עלויות

shalvale

New member
עלויות

ובכן, מבירורים עולה כי הוצאת רישון ליאכטה הוא כ- 8,000 ש"ח. אך מה עלות של יאכטה פשוטה? או שכירתה? האם לאלו מכם שיש כבר רשיון יש יאכטה משלכם? כמה עולה התחזוקה? האם כאשר שוכרים יאכטה יש מגבלות כלשהן? תודה

G@T

New member
יאכטה-נסיון לענות../images/Emo13.gif

אז ככה, הכל תלוי באיזה סוג של יאכטה מדובר-מפרשית, מנועית? גודל יאכטה מדובר? הרשיון הוא על ספינה הוא מ7 מטר עד 24 מטר כך שהיד נטויה ....בדרך כלל לפי התקציב כמובן. מחיר ממוצע ליאכטה מפרשית 10-11 מטר טובה , משהו כמו 50-70 אלף דולר-אבל זה ממש בגדול כי בעולם,בעיקר בתורקיה ויוון יש היצע אדיר (אריק מהפורום יכול לענות לך בצורה יותר מקצועית בעניין הזה.)והמון סוגים. עלות החזקה גם תלויה בגודל הסירה ובמרינה שאתה מחזיק אותה. העלות לעגינה נמדדת לפי מטרים בתוספת חשמל ומים-קבועים. לדוגמא, להחזיק יאכטה 10 מטר במרינה תל אביב עולה משהו כמו 850 ש"ח לחודש. לכך צריך להוסיף ביטוח כמובן. אבל,מאחר שאני נטולת סירה כבר כמעט שנה
אולי נחכה שמישהו בעל יאכטה בהווה יתן לנו עוד פרטים
בעניין השכרה, בעקרון יש בתי ספר שמאפשרים לתלמידים שלהם לקחת סירה מועדון לאחר תום הלימודים , (בי"ס אזימוט למשל) להשטה עצמית. לא זול אבל נחמד בתור התחלה. בתיה

G@T

New member
הבהרה../images/Emo26.gif

מחירי היאכטות שנקבתי בהם, מתיחסים ליד שניה כמובן
בתיה

shalvale

New member
אכן עלויות גבוהות

תודה בתיה על התשובה. אגב, אני בחורה גם, ומאוד אשמח לשמוע מהחויות שלך בתור אשה. לדוגמה, האם לבחורה לא קשה לתפעל יאכטה??? מבחינה פיזית אני מתכוונת. ובכלל, אני שוקלת לעבור קורס כזה, ומאוד אשמח לשמוע חויות מהקורס, מהפלגות, כמה זמן אתם מקדישים לתחביב וכו´ וכו´.

G@T

New member
סוף סוף נציגה נוספת למין החזק../images/Emo6.gif

הי אני מסכימה איתך שבעקרון מדובר בעלויות גבוהות-אבל תמיד אפשר ורצוי חלוק אותן עם אנשים נוספים. כלומר, חוץ מהקורס עצמו שגם אותו אפשר לשלם בתשלומים רבים. כששוכרים או קונים תמיד אפשר לצרף שותפים לרגע ושותפים קבועים ומתחלקים בהוצאות-בסופו של דבר זה לא כך כך נורא. לי היה שותף ביאכטה וההוצאות נחלקו כך שזה היה ממש נסבל וכיף. לשאלת היותנו נשים והקושי לתפעל סירה. ממש אין שום קושי ותאמיני לי אני קטנה ועדינה
. באופן טבעי את יוצאת עם צוות -לפחות שניים נוספים כך שחלוקת העבודה מתבצעת בינכם-כולם עוזרים זה לזה ואין שום בעיה. העקרון בשייט, לפחות בין אוהבים ומבינים הוא להתחלק ולעזור ובדרך כלל הגברים החזקים והמסוקסים עושים את עבודת המפרשנות עבורנו. ועכשיו ברצינות-שום בעיה פיסית לתפעל אפילו יכטה 45 רגל. לנושא הקורס-אני אישית עברתי אותו לפני כמה וכמה שנים כך שאני לא יודעת עד כמה המתקונת נשארה דומה, בכל אופן היה כיף כיף ועוד הפעם כיף. בעיקר החלק המעשי שהו יוצאים לים כל יום כמה שעות. תראי בעקרון, שייט המפרשית זו חוויה מיוחדת, שונה מקצב החיים הרגיל אלינו אנחנו מורגלים והחיבור לים מאד קרוב מעצם אופן השייט רוח ומים וזהו! פשוט נפלא! מבחינתי כל הפלגה זו חוויה-אפילו שייט חופים קצר. מומלץ בחום בתיה

סינאן

New member
עלויות

שלום לכולם קודם כל 8000 ש"ח לקורס ???? יש הרבה דברים שניתן ללמוד לבד שותפים ביאכטה לא נראה לי כל אחד עם התפיסה שלו האורחים שלו שתמיד קשה לסבול אותם עדיף כלי שייט קטן יותר אבל לבד בהתחלה באים כל שבת ויוצאים לים וכולם שמחים לאחר זמן מה באים פחות ופחות ובסוף זה הופך לנטל בכל מרינה ישנם יאכטות שהבעלים לא היו שם כבר הרבה הרבה זמן אם את לא " מורעלת "בצורה יוצאת דופן או שיש לך מטמונים לרוב אז לא משנה אני מכיר מספר אנשים שטסים ליוון או מקום אחר מסכירים כלי -שייט גדול ובסוף גם יותר זול מבחינה כספית

shalvale

New member
תודה לGT וסינאן

וסינאן, אלו חלקים אתה מציע ללמוד לבד? והאם יש לך ספרי לימור מומלצים? בתור אחת בלי נסיון כלשהו בתחום, אני מרגישה די חסרת ביטחון להתחיל ללמוד לבד... אבל אשמח אם תתן עצות.

lizard

New member
אני לא חושב שאת יכולה ללמוד

את הכול לבד, ובטוח ששום בית ספר לא יסכים שתלמדי אצלו רק חצי. חוץ מזה את צריכה לעשות את הטסט על יכטה של בית ספר. יש 4 נושאי תאוריה, לכל אחד מהם מבחן במנהל הספנות : ניווט חופי - קשה מאוד ללמוד לבד. ימאות - אם יש לך רקע אז זה לא נורא, למרות שעדיין זה לא מקצוע קל ביותר. ניווט מכשירים - בעקרון רק לשנן את החומר ואת נושא הקשר ממש טוב. לא מבחן קשה במיוחד. מכונאות והכרת המנוע - נושא קל ביותר (לדעתי) רק צריך לשנן את החומר. חוץ מזה את צריכה לעשות טסט מעשי שכולל את כול החומרים הנ"ל. לטסט את תיהי חייבת בית ספר. מיכה

G@T

New member
מסכימה עם מיכה

למי שאין רקע ימי כלשהו , אין סיכוי ללמוד לבד מספרים.החומר קשה ודרוש מדריך כדי לא לשלם 40 אגרות למשרד התחבורה כל פעם. חוץ מזה הקורס שווה מכל הבחינות-רקע ,אינפורמציה וידע רב שרוכשים במהלכו. קיצורים במקרה כזה רק מאיטים את הדרך ואת היכולת להגיע לרשיון. זו בכל אופן דעתי בתיה

atlantis

New member
פתרון חליפי לא יקר

הייתה לי יאכטונת למעשה נראית כמו יאכטה עם 3 מקומות שינה וקבינה סגורה, חלונות וכדומה שעלתהלי עם עוד שותף כ 7000 שקל. זו הייתה סירה בסגנון של אדווה 6.5 מטר אורך עם מנוע 6 כ"ס מפרשים וספיניקר אפילו. קנינו אותה מעולה חדש שהביא אותה מרוסיה במכולה ודבר ראשון שעשינו היה להוריד לה משקלולות היות והיא הייתה מאד מסורבלת. אגב היא הייתה מפיברגלס. היינו יוצאים להפלגות לראש הנקרה ועתלית. יכולנו להגיע רחוק יותר אך לא ניסינו. העלות להחזיק אותה הייתה כ 800 ש"ח לשנה דמי עגינה בנמל הדייג בקישון. לא צרכנו חשמל או מים. ביטוח עלה משהו כמו 700 ש"ח לשנה וטסט היה גם איזה סכום זהה לשנתיים. לדעתי פתרון זול. לשוט למדנו משייט צופי ים שלקח לנו על כל הפלגה משהו כמו 70 ש"ח ותוך 5 או 6 הפלגות כבר תפעלנו אותה בעצמנו. אולי זו לא הדרך לעשות דברים אבל כדי לטעום ולהנות בקטן זה היה מספק.

judyr

New member
שאלה קטנה לאטלנטיס

האם נמל הדייג בקישון משכיר סירות על מנת לגור בהן כמו המרינה באילת?

atlantis

New member
לא למיטב ידיעתי

ישנם שני נמלים אחד מזוהה עם מועדון השייט בחיפה והשני הוא נמל הדייג שעבר שיפןץ מסיבי כולל עמדות עגינה עם מים וחשמל.

יש לי רקע בכל 4 הנושאים. פטור מנווט והרבה חברים טובים שמוכנים ללמד אותי ואני גם מאמין שהם יכולים. ובנוסף בטחון עצמי ואני אוטודידקט. ולמרות זאת עשיתי בדיקה משלי בכל בתי הספר, קיבלתי המלצות וראיינתי את כולם. והחלטתי שאני לומד את כל הקורסים (גם אלו שיש לי בהם פטור) כי הנושא רחב מאוד ורציני מאוד ואין מקום לחפף. מדובר גם באחריות רבה על ציוד וחיי אדם. לא הייתי רוצה לחשוב שהטייס שלי באלעל למד לטוס אצל ה"חבר´ה" או שהסקיפר ביאכטה שמולי "חיפף" בחוקי הדרך. אגב העלות גבוהה יותר מ8000 ש"ח. אפשר לקחת את הקורסים אחד אחרי השני ואז לשפר את תזרים המזומנים ואת עומס המידע. בהצלחה, רון

lizard

New member
בעקרון אם יש לך

חברים שיש להם רשיון משיט בשכר הם יכולים לעבוד כמדריכים כמדומני. העניין הוא שזה שיש מורה בהחלט נותן בטחון מסויים. וכמו שציינתי, צריך יכטה לעשות עליה את הטסט ולא בטוח שיכטה פרטית מתאימה, או שהנהל יסכים לעשות עליה טסט. מיכה

צריך ביטוח מיוחד ליאכטה, כושר שייט כל שנה, רשיון משיט בשכר כמובן ויכולת הדרכה זמן וסבלנות. לרובם אין. נראה לי שלבי"ס מסודר יש יתרונות. רון.

G@T

New member
ממש בצדק../images/Emo45.gif

לדעתי אין מקום ל"חפף" בלימודים ולקוות ש"יהיה בסדר". ממש כמו שתלמד לתואר בפסיכולוגיה ו"תתמחה" אצל הספרית השכונתי, כי יש לה נסיון חיים. וכלל, גם אם זה נשמע פלצני-הקורסים באמת מענינים! בתיה

למעלה