עכשיו ראיתי בוואלה - על כל חרדי שיעצר

הנסיך.

New member
Fighting fire with fire

למה כל כך מפריע לך האיום של החרדים?
(מלבד העובדה שהוא מאוד בר מימוש, אחרי הכל הם הציבור היחיד שהוא גם מאוחד וגם מחזיק בביצים מרשימות במיוחד - אם להשתמש בשפה רחובית משהו)

למה לא מפריעה לך התעמולה הפאשיסטית בה נוקט שר האוצר שלך?
לעשות מציבור שלם שעיר לעזאזל? לייצר קואליציה של שנאה כלפי אובייקט ועל ידי זה לטשטש עוולות שהוא עושה?

לו אני חרדי - הייתי מתייחס לאיומי הגיוס האלה ברצינות גמורה (כולל התגובות הקיצוניות שלהם),
שכן כבר ראינו מה קרה למיעוט אחר נרדף לא הרבה זמן אחרי שהפכו אותו לאובייקט שנאה של עם שלם...

ג רפאל

New member
תאר לעצמך חלילה שקבוצת נושאים בנטל

תודיע שכל חרדי שלא יגוייס. [פשוט ילכו למוסדות ולשכונות] יתפסו אותו ויקצצו פיאותיו. יגלחו זקנו.
איך היית מגיב.
איום בהרמת יד על חייל - את המאיים הייתי כולא - בכלא עם אסירים בטחוניים. שם יבינו אותו ויתמכו בו.
שויון הנטל אינה תעמולה פשיסטית. חוק אחד לכולם אינו פשיסטי.

אסוסיאציות ההשואות שלך מעוררות סלידה. השימוש במילות השנאה אופייני למגזר שאתה מנסה להגן עליו.

הנסיך.

New member
כשאתה לוקח מיעוט ולוחץ אותו לפינה

אתה מקבל התקוממות

זה לא משנה אם אלה המיעוט שנושא בנטל או המיעוט שלומד תורה

אני לא מחפש להגן על אף אחד, אני רק קורא בשם למה שאני רואה במדיה בעת האחרונה, צר לי שזה מעורר בך סלידה, גם לי קשה לראות דמות כל כך משמעותית מעודדת לשנאה של מגזר שלם.

ג רפאל

New member
לצערי לא ברור לי מיהו הדמות המשמעותית המעודד

לשנאה למגזר שלם.

כאשר אתה לוקח רוב הנושא בנטל -ומפלה אותו בהשוואה למיעוט -אתה מעורר טינה ואיבה וחלילה התקוממות.- מצד הרוב הנושא בנטל. הרוב הדומם הראה רצונו בבחירות.

seelinewoman

New member
לא ראיתי את הידיעה

אבל אני חושבת שהגיע הזמן שחרדים וחיילים ילכו קצת מכות.
זה יפנה את הרחובות להפגנות המחאה החברתית.
ואז גם נראה מי יותר חזק, ובכלל, נהיה עם אחד מאוחד.

ג רפאל

New member
בעמוד של וואלה - בשידורי החדשות בדקה

אני נגד אלימות בתוכנו. אבל במקרה הנוכחי, כן, יש לשבור את הקומקום השורק לפני שיצמח לממדי קטר רצחני שידרוס את כולנו [עפי סיפור דאוד אל0נטור]
ואני מוכן אפילו לשמוע את הצווחות המסורתיות מפי החרדים 'נאצי' כלפי אלה שמגינים עליהם בגופם.

ממש השבוע השחיתו בית כנסת בבת ים

ולא בפעם הראשונה.
האם ראית דתיים דורשים ממנהיגי הציבור החילוני לגנות את המעשה?

ברור שעצם השאלה מגוחכת.
הדרישה מאדם לגנות מעשה בעצם אומרת "אנחנו חושדים שאתה בעצם תומך במעשה, אנא גלה דעתך ותוכיח שאינך תומך".

אגב, האם נראה לך שיש מישהו נורמלי בציבור החרדי שיש לו ענין לייצר עימות אלים בין חרדים לחיילים?

ג רפאל

New member
מצטער. הואנדליות אינה תואמת האיום החרדי הזה

אפילו אם הוא ריק מתוכן.
זו הכרזת מלחמה על מדינת החוק.

אני תמיד חושש מהמשוגע שיזרוק גפרור בוער למצבור אבק השריפה.
אני חושש מיגאל עמיר. מד"ר גולדשטיין.
ממחתרת "כך וכך" שתחטוף חייל.

ג רפאל

New member
ובאותו עניין - הציבור כולו מגנה אירועים ו

ואנדאלים. שכאלה .המשטרה מטפלת והתקשורת כועסת .לא תשמע או תקרא או תראה משהו שמחיב ברבריות מסוג כזה.
להשוות זאת עם חוצפת קריאת האיום החרדית? -חילול קודש ממש. ואתה יודע זאת היטב.

מדוע אינך מסוגל להבדיל

בין פשקוויל שפרסם כנראה חרדי מסויים לבין הציבור החרדי כולו?
אתה מצפה שהם יבינו, והם מבינים, שהחילונים שמשחיתים את בתי הכנסת אינם נציגי הציבור החילוני אלא בריונים בודדים ואילו אתה מתקשה לעשות את אותה הפרדה בדיוק.

ג רפאל

New member
מה דעתך על ההתנכלות לכנסית דורמיציון בי-ם?

לא בפעם הראשונה שמשחיתים מסגדים כנסיות וקברים בארץ הקודש.

אבל. וטוב שכך= אףפעם לא הושמעה קריאה להשחתת בתי-כנסת.

מדוע אתה שואל אותי?

האם אתה מבין את הבעייתיות שבשאלה הזאת?
את החשד המובנה?

מה שאתה אומר לי בעצם זה "תשמע, בתור אדם שומר מסורת אני חושד שאולי אתה בעד ונדליזם של מסגדים וכנסיות, חובת ההוכחה היא עליך".
שים לב שאף חרדי לא מצפה ממך כחילוני לגנות את האונס האחרון שביצע חילוני אחר.

ג רפאל

New member
שום בעייתיות - משקל נגד לחילול בית הכנסת בבת

ים. שאתה העלית.ושאלת. כי כידוד שתי קצוות יש למקל

אפשר גם להגיע למעשי אונס שבצעו חרדים.
הכל אפשרי -צריך לבחור.

לכן כדאי שנסתפק בקריאה לביצוע פעולה שפורסמה עי חרדים לחטוף חייל ולהכותו. קריאה שעברה בלי שום גינוי מאיש מהממסד הדתי.לכל גווניו סוגי פלגיו.
ואם כבר לצרכי וויכוח והתנגחות. אתה מאמין שחרד יעשה דבר שכזה בלי לקבל הכשר והסכמה מרבו. ואפילו רק בקרית עיין וברמז.

תחשוב גם על זה.

אוי הבורות, זה דבר נורא

אז כן, חרדים הם בני אדם והם עושים הרבה מאוד דברים בלי לשאול את הרב.
למעשה שליטת הרבנים בציבור שלהם היא אחת הפיקציות הגדולות ביותר ביחס לחרדים.

רוב הקיצונים החרדים הם אנשים משועממים.
אפילו בעדה החרדית (אלה החרדים הקיצונים ביותר בירושלים) הרבנים לא מעיזים להתעסק עם ה"סיקריקים" חבורה של קנאים פסיכים אלימים שמפרסמים הרבה פשקווילים מהסוג אותו תיארת ואחרים. איך אמר ביבי? "הם מפחדים".

זה לא התחיל היום או אתמול, עד בתקופת הרבי מסאטמר כשהוא התיר להצביע לבחירות לעיריה (להבדיל מהצבעה לבחירות לכנסת שהן אסורות באיסור חמור בעיניו) יצאו במאה שערים פשקווילים "רבנו סר מן הדרך".

לרבנים החרדים יש כח על צאן מרעיתם אבל התפיסה כאילו חרדי לא יזוז בלי הוראה מרבו אין לה על מה לסמוך.

ג רפאל

New member
ידידי המלומד - זה הסטת הנושא

וזה דבר קל.בעצם אין קל מהטות.

ולא כדאי להיתפס 'לבורותי' זו הנוראה. ועל כן נאמר 'שאינם-בורים' הזהרו בשפיטתכם.

סליחה אבל אם הבנתי את הטענה שלך

אתה טוען שהחרדי אינו אינדיבידואל שבחטאו יענש, הטענה שלך היתה שאותו חרדי הוא ידו הארוכה של רבני הציבור החרדי ולכן עליהם לנקות את עצמם.

על כך טענתי לבורות ודעה קדומה.
זה פשוט לא עובד ככה.

ג רפאל

New member
לא כך טענתי.

וצא ראה את התפתלות הדיון וסטיותיו מאז שהעליתי את ההודעה הראשונה.גם נושאים ותת נושאים ציבורים ופרטיים הועלו.
וכן לאור חומרת הקריאה לעשות מעשה ולנקום\להעניש חיילים שיחטפו באקראי במנת מלקות יומית. כן. המקרה החריג הזה לאור התקדימים המטורפים של עמיר וגולדשטיין דורש הפעם גינוי [אפילו בקול ענות חלושה] של 'דוס מבוגר אחראי'.

תראה לי אחד ללא דעה קדומה ואראה לך משהו שאינו קיים.

ג רפאל

New member
לא כך טענתי.לא הבינות.

צא וראה מה סבוכה ומפותלת הדרך שעבר הדיון מאז הבאתי את עיקרו בראש הפתיל. לאיזה כיוונים פנה - והעיקר לא דן בעיקר.
קריאה של חרדי\ם לחטוף חייל ולהכותו י"ח מלקות בכל יום על כל חרדי שיפר את צו הגיוס הממלכתי עפ"י חוק שישלח אליו.
ואיש -אף דוס אחראי- לא קם להוקיע דברי הבל ובלע אלה.[אפילו בקול ענות חלושה,בגינוי רפה] וזאת לאחר עמיר וגולדשטיין.

ומאחר ולא כך טענתי הרי שנשמטה הקרקע מתחת לדבריך.
נדמה לי -תקן אותי אם אני טועה,אבל מקריאת דבריך פה ושם -אני מסיק שאתה נמנה על הכיפות הסגורות
ומדוע זה תחשוב שלגבי העולם החרדי ידיעותך רבות משלי?

ועל עניינים שבבורות ודיעות קדומות ניתן להרחיב.ולבטח עוד ימצא לנו.

שבת שלום

ג רפאל

New member
הבהרה. [מנפלאות התפוז]

תגובתי הראשונה נעלמה. לכן כתבתי את השניה עפי הזכרון כאשר שבתי מארוחת הצהריים . וכעת שתיהן מופעות כאן להרבות שמחה ונחת

למעלה