוחה אותך אז סביר להניח שאת מאלה שהם צרי אופקים מתנשאים וממעיטים ביכולותיהם של עיוורים. תתחילו לעשות כתבות על עיוורים בהיטק, מרצים באוניברסיטאות, מנהלי חברות, מנהלי פרויקטים וכו'... וכן, אין לי ספק שישנם אנשים עיוורים מקסימים ומדהימים ואני אחת מהם כל טוב

תגובה

קודם כל, אני לא מתחרטת על כלום כמובן. והתגובה שלך היתה דוחה לא בגלל שאמרת שאנשים עיוורים יכולים לעבוד בעוד מקצועות- זה לגמרי לגיטימי ואת צודקת. אבל האופן שבו כתבת זאת- בדגש על אנשים מכוערים שבאים אליהם... תאמיני או לא, הרבה אנשים לא מודעים לעובדה שקיים דבר כזה- קורס עיסוי ע"י עיוורים וכבדי ראייה- בסך הכל רציתי לתת לזה במה. אולי בפעם הבאה אני אעשה כתבה על עיוורים בהיי-טק ובאוניברסיטאות, כפי שהצעת.- החלטתי לתת התייחסות למקצוע העיסוי (אולי מפני שאני אדם צר אופקים ו"מתנשא" כפי שכתבת)- אך תגובתך היא פוגענית ומתנשאת לא כלפיי אלא כלפי העיוורים שמופיעים בכתבה. זה הכל.

softwar100

New member
אין לי בעיה עם זה

אולי הייתי צריכה לבנות את התגובה שלי יותר טוב הכוונה שלי היא שיש הרבה עיוורים וליקויי ראייה שעוסקים במקצועות רבים אחרים ולהם לא נותנים במה. תמיד מתמקדים בעיסוי ובמרכזנות או טלפנות וזה מאוד מקומם אותי ההפך, אני חושבת שעיסוי זה מקצוע חשוב מאוד במיוחד בתור צרכנית... אבל באמת הגיע הזמן קצת לצאת מהקצוות הקיצוניים שבהם מציגים עיוורים כל הזמן וכן יש בזה משהו, לאנשים מסוימים יהיה קל יותר לקבל עיסוי מאדם עיוור וזו עובדה!!! וכל מי שמתכחש לכך ... אני אישית מכירה כמה מעסים עיוורים טובים מאוד ואין לי בעיה עם המקצוע שלהם בכלל לא אייני יודעת במה את עוסקת אבל אם את כתבת אז אני מקווה בעתיד לקרוא גם על עיוורים שעוסקים במקצועות אחרים כל טוב

amitk80

New member
תרשו לי להתערב פה

בשיחה המאד "נעימה" שלכם. קודם כל אני לא חושב שיעל התכוונה לפגוע פה באף אחד אלא היא מציינת עובדה שידועה לכל. אני לא חושב שצריך לבוא אליה בטענות שהיא מנסה להעלות מודעות כי וואלה הלוואי ובמדינה שלנו היתה קצת יותר מודעות לצרכים של אנשים נכים. למה נותנים לעיוורים רק עבודות עיסוי ומרכזנות? תגידי כמה עיוורים באמת מנסים לפרוץ לתחומים של הייטק ומשפטים? אני יכול למנות לך מספר בודד של אנשים (ואני ביניהם) מסיבות ששמורות עמם. אם רוצים שישנו את היחס כלפינו אנחנו בתור אוכלוסיית העיורים צריכה לדאוג לכך שהיחס ישתנה ולעשות פעולות אקטיביות ולא לבכות כמו מסכנים שהמצב קקי. עובדה, זה לא מונע ממני לסיים לימודי תואר ראשון בסטטיסטיקה ובמערכות מידע באוניברסיטת חיפה. צריך לזה כוח רצון ורק מי שרוצה יכול להתקדם בחיים. לצערי המצב הוא שיש עיוורים שיושבים בבית ומתמרמרים עד כמה המצב חרא. אני לא אגיד שאין אפליה אבל מצד שני אני לא רואה את כל האוכלוסיה הזאת מתלכדת ומריצה מהלכים ונלחמת ואת הדוגמא הטובה ראיתי כאשר רצו לסגור את הספריה לעיוורים בנתניה. הגיעו בקושי 50 עיוורים מכל הארץ.. אז באמת...

למעלה