ענייני פייסבוק

Lir האחת

New member
ענייני פייסבוק ../images/Emo254.gif

בעקבות ההודעה בעניין החברים בפייסבוק.. כמו לכל דבר, לפייסבוק יש יתרונות כמו גם חסרונות. מה החיסרון הכי גדול בפייסבוק *עבורכם*? ומה היתרון? שתפו...

morbe18

New member
הממ

חיסרון הכי גדול, אנשים לא עושים מסננת על דברים שהם כותבים ונוצרים מצבים של התנגשות מעגלים חברתיים..
לדוגמא, (אמיתי שנכתב לי על ה-WALL): "אחי, מה קורה עם הבחורה הזאת. הדר.. זיינת אותה בסוף?" והקטע הבעייתי היה הטלפון הזועם שקיבלתי מאותה הדר כמה דקות אחרי שזה נכתב, שבו כמובן, הייתי צריך להכחיש שבכלל הייתה לי מחשבה או שציפיתי למשהו כזה כל כך מהר.. יתרון הכי גדול, אפשר לשמור על קשר עם אנשים שאתה לא רוצה לשמור איתם על קשר דרך הטלפון..

Lir האחת

New member
...

יתרון: היכרויות עם אנשים חדשים, חברים של חברים וכדומה. שמירה על קשרים רחוקים יותר (חברים מהתיכון/צבא/שעזבו לחול וכו') חיסרון: המידע שאנו חושפים שלא במודע לפעמים, היכולת של חברים משותפים לחשוף מידע עלינו שלא בשליטתנו ועוד חיסרון, לפעמים קורה שאין אפשרות להוציא מישהו לגמרי מהחיים שלנו (גם אם מוחקים, לפעמים יש חברים משותפים ודרכים אחרות להתעדכן). זהו פחות או יותר

Cobe Anan

New member
יש אצלי התנגשות בין 3 בלוקים עיקריים:

חברים, עבודה ומשפחה. דקלה כבר הפנתה את תשומת הלב שלי לזה שאם הפייסבוק הוא כלי עבודה מבחינתי, אני לא יכול להיות מתוייג בכל מיני תמונות "חבר'ה" כשאני שתוי ומפגר; אבל מצד שני- זה אני עם החברים. את הפייסבוק פתחתי בדיוק לשם המטרה הזאת של לשמור על קשר גם כשרחוקים. אז מה, לוותר על זה? על משפחה אני בכלל לא מדבר... חסר לי רק שאמא של דקלה (במקרה הטוב) או האחיינית שלי (במקרה הרע) תקבל איזה פיד על הערה שזרקתי לידידה שלי בקשר לחזה השטוח שלה, או לאיזו מכרה על הסיליקונים שלה...

Lir האחת

New member
חחח ../images/Emo13.gif

צודק. גם לי הייתה תקופה שייחצנתי איזה מקום בהרצליה, דאנס בר. במקביל התקבלתי לעבודה כעובדת סוציאלית, וזה היה בעייתי... לאשר אנשים מהעבודה, שיידעו שאני מייחצנת וקשורה לחיי הלילה... כמטפלת זה היה בעייתי מבחינתי.

Cobe Anan

New member
זה עוד כלום,

נסי לאשר אנשים שאת מקיימת איתם קשר מוגבל: מטופלים, חניכים, תלמידים... דקלה, שמדריכה נוער בסיכון, צריכה להיזהר עם סטטוסים ותיוגים. אני, למשל, חבר של כמה מהמתרגלים שלי בעבר/הווה/עתיד. אחד המתרגלים (שדווקא לא חבר שלי) הפך את דף הפייסבוק שלו למודעת היכרויות. קצת מוזר לי שאני יודע את זה עליו. אגב אקדמיה- ידידה שלי הציעה חברות למרצה שלה דרך הפייסבוק, ומשם זה התגלגל והידרדר יותר מדי... פייסבוק משחרר הרבה יותר מידע ממה שאנחנו זוכרים שאישרנו לו, אני בספק אם היא בכלל היתה יודעת שזה יום ההולדת שלו שהוא חוגג לבד לולא פייסבוק...

למעלה