עייפות

יול6

New member
עייפות

אובחנתי עם תת פעילות בלוטת התריס לפני כשנתיים, ואני מטופלת באלטרוקסין, כמה פעמים בשבוע. תקופה מסויימת הייתי ללא התרופה, וגיליתי שרמת העייפות שלי גדלה בהרבה. לא הצלחתי להחזיק עיניים פקוחות, בקושי נשארתי ערה בעבודה ונרדמתי בקלות בכל שעות היום ועדיין הייתי עייפה. כשחזרתי לקחת את התרופה, המצב השתפר ובהרבה, אבל עדיין העייפות קיימת. האם זו תופעת לוואי מוכרת של תת תפקוד? אילו עוד תופעות של תת תפקוד קיימות?

עייפות ותת תריסיות

שלום יולי, העייפות יכולה לנבוע מהעובדה כי לא חלף זמן רבה מאז חזרת לקחת את האלטרוקסין. את מודה כי הרגשתך התשפרה בהרבה, יכול להיות שנושא העייפות פשוט מפגר קצת אחרי התחושות האחרות. חשוב גם לראות מה רמת ה-TSH שלך. לפעמים אנשים צריכים מינון קצת יותר גבוה גם אם ה-TSH שלהם בנורמה, והם מרגישים יותר טוב עם TSH שנמצא בתחום היותר נמוך של הנורמה. סה"כ התחום הוא די רחב מ-0.35 ל-5.5, תלוי כמבון במעבדה. כך שיכול להיות שה-TSH שלך 4, וזה בנומרה אבל שעם TSH 1 או 0.8 תרגישי יותר טוב. ואת זה ניתן כמבון להשיג עם מינון קצת יותר גבוה. אני בכל זאת מציעה לך להתיעץ אצל אנדוקרינולג/ית או לפחות אצל הרופא/ה המטפל/ת שלך לפני הגברת המינון.

למעלה