על אילו תמציות נמליץ בפסח ?

aviavid

New member
על אילו תמציות נמליץ בפסח ?

היי לכולם ! על אילו תמציות הייתם ממליצים לפסח ולמה ? למי יש חוויות לספר על התקופה שלפני החג ? בברכת חג שמח טלי

היי טלי,

לפסח יש לי המלצה ענקית וחיבוק גדול לcrab apple, שזוהי בעצם תמצית שמטהרת פיזית,נפשית וכל המסביב. הייתי ממליצה לאנשים מסויימים לקחת גם larch ן impatiance לקראת ארוחת החג.... לכל הנשים שטרחו ועמלו olive כדי שיוכלו להניח את הראש ולנוח כמעה... ולכל אותם אנשים שהחג לא עושה להם שמח במיוחד-musterd לימים ורודים יותר... חג אביב הכי שמח שיכול להיות, גלית

aviavid

New member
תמציות לפסח

היי גלית אהבתי את ההמלצה ! תודה לך על ששיתפת אותנו בהמלצתך חג שמח טלי

shanyka10

New member
הי לכולם!

לכבוד פסח גם אני בעד crab apple. אגב אחלה פורום:) שני שניקה - שני יעקבי MA בלימודי משפחה מטפלת מוסמכת בפרחי באך www.shanya.com

aviavid

New member
התמציות שלי הן...

היי חג אביב ,חג פסח , חג הנקיונות ....... ידוע כי ישנם אנשים אשר אוגרים דברים שאין להם שימוש ולכן אני קוראת להם " אנשי אליטזעכן " אני הייתי ממליצה לאנשי "אלטיזעכן " תמציות אלו : CRAB APPLE- תמצית טיהור ונקיון HORNBEAM- לקום ולעשות משהו WILD ROSE- ליצירת מצב של יוזמה לפנות את " הזבל " WALNUT- לעבור את התקופה בקלות. HONEYSUCKLE- חיים על נוסטלגיה ולכן אוגרים דברים שלא ממש צריכים ובכלל פסח הוא חג האביב , הסינים אף הם מאמינים כי בתקופה זו יש לפתוח את הבית לאוור ולנקות , להוציא דברים שלא צריך בבית ולהעביר לאחרים . אפשר לפנות מקום בארון אולי לבגד חדש ומרענן . בדרך ניקוי הבית והוצאת דברים אנו מרגישים הקלה גם בנפש. בברכת חג שמח

Balancedflow

New member
תודה טלי ../images/Emo140.gif

גישה בהחלט מעניינת. תודה על השיתוף ועל העלאת הנושא לדיון
חג שמח ורענן שיהיה לך

Balancedflow

New member
יפה בחרת גלית,../images/Emo140.gif

אני הייתי ממליצה על אותן תמציות בדיוק
חג אביבי פורח ומקסים

Balancedflow

New member
../images/Emo145.gifצמחים ותמציות פרחי באך../images/Emo145.gif

אני בהחלט משתמשת בפרחי באך לרענון של צמחים ושתילים, אבל אני חושבת שגם בטיפול בצמחים, יש אבחנה מבדלת ולא כל תמצית מתאימה לכל סיטואציה. כך שב - CRAB APPLE אשתמש במקרה שהצמחים נגועים בכל מיני טפילים או מזיקים. אבל להשקייה של הגינה סביר להניח שאשתמש ב -WILLOW, אם הצמחיה נראית ממש עייפה ומסכנה, או ב- RESCUE כמובן, שירענן ויעניק קצת חיות. במקרה של נטיעה או שתילה של צמחים או העברה מעציץ לעציץ, התמצית המוצלחת ביותר תהיה - WALNUT. שיהיה לכולנו חג של צמיחה ולבלוב

Balancedflow

New member
שאלה טובה,

אני מניחה שרובנו לא מתייחסים ברצינות לרעיון שלצמחים יש רגשות או מחשבות, אבל בכל זאת - הרי משהו עומד מאחורי הצמיחה שלהם, יש איזשהו כח מניע, ואם לא נאמין בזה, הרי שגם כל בסיס האמונה שלנו בתמציות של ד"ר באך ישלל מיסודו. אנחנו הרי יכולים לזהות כאשר צמח נכנס ל"שוק" עקב שינוי בתנאי הגידול שלו, וכאשר אנחנו רואים בגינה את הדשא, או צמחים אחרים שלא קיבלו טיפול ראוי, הוזנחו או שסבלו באופן כללי מתנאי גידולם, אפשר להניח שהם אולי איבדו את אותו כח מניע להמשיך לצמוח, את האופטימיות. אז הם נראים מסכנים וכאילו הם מרחמים על עצמם. בדיוק כמו אצל בני אדם התמצית אמורה "להחיות" אותם, להחזיר להם את האנרגיה ואת החיוניות.

aviavid

New member
בנוגע לצמחים...

בנושא צמחים אני מבינה קצת יותר מאשר בבני אדם ולכן אני יכולה לומר לך ............. התנאים בהם גדלים הצמחים הם הגורם העיקרי ל"בעיות" ולכן צמח הגדל בעציץ - יש להחליף את האדמה מפעם לפעם לאוור אותה ולדשן , השקיה מבוקרת ונכונה יכולה תמיד לעזור צמחים הגדלים בגינה גם כן זקוקים לאיורור ולכן יש להפוך את האדמה בעזרת קילשון ולדאוג לדשן או לזבל בזבל אורגני . צמחים ש"עוברים דירה" יש לדאוג להם ולתת להם תשומת לב עד אשר יתאקלמו ולכן אין אני רואה לנכון לומר שצמח זקוק לתמצית " מרירות"

Balancedflow

New member
אני לגמרי מבינה למה את מתכוונת,

האידיאל הוא בהחלט שכולם יטפלו בצמחים "לפי הספר" ויתנו להם לצמוח ולפרוח כראוי, אבל בפועל, אני מניחה שתסכימי איתי שיש לא מעט אנשים ש"מתרשלים במילוי תפקידם" ולא בדיוק מטפחים את הצמחים כמו שצריך, וזו בדיוק הסיטואציה שבה התמצית המדוברת יכולה לעזור.

aviavid

New member
ולכן אוסיף ואומר..

היות ואת לגמרי מבינה . אני חושבת שלטפל בצמחים זהה כמעט לטיפול בבני אדם אם לא יותר החיבור שבין האדם לטבע חייב לבוא מאהבה . כשאדם בוחר לטפח גינה או עציץ עליו לעשות זאת באהבה בדיוק כפי שהוא עושה כל דבר אחר , למשל לבשל ( חומוס עושים באהבה או לא עושים בכלל ) אם אדם אינו מסוגל לדאוג לטבע שסביבו שלא יעשה זאת בכלל שיזמין גנן או ישים פרחים מפלסטיק ולכן אני מוצאת את הפסול בלשים לצמח תמציות תמציות אני אבחר לשים לצמחים רק במקרים בודדים כמו כאשר אני מוצאת צמח שמישהו שם בפח לאחר שנכשל בגידולו ורכש חדש במקומו . תהליך ההבראה אצלי יהיה מדהים גם בלי תמציות אבל לא מזיק במקרה הזה כן לטפל בתמציות . ועדיין לא הבנתי מתי הצמח ממורמר ? אולי כאשר השכן השליך אותו ורכש במקומו חדש ??... יכול להיות

Balancedflow

New member
../images/Emo13.gif

את כותבת "אני חושבת שלטפל בצמחים זהה כמעט לטיפול בבני אדם אם לא יותר" - אני מקווה שאת לא שוכחת שחלק גדול מהאנשים (אם לא הרוב המוחלט) שיש בסביבתם צמחייה, בין אם מדובר בעציץ בודד, כמה אדניות או גינה, הם לא מטפלים. ונכון שהאידיאל הוא לעשות את זה באהבה (ואגב, לא רק לגדל צמחים, אני חושבת שכולנו צריכים לשאוף לעשות את כל פעילויות היומיום באהבה), אבל בפועל לא כולם מוצאים לזה את המקום/זמן/כסף (להחזיק גנן זה לא דבר זול במיוחד) אז חבל להכניס למקום הזה שיפוטיות, ואת בהחלט לא חייבת להשתמש בתמציות על הצמחים שלך. לא כל נושא לשיחה צריך להתפתח לויכוח...

aviavid

New member
לה היה ולא נברא ויכוח../images/Emo13.gif

אני כתבתי את דעתי בלבד ! פרשנויות הם החלטה שלך

למעלה