עכשיו ראיתי בוואלה - על כל חרדי שיעצר

ג רפאל

New member
עכשיו ראיתי בוואלה - על כל חרדי שיעצר

נחטוף חייל וכל יום נכה אותו 18 מלקות.

מעולם בכל ימי חיי הארוכים לא חויתי רגש שטנה שכזו למקרא הודעה שכזו.
ואם לא יושמע מיד קול גינוי מכל המנהיגים הדתיים אני מקווה שהחלק השפוי במדינה ידרוש ממוש מיידי של שויון.ו.
גיוס המוני של כל בני ה18 'החרדים' .
הגיע הזמן לנקוט יד ברזל נגד כל אלה . אין לא 'מתאימים' נגמר תורתם אומנותם. צבא השם מתים באוהלה שלך תורה,ושטויות שנזרקות לכיוון הציבור השפוי הנושא בעול.
חרדים הגדשתם את הסאה - נמאסתם.

וחלילה יחטפו החילונים חרדים, יגזרו פיאותיהם ויכו אותם. סוף סוף החילונים הם הרוב.

במקום לחפש איך לכפות משהו על אחרים

הגיע הזמן לשחרר גם את בני עמך מהשיעבוד של צה"ל ולהפוך אותו לצבא מודרני ומקצועי.

אתה מאמין שאפשר לחנך מאות אלפי

בני אדם בוגרים עם סט ערכים שונה משלך על ידי חקיקה פופוליסטית כלשהי?

ג רפאל

New member
לא חקיקה פופוליסטית. חוק אחד לכולם

לשאלה בלי הקונטציות השליליות שלך.. כן. אפשר לחנך מיליונים וזה נעשה.

צה"ל עובר בעצמו

בזחילת חלזון לצבא מקצועי (למשל מיקור חוץ במטבחים המזעזעים).

במקום לגייס את כולם לצבא עבדים שמקבלים פחות משכר אסיר בכלא - אפשר לגייס רק את מי שהצבא צריך ולספק משכורות ראויות ותנאי שירות כיאה למדינה מפותחת כמו ישראל.

ג רפאל

New member
ועד הרגע המיוחל - גיוס אחיד לכולם.

כולל ערבים -לתפקידים ללא נשק בתחומי מגזרם.

בינתים צהל אינו צבא עבדים. בסוד אגלה לך שאלמלא הוא גם אתה לא היית או היית עבד נרצע לשלטון עוין וזר.

אני בעצמי לוחם בצבא העבדים לישראל

תת תנאים מבחינת אימונים, מזון, ציוד ותנאי לינה. אימונים עלובים במקרה הטוב וכמובן גולת הכותרת - אני נמנה עם יחידי הסגולה שמוכנים לשמש כפרייארים של עם ישראל שברובו אינו עושה מילואים (בטח לא בכמויות כמו שלנו) וגם מוכן לסבול את השתן של כולם בזמן שאומרים לנו שזה גשם.
במקום צבא עבדים מודרני ולא מקצועי, אפשר להפוך לצבא מקצועי שמשלם למשרתיו בהתאם ומספק להם תנאי שירות טובים ופרנסה.

לא הבנתי למה הגזענות שלך כנגד ערבים בנושאי שירות צבאי. אם הם אזרחי ישראל - שיתגייסו כמו כולם או שיקבלו פטור כמו כולם.

ג רפאל

New member
לסיכום.

ראיתי שאין לך שום מילת גינוי להודעה המזעזעת של החרדים שהבאתיבראש דברי
אתה כמובן מיתמם בקשר לערבים. היות ויש להניח שבחלקם לפחות מזדהים עם אחיהם שמעבר לגבול לא יהיה זה חכם לתת להם נשק שעלול להיות מופנה כפינו. ומכיוון שפטור זו אפלייה בחוק - אז במקרה שלהם גיוס 'חברתי' ולא צבאי. עם בונוס -למגזר שלהם. כלומר שיטור, כיבוי אש, וכד.

כל שאר דבריך - זכותך להרגיש מסכן. מורמר ומתוסכל. - מצופה ממך רק שתמלא חובתך עפ"יחוק. לא שתתלהב או תאהב את שנדרש ממך.

גינוי לאזרחים שמתנגדים לשיעבודם?

למה שאעשה זאת אם אין אני רוצה שצה"ל יגייס ולו אזרח יחיד בכפייה ותחת איומי כלא?

גם את אזרחי ישראל הערבים צריך לשחרר משירות בכפייה. מיותר לגמרי.

חובתי לפי החוק? הדבר היחיד שאני ממלא הוא לשמור על חברי לפלוגה שאני מכיר. שום חוק ושום גבורה מעבר לא ממש קיימת בשדה הקרב.
תבין שיש עוד אלפים כמוני שיום אחד יימאס להם להיות אלה שמחרבנים עליהם מלמעלה ומצפים שימשיכו להחזיק את כולם על הגב שלהם. בסוף, המילואימניקים פשוט יפסיקו לבוא.

אתה מוזמן לקרוא את הדבר הבא - מה כן אפשר לעשות עם צה"ל.
http://www.kav.org.il/100994/921

ג רפאל

New member
גינוי לחרדים שמאיימים בהכאת חייל מצבא שבלעדיו

היו נשחטים.
אם אתה משרת במילואים -זה בגלל שאתה כפוף לחוק שקורא לך. לא בגלל שאתה 'מתנדב' חלילה.

וכל שאר דבריך -הבנתי. לא כאן הכתובת לטיפול בבעיות האלה.

אני עושה מילואים אך ורק בגלל שאני בוחר

להתנדב ולהגן על המשפחה שלי, החברים שלי והקרובים אליי וגם בני עמי.
אם מילואימניקים קרביים לא היו חושבים בצורה הזאת, הדרך לצאת ממיל' היום פשוטה מאוד. קצת בעיות וסירובים ולא לוקחים אותך יותר.
מילואים == התנדבות להיות בשר תותחים.

זה דוקא ממש לא מדויק

אני עשיתי מילואים כ 20 שנה כמו פראייר עד שיום אחד היחידה הגזימה לגמרי ברמת הניצול והחוצפה כלפי, הם קראו לי לימים ללא תמורה ובסוף השנה הגדילו לעשות וקראו לי למקסימום ימי שמירה בלי להתחשב באותם ימים ללא תמורה בזמן הכי קשה עבורי מבחינה אישית.

היה לי מאוד קל להשתחרר, לא רצו לקבל ולת"ם שהגשתי? אין בעיה, ביום המילואים הלכתי לרופא ושלחתי להם אישור מחלה בפקס. במקביל פניתי לת"ש לקבל פטור כלשהו.

מהת"ש לא חזרו אלי, פשוט גרעו אותי מהיחידה ומאז לא נקראתי למילואים.
כיום חיל מילואים שלא נראה לקצין הקישור כמו פראייר נגרע מהיחידה.
יש סיבה טובה למה מעל 90% האנשים בגיל מילואים לא עושים מילואים.

אגב, לא הייתי קרבי ובמילואים אפילו היה לי פרופיל רפואי נמוך.
הסיבה היחידה שאני נקראתי למילואים שוב ושוב היתה בגלל שמילאתי צורך ולא עשיתי בעיות.

ג רפאל

New member
צר לי. להכנס לפרטים אישיים-פרטיים לא נראה לי

הולם לדיון ברמה ציבורית.

קרא את ההודעה של מאליו יובן

בתור חייל קרבי שהוא על תקן מתנדב שמקבל תנאים מחפירים ונלחם בחזית, אני יכול לצאת ממיל' בכל רגע. גם בסדיר מי שהולכים לקרבי הם כמעט על תקן מתנדבים שכן כל אחד יכול לצאת מקרבי ודי בקלות.

אז, האם להמשיך להעניש את מי ששומרים לך על החיים או שהגיע הזמן לשנות את השירות כך שיטיב איתם?

אני מאוד מקוה שלא

ישראל, להבדיל מארה"ב, היא מדינה שאויביה קרובים, היא מדינה שהצבא שלה הוא צבא הגנה במלוא מובן המילה.
ברגע שהצבא יהפוך למקצועי, צבא שכירים, מי שיגיע לצבא יהיו רק אנשים משכבות סוציו אקונומיות נמוכות, יווצר קיטוב חברתי בישראל, יהיו את מי שיסכנו את חייהם עבור הכלל תמורת כסף ולעומתם את מי שיש לו מספיק כדי על מנת שלא להצטרך לסכן את חייו.

גרוע מכך, היכולת של פוליטיקאים לשלוח את הצבא למלחמה גבוהה יותר עם צבא שכירים.
אפשר לראות את זה בצורה ברורה עם ארה"ב וצבא המגוייסים שלה בוייטנאם מול צבא השכירים בעיראק.
אני מנחש שאילו הצבא האמריקאי בעירק ובאפגניסטן היה צבא מגוייסים, היינו רואים כבר מזמן תנועה להוצאת הצבא האמריקאי משם.

אם הסיבה היחידה

היא שהשכבות הסוציו-אקונומיות הנמוכות יתגייסו, אז אתה יכול להירגע ממנה. אמרו את אותו הדבר בארה"ב ומתברר שמרבית המגויסים הם ממעמד הביניים. העשירים מתגייסים שם יותר מאשר העניים (שיעורים מזעריים).
אם ישראל לא תוכל להחזיק את עצמה על בסיס צבא מקצועי שהמגויסים אליו עושים זאת מרצונם החופשי, מה הטעם לחיות על החרב אם הלוחמים מגויסים בכפייה ותחת איומים? אם לא ירצו להתנדב האזרחים להגן על עצמם - אין לנו זכות קיום פה. מה גם שהלוחמים כיום הם דה-פקטו מתנדבים עם תנאי שירות מחפירים ויחס מזעזע. כך שצבא מקצועי רק ייטיב איתם וזה יהיה על חשבון הבטלנים שיושבים בבסיסים העורפיים.

אז השאלה היא מה עדיף, צבא לוחמים לא מקצועי על שכר רעב וחסר מוטיבציה או צבא מקצועי עם שכר ועם מוטיבציה.

כתבתי שתי סיבות

התיחסת רק לאחת.
אשמח לראות נתונים מוסמכים על מה שכתבת.
גם אני שמעתי את הנתונים האלה אבל באופן מוזר לא מצאתי מקור טוב להם.

הסיבה השנייה שלך פשוט לא שכנעה אותי

מכיוון שהיא די קונספירטיבית ואי אפשר להוכיחה לדעתי.

נתונים על צבא ארה"ב :

משרד ההגנה מפריך את המיתוס. מרבית המגוייסים ממעמד הביניים. חלק קטן מהעשירונים התחתונים.
http://www.defense.gov/news/Dec2005/d20051213mythfact.pdf

עוד אחד שמראה ש75% מגיעים ממעמד הביניים. יש פה עוד המון נתונים.
http://www.heritage.org/research/re...-demographics-of-enlisted-troops-and-officers

אם בא לך לחפש עוד, אתה מוזמן לרשום : american army social economic status of soldiers. יש המון קישורים ומידע על הנושא שמגבה את הטענה שלי. השאלה, האם זה יגרום לך לזנוח את הטענה שלך או שתתעקש להתבצר בעמדתך?

למעלה