עליות סוכר/לחץ דם מסיבה לא ברורה

Yulinda18

New member
עליות סוכר/לחץ דם מסיבה לא ברורה

ביום חמישי שעבר הגעתי שוב למיון עקב היפרגליקמיה+קטונים שסרבו כולם לרדת ולהתאזן במשך שעות ארוכות, במיון נמצא DKA קל יחסית (PH 7.25 ירידה בבי קרבונט, אסטרופ גרוע) וחוץ ממנו ולימפוציטוזיס...שום דבר. הסוכר התחיל לרדת אחרי כמה שעות של מינונים גבוהים מאד של אינסולין (85 יחידות של אינסולין קצר) בזמן השהיה במיון. החמצת תוקנה במהירות ועד הבוקר כבר לא הייתה, אבל הושארתי באשפוז על מנת לברר מדוע כבר כמה פעמים אני נכנסת ל DKA ללא כל סיבה ברורה, אחרי סוכר שמסרב להתאזן עם כמויות אדירות של אינסולין. כמו כן, יש לי כבר תקופה ארוכה לחץ דם לא מאוזן- באשפוז ערכים של עד 100/190 עד כה הבירור לא מעלה כל סיבה. באשפוז נלקח בפעם השניה איסוף שתן לקטאכולאמינים בחשד לפאוכרומוציטומה, כמו כן הועלתה האפשרות של חרדה. (מוזר לי כי קשה לי לראות מי לא ייכנס לחרדה כשהוא מגיע פעם שלישית לבית חולים תוך שבועיים כאשר לא מצליחים לאתר את הסיבה ופעם 14 אולי בשנה האחרונה)

סוכרת לא מאוזנת

מהסיפור אני מבין שסוכרת ויל"ד לא מאוזנים. אני מקווה שהפעם ישאירו אותך יותר זמן באשפוז (עם כל האי נעימות הכרוכה בכך) כדי לברר את הסיבות ולהתחיל באיזון. בכל אופן, את זקוקה בתקופה הקרובה מעקב ואיזון צמודים ע"י רופא המשפחה ו/או אנדוקרינולוג. בעיקר ידרש שיתוף פעולה מצידך, כולל הקפדה על אורח חיים מסודר, תזונה מאוזנת, פעילות גופנית והצמדות להוראות הרופאים בכל הקשור לטיפול התרופתי. לא פשוט, אבל בהחלט אפשרי, בהצלחה!

למעלה