עלויות אלתרנטיביות

• פותח הנושא vl4
  • פורסם בתאריך

vl4

New member
עלויות אלתרנטיביות

תרגיל מספר 3 במפעל "מי-ספיר" לייצור מתקני מים קרים מייצרים שני סוגי מוצרים, כלהלן: מתקנים ביתיים ומתקנים תעשייתיים. להלן טבלה המציגה את האפשרויות (A עד F) לייצור כמויות מכל אחד מסוגי המוצרים במפעל בחדש עבודה. אפשרות מתקנים ביתיים 0 20 35 45 50 52 מתקנים תעשייתיים 80 75 65 50 30 0 ב. להלן הרווח של המפעל ממכירת כל אחד מהמתקנים: 1,000 ש"ח למתקן ביתי. 800 ש"ח למתקן תעשייתי. מהו צירוף הייצור הרווחי ביותר המומלץ למפעל מבין האפשרויות שפורטו בטבלה? ג. המפעל נדרש לייצר כמות של 50 מתקנים ביתיים ו- 50 מתקנים תעשייתיים. האם הדבר אפשרי? נמק תשובתך. אם ענית בשלילה, כתוב מה לדעתך על המפעל לעשות כדי לעמוד בדרישת ייצור זו. תרגיל מספר 4 מפעל לייצור נעליים בוחן אפשרות של ייצור סנדלים לעומת ייצור שקפקפים. להלן הפונקציה המתארת את כמויות הייצור של הסנדלים ושל השקפקפים בחודש Y=490-10X X = סנדלים Y = שקפקפים א. שרטט את עקומת התמורה והצג את כל הנקודות של הסנדלים. ב. נתון כי הרווח ממכירת סנדל גדול פי 30 מהרווח ממכירת שקפקף . חשב את נקודת הייצור הרווחית. ג. חשב את העלות האלטרנטיבית הממוצעת בייצור 2 סנדלים. בשאלה 3 סעיף ב',חישבתי את הצירוף לרווח מקסימלי (הכפלה בין X ל Y )כי שואלים על רווח P*Q ואני לא יודע איך לקשר את התוצאה לנתונים שיש בסעיף זה. סעיף ג',אני לא יודע מה לעשות כדי לעמוד בדרישה,הנקודה נמצאת מחוץ לעקומה כלומר,היא בלתי אפשרית. בשאלה 4 אני לא יודע איך לחשב את סעיף ב' שיפוע =10 490 חלקי X שווה 10 X (סנדלים ) =49 אשמח אם מישהו יוכל לעזור בשלושת הסעיפים תודה

abalaba2

New member
בא ננסה

ב. אני לא הולך לחשב את זה אבל פשוט תכפיל את הרווח במוצרים ותראה מה הכי גבוה. לדוגמא 50 תעשייתי ו45 ביתי 45* 1000 +50*800 = האופציה בחלוקה הזאת. איפה שיוצא הכי גבוה כדאי ליצר ג. אי אפשר, הרי יש כבר נקודה של 50,45. אי אפשר ליצר יותר מ45 בלי לפגוע ב50 3 א. תצייר 490 שקפקפים ו49 סנדלים (כל אחד בציר) ותעביר קו לינארי בינהם ב. תייצר רק שקפקפים (זה יותר פשוט ממה שזה נראה, זה לינארי אז אין לך עניין בפונקציה על 10 שקפקפים מרוויחים יותר מסנדל אחד אז מייצרים רק שקפקפים) ג. 20 שקפקפים (לינארי...)

למעלה