עליה איטית במשקל

malina83

New member
עליה איטית במשקל

שלום לכולן,

אני מתחילה שבוע מחר שבוע 22 ועד כה עליתי רק 5 ק״ג.
אציין כי אני בחורה מאוד רזה והתחלתי את ההריון בתת משקל (כל החיים שלי הייתי ככה למרות שמאוד אוהבת לאכול) לא היו לי בחילות ויש לי תיאבון בריא, אבל לא עולה במשקל ומודאגת לעובר.
בבקשה תתיחסו להודעה הזאת ברצינות ולא ״איזה מזל יש לך״ כי זה ממש לא מזל ואני עברתי הרבה עד ההריון הזה בכלל ובגלל המשקל הנמוך בפרט.

תודה לעונות.

malina83

New member
בפעם שעברה שנבדקתי

הוא היה תקין אם כי קטן ב4 ימים בערך. אני יודעת שזה נחשב בסדר. האמת שהוא היה ככה לאורך כל ההריון, קטן ב 3-5 ימים.

חיפאית88

New member
בעיקרון העובר לוקח ממך מה שהוא צריך

ובאמת אם העובר בגודל תקין (הפרש של פחות משבוע, בעיקר אם זה עקבי הוא לא בעייתי עד כמה שידוע לי).
&nbsp
האם רופא או אחות ליווי הריון העיר לך על כך?

malina83

New member
בנתיים לא אמרו לי כלום

בנתיים הייתי עולה ואחות ליווי הריון הייתה מרוצה מהעליה אבל כבר 3 דבועות שלא עליתי בכלל ואיפו ירדתי קצת בגלל מחלת וירוס.

היי לך

אני חושבת שהאינדיקציה הכי טובה היא גודל והתפתחות העובר, וכן, העובדה כי את אוכלת כמו שצריך.
הרבה נשים לא עולות הרבה במשקל, מה גם, שלמיטב הבנתי, את רוב המשקל עולים בשליש האחרון.
מה הרופא/ה שלך אמר/ה על זה?

חיפאית88

New member
לא נראה לי מדאיג

בכל מקרה את יכולה להתיעץ אולי עם תזונאית, לאוכל מאכלים עתירי קלוריות אבל שמגיעות משומן טוב ולא מסוכרים ושומן טרנאס כמו טחינה, אבוקדו, להוסיף קצת שמן זית למה שאפשר, שמאת בוטנים/שקדים טבעית וכו'

הייבי

New member
העובר מתפתח תקין?

אם כן בעיקרון אין מה לדאוג. תקפידי על תזונה מאוזנת הכוללת את כל אבות המזון על מנת שהעובר יקבל את כל הדרוש לו בלי לפגוע במאגרים שלך. אני בהריון הראשון התחלתי לעלות במשקל רק לקראת שבוע 20 כשנגמרו לי הבחילות וההקאות. בהריון כולו עליתי משקל תקין בקושי 10 קילו ואת רובם בחודשיים האחרונים. התוצר של ההריון בן כמעט 4 היום בריא וישן שלו במיטתו...

למעלה