עלייה לישראל, בת זוג מארגנטינה

מצב
הנושא נעול.

שלום
לפני כשנה הכרתי את בת זוגתי במהלך ביקור משפחתי בארגנטינה. אני אזרח ישראלי בעל דרכון ארגנטינאי. בת זוגתי ביקרה בארץ בחודש אוקטובר ובמהלך כניסתה, מסרה לפקיד כי היא נמצאת במערכת יחסים איתי. היא שההתה פה כשבועיים. לאחרונה, התחלנו לדבר על חיים משותפים בארץ ואנו מוכנים לצורך כך להתחתן בחול ולפתוח תיק במשרד הפנים לאחר מכן , אך אנו חוששים כי מכיוון שביקרה כאן לא מזמן, ביקורת הגבולות תמנע את כניסתה. הייתי רוצה לדעת מה הסיכוי שעיכבו את כניסתה במצב כזה ומה הדרך המומלצת ביותר לצורך חיים משותפים בישראל. כמו כן, כמה זמן לוקח במשרד הפנים של ירושלים הזמנה ובכלל, כל ההתנהלות מולם.
תודה רבה מראש.

יהושע פקס

New member
הסדרת מעמד לבן זוג זר מתוקף נישואים

שלום
לפני כשנה הכרתי את בת זוגתי במהלך ביקור משפחתי בארגנטינה. אני אזרח ישראלי בעל דרכון ארגנטינאי. בת זוגתי ביקרה בארץ בחודש אוקטובר ובמהלך כניסתה, מסרה לפקיד כי היא נמצאת במערכת יחסים איתי. היא שההתה פה כשבועיים. לאחרונה, התחלנו לדבר על חיים משותפים בארץ ואנו מוכנים לצורך כך להתחתן בחול ולפתוח תיק במשרד הפנים לאחר מכן , אך אנו חוששים כי מכיוון שביקרה כאן לא מזמן, ביקורת הגבולות תמנע את כניסתה. הייתי רוצה לדעת מה הסיכוי שעיכבו את כניסתה במצב כזה ומה הדרך המומלצת ביותר לצורך חיים משותפים בישראל. כמו כן, כמה זמן לוקח במשרד הפנים של ירושלים הזמנה ובכלל, כל ההתנהלות מולם.
תודה רבה מראש.
הסדרת מעמד לבן זוג זר מתוקף נישואים
שלום אדריאן,

נוהל משרד הפנים קובע כי חובה להזמין את בת הזוג או אשתך לעתיד לישראל מראש לצורך השתקעות קבועה בישראל לצדך.
ישנם מקרים בהם אם בת הזוג כבר בישראל בהם אפשר להסדיר את העניין ישירות מול משרד הפנים, אבל מבחינת רשויות ההגירה של ישראל, דרך המלך זה פתיחת תיק, הגשת המסמכים והזמנה מסודרת של בת הזוג לישראל מראש.
בהחלט כדאי לכם להתחתן בחו"ל אם אפשר לפני ההגעה שלה לארץ, אז אתם יכולים לפנות אל הקונסוליה הישראלית בארגנטינה, אם שניכם שם, או שאתה תחזור לישראל לפתוח תיק בסניף משרד הפנים באזור המגורים שלך ולהזמין אותה לארץ כאשתך.
אשמח לסייע או להשיב על שאלות בנושא.

תוכל לקרוא פה עוד על נושא הסדרת מעמד לבן זוג זר מתוקף נישואים

בהצלחה רבה,

יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה