עסק בתחום האירועים בתקופת הקורונה

• פותח הנושא האם זכאי לקבלת מענק ?
  • פורסם בתאריך
ה

האם זכאי לקבלת מענק ?

Guest
שלום,
יש לי עסק קטן בתחום של צילום מגנטים לאירועים, בתקופת הקורונה ההכנסות ירדו משמעותית ל 0 אז התחלתי לעשות משלוחי בלונים ליום הולדת וכרגע זה גם תחום שקצת יורד, אין כל כך ביקוש כמו בעבר.
אני לא זכאי לקבל מענק בגלל שאני עוסק פטור?
או שגם מי שעוסק פטור ויש לו הצהרות והכנסות הכל מסודר יכול להגיש בקשה למענק ?

תודה רבה.

ai27

Well-known member
אתה יכול להגיש בקשה, ודווקא מי שמרוויח הרבה לא מקבל, אז אל תבטל מראש.
בגדול - באמת עדיף לך למצוא דרכים להתרחב ולהשתפר כך שתצא מהמשבר הזה מחוזק.

אשתי למשל - משקיעה מאוד בצמיחה, בין השאר באתר חדש ואפקטיבי יותר
וברגע שנצא מהסגר אפשר יהיה לפרסם ולגרוף רווחים מכל ההשקעה

עוסק פטור יקר!

על אף ששאלתך אינה נוגעת לעסקים המשפחתיים , אנסה לענות לשאלתך.

הזכאות לקבלת מענקי הקורונה אינם תלויים בהיותך עוסק מורשה או פטור או פועל עסקית בצורת התאגדות אחרת.

הזכאות נגזרת ממספר פרמטרים כמפורט להלן:-

1. מתי הוקם העסק ( האם בשנת הקורונה או בשנים קודמות )

2. במידה והעסק הוקם בשנים קודמות מה היה שיער הירידה במחזורי ההכנסות בשנת 2020 בייחס לשנת 2019 ( הבדיקה מבוצעת לפי הדיווחים הדו חודשיים ולא ברמה השנתית הכוללת,

3. מהו היקף ההכנסות הכולל של העסק בשנת 2019 ובשנת 2020.

ישנם מספר מענקים שונים שהוגדרו בכדי לסייע לעצמאים בשנת הקורונה, וכן מספק נוסף של הקלות שניתנו ( למשל היכולת לרכוש ציוד ולקבל פחת מואץ ובכך להקטין את חבות המס ).

כך או כך אני מציע לך להיעזר באיש מקצוע כגון רואה חשבון או יועץ מס שזהו תחום המומחיות שלו בכדי שיבצע בדיקה מלאה לזכאותך.

בכל מקרה אני מצרף לך פה לינק להסבר שפורסם ברשות המיסים - אולי זה יעזור לך לשפור אור על שאלתך :

ולסיום אני בהחלט מסכים עם קודמי ואומר לך שאל לך לנסות להסתמך על סיוע זה או אחר מגורם כזה או אחר - אלא נסה לעשות ככל שאתה יכול בכדי לקדם את העסק לפתח אותו ואף "להמציא את העסק מחדש " כפי שעשית בצורה ראויה לציון במהלך הקורונה.

במידה ותרצה לקבל סיוע בפיתוח עסקי של העסק ותכנון עסקי נשמח לסייע לך :)

למעלה