עכשיו אפשר להצביע לפי יחס המפלגות לאבולוציה

עכשיו אפשר להצביע לפי יחס המפלגות לאבולוציה

ולסוגיות מדע נוספות:
בדיקה בעיתון הארץ

יש לציין שעל פי מפלגת הליכוד-ביתנו אין בכלל בעיה: "לימודי האבולוציה נלמדים במסגרת לימודי חובה במקצוע הביולוגיה. על פי הנתונים הרשמיים שפורסמו, כ–15,000 תלמידים בכל שכבת גיל לומדים את המקצוע”. זה חדש לי. עד כמה שידוע לי המצב במציאות קרוב יותר למה שמצוטט בשאלת העיתון: "השנה רק 515 תלמידי תיכון מתוך 90,000 הניגשים לבחינות הבגרות למדו ונבחנו על חוקי היווצרות והשתנות המינים".

עמדת הבית היהודי חסרה משום מה. ש"ס סירבו לענות...

לא חובה ללמד אבולוציה וגם זה מקצוע בחירה לתלמידים המגבירים ביולוגיה 5 יחידות.

אכן. הניסוח של הליכוד-ביתנו "דיפלומטי".

הם לא כותבים בפירוש שאבולוציה היא לימוד חובה, מה שהיה שקר חד וחלק. הם כותבים "לימודי האבולוציה נלמדים במסגרת לימודי חובה במקצוע הביולוגיה". אבל עד כמה שאני מבין אין חומר לימוד חובה על אבולוציה במסגרת ביולוגיה. במידה שחומר כזה נלמד זה ביוזמת המורה.

יש לציין שלפי התשובות של שאר המפלגות לא בטוח שאצלן מודעים בכלל למצב הזה. למשל בתשובת העבודה "על לימודי האבולוציה במערכת החינוך להמשיך ולהתקיים". בשביל להמשיך ולהתקיים הם צריכים קודם כל להיות קיימים.

Sophalin

New member
נו באמת

אתם חושבים שזה האישו של הבחירות? אנשים לא בוחרים בנציגי ציבור לפי דקויות התכנים שמלמדים בבית הספר. בשביל להבחר אתה צריך משהו גדול: גיוס חרדים, הכנסת לימודי ליב"ה, ביטול בגרויות, פיקוח על מחירים
לא ללמוד אבולוציה במסגרת שיעורי ביולוגיה ב- 5 יחידות - כן או לא!

22ק ו ס ם

New member
למה לא?

אם אני הייתי מצביע לגישה של המפלגה למדע היה חלק מרכזי בהחלטה שלי למי להצביע.

Sophalin

New member
גם אני לא

המשפט שכתבת לא תקני. יש בו שני נושאים ושני מושאים ישירים. אני לא מכיר אף שפה שמתירה את זה

22ק ו ס ם

New member
אתה צודק, חסר שם פסיק אחרי מצביע

אם אני הייתי מצביע, לגישה שיש למפלגה לענייני מדע הייתה השפעה גדולה על ההצבעה שלי.

Sophalin

New member
באמת?

כאילו מה? אם נניח המפלגה הייתה מתאימה לך מבחינת כלכלה, חברה ובטחון, אפילו בענייני מדע אבל רק בקטע הזה הספציפי של לימודי אבולוציה בתיכון היא הייתה נגד
זה היה שובר את גב הגמל?

22ק ו ס ם

New member
כן, אם כי הסיכויים לזה נמוכים למדי

אני מדבר על גישה כללית למדע. אני בספק אם מפלגות מדברות על אבולוציה במצעים שלהן.

Sophalin

New member
זה בדיוק מה שאמרתי

שאפשר לדבר על משהו גדול באופן כללי אבל לא על זוטות מהתיכון.

אז שוב שאני אשאל - אם גם מבחינת הגישה למדע, מפלגה הייתה מתאימה לך למעט הפרט הספציפי הזה (נניח מתוך התחשבות ברגשות דתיים רחמנא ליצלן) אז לא היית בוחר באותה מפלגה?

Sophalin

New member
אתה מתבקש לקרוא שוב את השאלה שלי

ולענות על מה ששאלתי ולא על משהו אחר.

22ק ו ס ם

New member
אם אתה מדבר על מתאימה מבחינה מדעית

אבל לא מבחינת הגישה לאבולוציה, אז התשובה עדיין אותה תשובה.

Sophalin

New member
אני מדגיש:

לא מתאימה בגישה לאבולוציה רק בבתי הספר התיכוניים.

Sophalin

New member
אוקיי אז למי הצבעת?

יש איזשהי מפלגה שמביעה איזשהי הסתייגות מהמדיניות הזו?

למעלה