עיצוב דירת חדר שכורה

Leyenda89

New member
עיצוב דירת חדר שכורה

שלום!
אני מקווה שהבנתי נכון שאפשר לשאול ולהתייעץ בנושאים כאלה..
אני גרה בדירת חדר שכורה, בשטח 27 מ"ר - שיש בה חדר שגם יש בו מחיצה זזה באמצע, וממנו יש מעבר למטבח פצפון אבל עם המון ארונות לאיחסון, וממנו עוברים דרך מעין מסדרון קטנצ'יק לחדר מקלחת+שירותים שנראה לי שהוא בערך שני מ"ר או שניים וחצי מ"ר (בדיוק הרוחב של המקלחת, ומול הדלת הזזה נמצא כיור, ומהצד השני של הדלת - השירותים) ובעצם החדר שירותים הוא מה שמחלק את השטח מבחינת הקירות. ובסוף המסדרונצ'יק יש גם מרפסת שירות סגורה שכנראה היתה פעם חדר כביסה, והיום היא מחסן לכל הבלגן שלי.

ה"חדרים" שנפרדים מהחדר הראשי לא בעייתיים לי בכלל, אבל את החדר, שהוא גם לשינה וגם לאוכל וגם לאירוח פעם ב-, אני פשוט לא מצליחה לסדר באופן שאני לא נתקעת במעבר וחייבת ללכת לאט ובזהירות, כי הכל צפוף מאד. דחסתי כנראה הרבה מאד דברים בחדר הזה ועכשיו לקראת פסח החלטתי באומץ להיפרד ממה שצריך להיפרד ממנו, ואני לא מצליחה להחליט על סידור שיניח את דעתי מספיק.

כחלק מהניסיון לעשות את זה גם הכנתי שרטוט במחשב של הדירה, החדר המרוהט זה ממש לפי המידות של הכל, כולל המידות של הרהיטים - חוץ מהכיסאות שליד השולחן הכל נמדד. אפילו צבעתי פחות או יותר כמו שזה באמת :)

אני כבר ממש מתוסכלת מהניסיונות.
אם יש למי מכם רעיון, או שמישהו יצליח להבין איפה הכשל/ים בהבנה שלי לגבי מה עושה בית למקום שנוח לחיות בו, או אפילו אם לא - יעזור בהפנייה למישהו שכן יכול לתת עצה - זה יהיה ממש נפלא.
המגבלה העיקרית - אני די מוגבלת תקציבית, ומשתדלת לצמצם כמה שאפשר..

המון תודה למושיעים!

עקרונות לסידור דירה קטנה

היי, וגם כמה צעדים מעשיים שיהפכו את החדר למקום נעים בהרבה:
1. לנצל גובה ולפנות שטח רצפה, אצלך למשל לתלות את הספריה על הקיר,
או אולי למקם אותה מעל השידה (?) התכולה בתמונה, על קיר הספריה.
כנ"ל התנור הגדול, אם ניתן לתלות ואם לא להפרד ממנו לתקופה החמה.
2. להפרד מכפילויות, מספיק שולחן אחד שישמש ללימודים ואכילה.
נראה נעים יותר למקם את השולחן המתאים לכך מתחת לחלון.
3. על הקיר מול החלון למקם את הכורסא באלכסון צמוד לפינה,
בסמוך את כסא הנדנדה ושולחן הקפה הקטן ליד. אפשר איזה שטיח עגול נחמד.
4. על הקיר מול החלון לתלות מראה גדולה.
5. סדרי את המיטה באופן "ספתי", אפשר מזרן דק מאחור על הרצפה שיבלוט כמשענת מאחור, כריות יפות מעל, כיסוי בד מודפס יפה.
6. איזה פוסטר או שניים עם תמונת עומק.
7. תאורה כמה שיותר, אפשר לתלות גופים על הקיר עם חוט חשמל יפה,
גרנלנדות של מנורות קטנות לקישוט וכו'.
זה פחות או יותר, בהצלחה מותק!

מרי פופ

New member
מעבר לעיצות הטובות שסורנה נתנה

מרגיש לי כאילו המיטה צריכה להיות מסובבת.
מיקום המיטה בצורה שמתנגשת עם האלכסון של השולחן נראה כמשהו שתוקע את החדר.
האם ניסית להעמיד את הארון על הקיר שמאחורי (בהמשך) הדלת?.
אם תכתבי מידות מפורטות של החדר ומיקום פתחים (חלון דלת וגבהים) כולל מידות החפצים אשמח להכין לך במהירות שרטוט פשוט שמנסה לארגן את החפצים בצורה אחרת, במידה ותשתיות של חשמל ואינסטלציה מאפשרים.
לגבי התנור? מדובר בתנור בישול ואפיה שעומד שם במקום במטבח?

Leyenda89

New member
איזה פורום נהדר!!! תודה!

ובאמת את צודקת! איך שכחתי לציין מידות. אני ממש מתנצלת.
אז ככה,
החדר - מצורפת תמונה בלי הרהיטים, עם המידות (בתמונה זה נראה לי יותר יפה וברור). ניסיתי לצייר נקודות חשמל בצורה של עיגולים צהובים בתוך ריבוע כחול.
רהיטים:
תנור:60*60*60, פלוס הגבהה על בלטות רחוב, של 12ס"מ סה"כ
מיטה: 190*80
ארון בגדים: 80ר*50ע*180ג
שולחן אוכל (הירוק): 110*60
ספריה: 60ר*30ע*110ג, והיא עומדת על ארונית עץ כבדה - ג80*ע30*ר50
כיסא נדנדה: 45ר*70ע
כורסא: 67ר*85ע
ספסל עם איחסון: 120*40 גובה 30
שולחן קפה:55ר*44ע*36ג
שולחן של הדירה (זה שליד המיטה, זה מין שולחן קפה כזה): 80*60, ועקרונית עליו עומדת שידת שתי מגרות קטנה, שאותה אין לי בעיה להעיף - אבל יהיה צריך לדאוג למקום איחסון במקומה, לתרופות קרמים וכו' וגם כמה שמונצס שימושיים שאין קשר ביניהם אבל הם בכל זאת איכשהו שם. כמו כן מתחת לשולחן הזה יש פיתרון איחסון (ארגז בד כזה מאיקאה) שבו אני שמה בגדים שאם לא היו שם, היו זרוקים על המיטה/רצפה (אין כיסא מיותר לזה)
***שכחתי לציין, הקיר-המשך של החלון - שמעבר למחיצה שמסומנת בלבן והיא מצויירת כשהיא מקופלת - הוא בעיקרון החצי השני של החלון, שמסתיים 50ס"מ לפני סוף הקיר בצד השני. זה חלון ענקי בעצם אבל בגלל שהמיטה שם וגם אני מתלבשת שם בד"כ, התריסים שלו סגורים באופן קבוע ולשם בידוד יש עליו גם וילון אטום וגדול וצבעוני. על החלון בצד השני, שכן פעיל כחלון, יש גם כן וילון כי זו קומת קרקע והחלון ישר לתוך הרחוב, שני וילונות בעצם - אחד לבן חצי שקוף ואחד אופווייט אטום לגמרי. הם תלויים בצורה חאפרית להחריד על חבלים דקים שקשרתי לפינות של המסגרת של החלון שבולטות החוצה מהקיר. אני לא יודעת אם זה משנה משהו - הקיר הזה הוא גם קיר גבס ככל הנראה.

ניסיתי את ההצעה של סורנה על הציור במחשב, זה נראה ממש נפלא, אני רק לא יכולה לחשוב על להוציא את התנור.. :/ הייתי מכניסה אותו אפילו למרפסת הסגורה, אבל הוא לא עובר בפתח (ניסיתי, אם זה היה מצליח זה היה יכול להיות המיקום האידיאלי בשבילו)
דבר נוסף שאני חוששת הוא שהוילון של החלון (שרוב היום פתוח אלא אם כן חם או קר בחוץ באופן קיצוני) יכנס כל הזמן לאוכל כשאוכלים, בגלל הרוח.
מעבר לזה ההדמיה של הסידור שהיא הציעה ממש הלהיבה אותי :)
ולגבי השולחן החום - הוא של הדירה, כך שלזרוק אי אפשר, אבל באמת אני יכולה לשים אותו במחסן של ההורים בינתיים. :)

לא מעצבת אבל ממליצה לך לחפש חומר על בתים קטנים

זה עולם שלם עם רעיונות מגניבים.
העיקרון החשוב ביותר הוא שכל רהיט ישמש לכמה וכמה דברים.
לא הגיוני, בדירה כל כך קטנה, להחזיק גם מיטה, גם ספסל, גם כורסא, גם כיסא נדנדה וגם שני כסאות...
על אותו משקל גם שלושה שולחנות נפרדים זה בזבוז עצום...
&nbsp
אין מנוס מלדלל, לתלות חלק על הקיר (מדפים!!!), וללכת על פתרונות יצירתיים. (אם מאוד חשוב לך הרבה מקומות ישיבה יש שרפרפים שנערמים זה על זה; יש שולחנות אוכל שמתקפלים ונפתחים, או נתלים על קיר כשהם לא בשימוש, וכו').
בהצלחה!
&nbsp

למעלה